next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Zamknąlem wszystko w p%$@^. To co zarobiłem w tamtym tygodniu straciłem wczoraj i dziś, tydzień pracy poszedł na marne. Signal EA jest do bani. Nie jestem w stanie zarobić!!! Trzeba wszystko zrobić od nowa.
A kiedy stwierdzisz, że tego nie da się zrobić?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:A kiedy stwierdzisz, że tego nie da się zrobić?
Nie potrafie jeszcze zakodować tego co widze, sposobu analizy. Zobaczyłem w tych testach że takim prostym EA niewiele wskóram, ciągle jestem na plusie, zarobiłem mimo tej wtopy 36 PLN od 25.10.2017 do teraz, do 08.11.2017. Zmiana będzie polegała na zbudowaniu 2 EA, jedno będzie analizowało warunki do otwarcia drugiego EA które będzie odpowiedzialne za trading pod scenariusz który sam określe, w obecnym podejściu EA co chwile dawało mi sygnał do kierunku na podstawie EMA21 z H1 ( przez co miałem wiele fałszywych sygnałów i ciągle odwracało mnie w jedną i drugą strone co widać po obrazkach w google docs z testów ), a teraz spróbuje zrobić EA które będzie najpierw analizowało warunki do wejścia na rynek, a jeśli zdecyduje się zagrać pod scenariusz wzrostowy albo spadkowy wtedy odpale drugie EA odpowiedzialne z trading ( zarządzanie pozycjami / sygnałami ). Mniej więcej wiem już jak to ma wyglądać. Wrzuciłem podsumowanie tego okresu do google docs.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:A kiedy stwierdzisz, że tego nie da się zrobić?
Nie potrafie jeszcze zakodować tego co widze, sposobu analizy. Zobaczyłem w tych testach że takim prostym EA niewiele wskóram, ciągle jestem na plusie, zarobiłem mimo tej wtopy 36 PLN od 25.10.2017 do teraz, do 08.11.2017. Zmiana będzie polegała na zbudowaniu 2 EA, jedno będzie analizowało warunki do otwarcia drugiego EA które będzie odpowiedzialne za trading pod scenariusz który sam określe, w obecnym podejściu EA co chwile dawało mi sygnał do kierunku na podstawie EMA21 z H1, a teraz spróbuje zrobić EA które będzie najpierw analizowało warunki do wejścia na rynek, a jeśli zdecyduje się zagrać pod scenariusz wzrostowy albo spadkowy wtedy odpale drugie EA odpowiedzialne z trading ( zarządzanie pozycjami / sygnałami ). Mniej więcej wiem już jak to ma wyglądać. Wrzuciłem podsumowanie tego okresu do google docs.
Nikt tego nie potrafi!!!
Nawet najlepszy Pan Doktor Profesor Habilitowany Zwyczajny Matematyki Wyższej Stosowanej.
A na pewno ty tego nie zrobisz.
Umiesz pisać sieci neuronowe?

A tak wogóle, to nawet na sieciach neuronowych jeszcze nikomu to się nie udało.

Człowieku, weź się trochę zastanów.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

A kto mówił o sieciach neuronowych ? Skoro wystarczy samo PA do tradingu i czysty wykres... :wink: to do tego trzeba dołożyć stochastic żeby wskazywał miejsca gdzie statystycznie jest najlepsza cena do zajęcia pozycji i reszta to zarządzanie pozycją. Sama koncepcja EA opartego na cyklach stochastic jest ok, ale nie potrafie zautomatyzować procesu decyzyjnego i błedem było zakodowanie tego w taki sposób jak zrobiłem, dlatego teraz sam będę podejmował decyzje jak dostane sygnał czy odpalać EA. Nie wiem ile mi zejdzie, spróbuje dzisiaj do wieczora się z tym uporać.

edit - chyba nie zrozumiałem na początku o co Tobie chodziło z tymi sieciami neuronowymi że o proces decyzyjny... mniejsza o to, już wyjaśniłem jak to rozwiąże teraz.

