next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
KORC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: KORC »

rookie,stary nie jesteś nawet na dobrej drodze,nie podawaj lat i tygodni,to rynek weryfikuje gdzie jesteś i ile warte są twoje pomysły,nam ich nie musisz podawać,a siebie nie oszukasz,powiem po raz kolejny