KORC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: KORC »

dobrze że mówisz PA,i to powinno wystarczyć,plus s/r,ewentualnie dodać LT,stoch nie pokazuje tego co myślisz-jest wypadkową PA ,a nie na odwrót,każdy w końcu zostaje z gołym wykresem i na tym sie skup.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Do generowania sygnałów nie jest EA, tylko zwykły wskaźnik, lub sam wykres z odpowiednimi informacjami.
EA jest potrzebne do szybkiego zarządzania.
Natomiast, decyzje może podejmować jedynie trader, nie EA.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

widzisz rook'ie, każdy Ci tu pisał że zderzysz się z rzeczywistością, a ty dalej chcesz brnąć w coś co nie ma racji bytu :) dla przeciętnego Zbyszka forexu nie ma dostępnych zarabiających EA - może trejderzy instytucjonalni takowe posiadają, ale tobie to co najwyżej półautomat może się przydać, bo skilla tak czy siak musisz wyrobić sobie sam :) niestety, rynek walutowy to nie jest sprint - to baaardzo długa wędrówka okraszona mnóstwem porażek i jeśli nie jesteś na to gotowy to może być ciężko ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nawet manualne włączanie i wyłączanie EA jakimś guzikiem nie będzie działać.
Dlatego, że trader go wyłączy, a EA będzie jeszcze w trakcie wykonywania zadania
ustawionego w kolejce i wtedy właśnie straci wszystko, co zarobiło wcześniej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To był dobry pomysł jednak next-t28482-2500.html#p889281 Nie zarabiam tyle ile bym chciał ale dzięki temu nauczyłem się sensowniej zarządzać lewarem i dopiero teraz wprowadziłem w życie zasade że nie dokładam kiedy nie idzie po mojej myśli i pozycje tracą, wcześniej uśredniałem jak głupi.
Bilans gry po 3 tygodniach jest następujący:
23-27.10.2017 Dukascopy +8.69 PLN, Tickmill +38.67 PLN
W tamtym tygodniu zarobiłem netto +30.69 PLN na koncie Dukascopy oraz +12.51 PLN na koncie Tickmill
W tym zarobiłem w Dukascopy +0.89 PLN a na koncie Tickmill strata -10.13 PLN.
Więc po 3 tygodniach gry jestem na plusie +81,32 PLN

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie, proszę potraktuj mój wysiłek jako przyjacielski gest, człowieka widzącego ja się od roku szarpiesz w ciemności, jaki łapie się za różne fantasmagorie nie ogarniając istoty problemu. Niech te trzy teksty pomogą zmienić ci podejście do handlu jak zmieniły już u wielu osób. Wpisy pochodzą z 2007 roku i są niezwykle aktualne do dziś dzień … zacytowane wpisy odnoszą się do człowieka który właśnie rozpoczął swoją karierę na forexie .. tłumaczę trochę w pośpiechu i na kolanie więc proszę o wybaczenie literówek czy braku spójności powstałych podczas tłumaczenia….

…. Z mojego liczenia wychodzi że masz 8 "wskaźników" na ekranie. Czy naprawdę martwisz się optymalizacją tylko jednego z nich? Jeśli pozostałe 7 nie przyczyniają się do sukcesu, nie jestem pewien, w jaki sposób można oczekiwać znaczącego wpływu jednego "wskaźnika". Poza tym ledwo widzę najważniejszą rzecz na wykresie: cenę!

Czasami, gdy wypełnisz swój wykres różnymi rodzajami pochodnych cen, możesz stracić cały kontekst tego, co dzieje się na rynku. Chcę tutaj wskazać na zbyt wiele wskaźników. Po pierwsze, chciałbym powiedzieć, że dla mnie cały zestaw "wskaźników" składa się niemal wyłącznie ze "wskaźników" opartych na trendach i wszystkie one powiedzą to samo!

"Indykatory trendów" będą działać na trendującym rynku - ale dopiero po jego rozpoczęciu. Nie pokazujesz sobie niczego, czego rynek nie mówi ci już przez ostatnią historię cenową, ale dostajesz informacje za pośrednictwem "wskaźników" - które są pochodną ceny. Bez znaczenia, ponieważ bardzo skutecznie sobie nie radzą z rzeczywistym problemem, jakim jest niepewność.

Wszystkie "wskaźniki" mówią ci, co już się wydarzyło, i być może (OGROMNE BYĆ MOŻE) dają wgląd w to, co dzieje się teraz. Nie zamierzają ci powiedzieć, że rynek zacznie trendować w przyszłym tygodniu lub w ciągu najbliższych 10 minut, więc powinieneś siedzieć napięty i trzymać się z dala od handlu do tego czasu. Podobnie, nie mówią ci, że trend ma się skończyć za dwa dni lub dwie minuty od teraz, więc po prostu jeźdź na tym do tego czasu. Ciągle mamy do czynienia z niepewnością na rynkach finansowych, jestem przekonany, że wszystkie wskaźniki są próbą zaoferowania nam pewnej emocjonalnej pociechy - niepewność jest zdecydowanie przerażająca!

Myślę, że przekonasz się sam, jeżeli nadal będziesz handlować w taki sposób, w jaki się widzimy, że będziesz zarabiać to pomimo "wskaźników" na wykresie, a także będziesz tracić pieniądz także pomimo nich. Zig zag "wskaźnik" prawdopodobnie nie doda nowego wymiaru do handlu, a jedynie będzie dalej destylować informacje już dostępne dla ciebie w postaci ceny. Szczerze mówiąc, czy kiedykolwiek opuściłeś zyskowną zyskowny trejd i powiedziałeś sobie: "Dzięki Bogu, że miałem Zig Zaga razem z MACD, LWA, BB, RSI i ADXem, bo bym nic nie zrobił!" Czy kiedykolwiek powiedziałeś: "Dziękuję moim szczęśliwym gwiazdom, że używałem RSI 14 razem z ADX 5 w połączeniu z BB i LWA 3 z MACD (4,13,1) zamiast ADX 12 i RSI 10 razem z EMA 34 i MACD (5, 13, 6) !! " Śmieszne, prawda ….

Możesz zmienić "wskaźniki" i ich odpowiednie ustawienia, ale cena nadal będzie robić, co cena będzie robić, niezależnie od tego, co używasz. Będziesz także mieć do czynienia z niepewnością bez względu na wszystko.

Mądry uczestnik forum kiedyś powiedział w innym wątku, że używa "wskaźników", aby go grzebać w handlu - innymi słowy, nie liczy na "wskaźniki", aby powiedziały mu coś o tym, co powinno się wydarzyć w przyszłości, ponieważ jego "wskaźniki" mówią. Raczej używa ich, by wprowadzić go w trejd oparty na tym, co MOŻE się wydarzyć (niepewność). Następnie jego zarządzanie trejdem (zarządzanie pieniędzmi) zależy od tego, czy nie straci więcej, niż jest to dla niego akceptowalne. Mnie wydaje się to o wiele bardziej skuteczne niż użycie ośmiu "wskaźników", które i tak mówią mi to samo. Ta strategia pt. "może się zdarzyć" obejmuje niepewność, nie próbuje jej obejść.

Wreszcie, a może przede wszystkim, kiedy używasz wielu "wskaźników", które wszystkie mówią to samo, natrafiasz na coś, co nazywam problemem nadmiernej pewności siebie. Kiedy wszystkie twoje "wskaźniki" oparte na trendach zaczynają wskazywać to samo, oznacza to, że rynek wyraźnie zacznie trendować – spójrz tylko na MACD / LWA / RSI !!! Fakt, że można spojrzeć wstecz na inne trendy, które pokazują podobny wzorzec zachowania, tylko łączy i wzmacnia tę kwestię. Wcześniej czy później zauważysz, że wskaźniki zaczynają się ustawiać, a rynek nie będzie wykazywał trendu zgodnie z liniami na wykresie. Podczas gdy zajmujesz pozycję i przegrywasz, twoja pewność siebie zostanie zniszczona, a naturalną (niepoprawną) reakcją jest obwinianie czegoś w "wskaźnikach" lub ich ustawieniach, które dawały ci fałszywe informacje. W rzeczywistości masz do czynienia z przypadkowością i niepewnością - nie ma nic złego w liniach na wykresie. Niezmiennie, nowi trejderzy poniosą stratę lub dwie i zaczną kombinować, próbując znaleźć "lepszą kombinację wskaźników" i ulepszyć swoje reguły wejścia / wyjścia i zweryfikować ich "poprawność", patrząc na historyczne dane, aby odzyskać zaufanie przed powtórzeniem procesu.

W rzeczywistości za pomocą wielu podobnych wskaźników cena jest wyświetlana w zniekształconym kształcie, widoku. Dalsze zniekształcanie tego widoku lub przerywanie go w inny sposób nie pomoże. Myślę, że muszę to podkreślić, i będę musiał to powtarzać raz za razem, ponieważ przez długi czas myślałem, że istnieje coś w rodzaju magicznej, złożonej z "wskaźników" która doprowadziłaby mnie do sukcesu. W jakiś sposób te fantazyjne linie, krzywe i krzyże z imponująco brzmiącymi nazwami z pewnością zwiększyły wielokrotnie moją wartość netto. Wszystko, co robiłem naprawdę, to ignorowanie podstaw rynków finansowych na rzecz pozornie eleganckich instrumentów pochodnych. I w tym procesie straciłem sporo pieniędzy. Droga była to edukacja.

Jeśli chcesz uzyskać moją radę, rozbierz swoje wykresy tylko do "wskaźników", które uznasz za najbardziej pomocne – lepiej idź bez żadnych "wskaźników", jeśli czujesz się na siłach (ja nie używam żadnego). Naprawdę odchudź wykresy. Używaj tylko absolutnie niezbędnych rzeczy, aby łapać się na trejdy i uświadom sobie, że istnieje wiele niepewności, których nie możesz zamieść pod dywan i zignorować, zwiększając ilość ładnych linii, na które patrzysz. Będziesz musiał się nauczyć rozsądnie zarządzać pieniędzmi.

================

Dexis, dziękuję za miłe słowa w poście powyżej!

Chciałem powiedzieć, że całkowicie zgadzam się z twoją radą, którą zacytowałem.
Nie jesteśmy doktorem finansów, więc nie ma sensu komplikować rzeczy.

Twój drugi punkt jest doskonały. Byłbym skłonny założyć się, że większość inwestorów wchodzący i zamykających pozycje z ich "wskaźnika" nie będzie w stanie powiedzieć, DLACZEGO zajęli pozycję, "Cóż ... RSI było powyżej 50 i pojawił się MACD!" Dla mnie to tak, jakby odpowiadać na pytanie "dlaczego jest cieplej latem, niż zimą", mówimy "ponieważ jest zimniej zimą niż latem". Zarówno pytanie, jak i odpowiedź dostarczają tych samych informacji, ale odpowiedź nie ujawnia żadnej nowej wiedzy. Wskaźniki oparte na cenach i cenach dostarczają (zasadniczo) te same informacje - i nie zapewniają zapewnienia zachowania cen w przyszłości (nowa wiedza). Zarówno wskaźniki cenowe, jak i ceny, mogą wskazywać na to, CO MOŻE się wydarzyć, ale ponieważ rynek zawsze ma rację, handlowcy bardzo często się mylą.

Za handlem kryje się pytanie DLACZEGO?, a jeśli trejder nie rozumie, dlaczego bierze transakcje, to musi wycofać się i poczuć dynamikę rynku, zanim przejdzie dalej.

Oto coś innego do przemyślenia. Sposób, w jaki handluję, tj. Bez "wskaźników", oznacza, że muszę stosować inne metody, aby poprowadzić moje myślenie w zakresie zawierania transakcji. Chociaż nie używam takich "wskaźników", są one faworytem dla nowych handlowców, ponieważ są bardzo dobrzy w generalizowaniu danych dotyczących cen. Są one bardzo przydatne, moim zdaniem, do pokazania nowym handlowcom, jak cena reaguje na różne sytuacje. Ale ich przydatność idzie tylko dotąd. Mogą być wręcz niebezpieczne do użycia przy składaniu transakcji. Jak to może być?

Oto moje zdanie: kiedy patrzymy na przeszłe dane, łatwo jest zobaczyć, jak cena odbija się od 89-okresowej EMA, lub jak cena przestrzegała niższej linii kanału, lub nawet jak przejście MACD poprzedziło trend wzrostowy. "Wskaźniki" są naprawdę bardzo dobre w potwierdzaniu działań z przeszłości. Ale wcześniejsze działania cenowe są całkowicie nieobecne w jednym kluczowym składniku: niepewność! Ponieważ cena zbliżyła się do 89-okresowej EMA, naprawdę nie ma sposobu, aby wiedzieć, że to odbije się, czy popłynie wzdłuż nie czy też przebije. Podobnie linia kanału nie jest barierą z betonu, nic nie mówi, że cena musi być zgodna z kanałem. Obserwowanie handlu w czasie rzeczywistym znacznie różni się od przeglądania historii cen, co jest głupstwem dla najbardziej zawodzącego handlującego. Aby poradzić sobie z niepewnością, przedsiębiorca potrzebuje z góry ustalonego planu porażki (tj. Zarządzania pieniędzmi). Jest to o wiele ważniejsze niż strategia wejścia.

Zacząłem odnosić sukces, gdy umocniłem się i trzymałem mocno zasady EXIT oparte na zarządzaniu pieniędzmi, które określam przed złożeniem zamówienia (i przestałem zwracać uwagę na "wskaźniki"). Często nie wchodzę w transakcje, dopóki nie zostaną one opracowane - do tego stopnia, że większość ludzi nazwałaby mnie szaleńcem nawet za angażowanie się (rynek może wyglądać na wykupiony / wyprzedany i gotowy na korektę do czasu aż rozpocznę moją grę). Ale znam moje limity strat, a kiedy skupiłem się na nich, zacząłem zarabiać pieniądze.

Statystyczne prawo średnich mówi, że inwestorzy będą losowo wygrywać i przegrywać Jestem przekonany, że kluczem jest maksymalizacja WIELKOŚCI wygranych i zminimalizowanie WIELKOŚCI strat. Nie maksymalizacja liczby zwycięskich transakcji i minimalizacja liczby przegranych transakcji. Byłoby miło móc to zrobić, ale nie wiemy, jaki będzie wynik handlu, kiedy do niego wejdziemy. Wiemy tylko, ile wygraliśmy lub ile straciliśmy. Kropka.

===============

IIN
Twoje miłe słowa są bardzo cenne!

Bycie ostrożnym w wykonaniu jest krytyczne. Błędy mogą cię kosztować. Jednak ze względu na niepewność rynków, czasami mogą ci pomóc - ale nie chcemy liczyć na nasze błędy, aby wydostać nas z kłopotów!

Obawiam się wyjaśnić dokładnie, w jaki sposób dokonuję transakcji, nie dlatego, że nie chcę ujawniać tajnego systemu (chociaż chcę zachować pewne dane szczegółowe), ale moje poglądy na temat sukcesu na rynkach są niewątpliwie kontrowersyjne. Jestem pewien, że jeśli wyrażę te dzikie teorie, sprowokuję wiele negatywnych i złośliwych komentarzy. Przetestuję te wody w innym czasie, ale tutaj dam ci przegląd tego, co robię.

Handluję, czekając, aż pojawią się znaczące trendy. Potem czekam, potem czekam trochę więcej, potem jeszcze więcej i wchodzę w transakcje w środku dobrze rozwiniętych trendów. Proste. To, co naprawdę mi pomaga, to formacje 1-2-3. Krótkotrwałe zniesienie. Ale nie wchodzę, gdy myślę, że formacja 1-2-3 jest na miejscu (tj. w 2 lub 3 punkcie), rynek może być zwodniczy. Jeśli korzystasz z MT4, wróć do jakiegoś przypadkowego miejsca w czasie, na dowolnej ramie czasowej, ja korzystam głównie z H4i i przechodzę świecę po świecy, szukając wzorów 1-2-3. Och, pozbądźcie się wszystkich wskaźników, w mojej opinii są one bez znaczenia w poprzednich danych.

Zobacz, ile widzisz 1-2-3. Widzę je wszędzie. Jednak kiedy przechodzisz przez świecę po świecy, większość wzorów 1-2-3, które widzę, nie daje dobrego trendu. Myślę, że 1-2-3 nie są dobrymi predykatorami dobrych trendów, ale odkryłem, że wiele dobrych trendów zaczyna się od 1-2-3 wzorców. Tak więc, rozumiem, że nie mogę po prostu wziąć każdego wzorca 1-2-3, który widzę. Jednak gdy widzę formowanie 1-2-3, czekam i czekam i czekam, aby sprawdzić, czy moje podejrzenia są poprawne i że zaczyna to wyglądać na to, że powstaje nowy trend. Ponadto nie zwracaj uwagi na wiadomości lub inne takie kopanie się. Tylko cena.

Wcześniej czy później, jeśli mam rację, podejrzewając, że 1-2-3 jest początkiem nowego trendu, rynek poda mi swoją rękę i powie mi, że mam najprawdopodobniej rację i prawdopodobnie nadszedł czas, aby złożyć zlecenie w tym nowym trendzie. Zauważ, że nie widzę wszystkich kart rynkowych i nie jestem pewien, czy jest to dobry czas na wejście - rynki finansowe są niewątpliwie przypadkowe i najlepiej je opisać tym sposobem. Nigdy nie jestem pewien co do zysków lub strat, dopóki nie zakończę trejdu.

Oczywiście, mam szczegółowe informacje dotyczące DOKŁADNIE kiedy i gdzie zdecyduję się przestać czekać i zacząć działać, ale na razie nie zamierzam ich ujawniać, proszę nie obrażaj się. Ponadto mam jeszcze kilka "kryteriów wejściowych", które wydają się równie skuteczne - 1-2-3 to tylko część planu. Szczerze mówiąc, nie jestem jeszcze pewien, czy mam szczęście, czy mam solidną metodę. Mój rozmiar próbki jest mały i nie chcę popełnić błędu indukcji - czyli wyciągnąć zbyt wiele wniosków w oparciu o zbyt mało obserwacji. Ponadto zawsze zawsze ustawiam stop loss. Z góry wiem, ile jestem gotów stracić.

Trudno wyjaśnić mój sposób handlu, ponieważ nowi trejderzy mają trudności z konceptualizacją i obserwacją w praktyce. Na przykład system oparty o średnie kroczące można łatwo wytłumaczyć: kupno lub sprzedaż, gdy średnia krocząca krótkookresowa przekracza średnią kroczącą długoterminową. Łatwo! Kiedy mam do czynienia z trendami tak jak ja, nie definiuję ich w taki sposób. Zasadniczo mówię ci, abyś nauczył się handlować rynkiem, wiedząc, jak handlować rynkiem. Trudne!

Poza tym nie jestem żonaty z moimi pozycjami, nie tworzę opinii na temat rynków, po prostu reaguję na to, co mi pokazują. Jeśli się mylę, wiele razy jestem w stanie zająć przeciwną pozycję bardzo szybko, bez cienia ciągłej goryczy, że się myliłem. Wiele razy myliłem się i wiele razy się mylę. Nie oznacza to, że nie czuję emocji podczas handlu. W rzeczywistości czuję się dość emocjonalnie podczas handlu.

Na przykład, kiedy mam 50 pipsów po kilku godzinach, pewna część mojego mózgu automatycznie zamienia te pipsy na dolary, a następnie porównuje te dolary do zabawnych rzeczy, które mogę kupić, lub ile godzin muszę pracować w mojej pracy, aby mieć taką samą ilość dolarów. Ta część mojego mózgu nie chce stracić tych dolarów i krzyczy na mnie, żeby wyjść. Muszę pozostać spokojny i racjonalny i przyjąć moje irracjonalne wady i ocenić, czy jest to prawdopodobnie dobry moment na wyjście z tego, czy nie. Jest to o wiele trudniejsze, niż mogę to wyjaśnić.

Dodatkowo, ta część mojego mózgu krzyczy coraz głośniej, im więcej pipsów się pojawia, i krzyczy: "Tak ci powiedziałem!" kiedy spadam z, powiedzmy, 85 pipsów zysku do 55 pipsów zysku i zamykam. Uważam, że ta część mózgu jest trudna do opanowania podczas handlu, ale prawdopodobnie pomogła mojemu dalekiemu przodkowi trzymać się z daleka od niebezpiecznych rzeczy, takich jak tygrysy czy lwy, i nie zostać zjedzonym tysiąclecia temu na jakiejś zapomnianej przez Boga równinie lub dżungli.

Zwykle biorę tylko niewielką część trendu. Widzę siebie jako przedsiębiorcę z awersją do ryzyka , Więc moje stosunkowo niewielkie zyski nie rajcują mnie tak długo, jak długo moje straty które są nawet względnie mniejsze. Ponieważ biorę przeciętnie zaledwie kilkadziesiąt pipsów i czekam wystarczająco długo, aby czuć się komfortowo podczas zajmowania pozycji, zauważyłem, że handel nie jest tak ekscytujący jak kiedyś - kiedyś czułem bijące serce z każdym tickiem ceny! Teraz zajmuję pozycję, sprawdzam, czy jestem na rynku, wyłączam monitor i odchodzę realizować zadania dnia. Pomaga mi to nie pobudzać tej części mojego mózgu, która krzyczy na mnie, aby robić irracjonalne rzeczy, patrząc na losowe ruchy cenowe jak to kiedyś bywało.

Wiem, że nie mogę wyłączyć moich emocji, lepiej je skonfrontować, rozpoznać i zaakceptować, i starać się ich nie słuchać. Trudno też poradzić sobie z niepewnością, więc czekanie i czekanie kupują mi czas, aby dowiedzieć się, czy trend jest najprawdopodobniej na miejscu, czy nie - to jest mój sposób na próbę oddzielenia sygnału od hałasu. Pocieszające jest wiedzieć, jak moje emocje będą rozgrywane podczas trejdów. Zrobiłem ich wystarczająco dużo, aby racjonalna, krytycznie myśląca strona mojego mózgu zaczyna przewidywać krzyki z irracjonalnej strony mojego mózgu. Zanim ponownie włączę monitor (po tym, jak go zamknęłam i wykonałem dzienne zadania), odgrywam różne rzeczy i "planuję" reakcję mojego racjonalnego mózgu na reakcję irracjonalnego mózgu na sytuację, której jeszcze nie odkryłem, mojego trwającego trejdu.


Na przykład, mówię , że składam zleceniel i odchodzę. Są naprawdę trzy podstawowe rzeczy, które mogą się wydarzyć, kiedy wrócę, by sprawdzić, jak się sprawy mają: 1) Zarabiam, 2) tracę (lub już wyleciałem), 3) płaski rynek idący bokiem. Mój racjonalny mózg dokładnie wie, jak mój irracjonalny mózg niewątpliwie zareaguje na każdy z tych trzech scenariuszy, więc planuję odpowiednio i staram się nie słuchać krzyków, ale zamiast tego zwracam uwagę na logikę i myślenie.

Po ponownym przeczytaniu tego posta, myślę, że brzmię jakbym był całkowicie niesłyszalny, omawiając krzyczące głosy w mojej głowie. Zapewniam cię, że nie piszę tego z oddziału w Instytucie psychiatryczym.


Parę słów na temat moich "dzikich" teorii. Jeśli masz ochotę, przeczytaj książkę zatytułowaną Fooled by Randomness. (jest polskie tłumaczenie „Zwiedzeni Przez Losowość”) Chociaż jest napisana przez niezwykle inteligentnego i odnoszącego sukcesy trejdera opcji, w książce jest bardzo mało informacji taktycznych. Jest w niej wiele informacji, które sprawiły, że ponownie oceniam, jak postrzegam rynki (i ogólnie życie). Jeśli założenie książki nie zastanowi cię, myślę, że po prostu nie jesteś dość spostrzegawczy. W każdym razie uważam, że jest to tak pomocne, że po skończeniu książki wysłałem autorowi e-maila, że zamierzam zacząć od razu przeczytać ponownie, a on powinien podwoić cenę książki. Każdy trejder powinien mieć tyle szczęścia, aby mieć taki moment inspiracji i introspekcji!

Mam nadzieję, że to było wnikliwe. Komentarze i pytania są zawsze mile widziane.

- = DAVE = -

Zablokowany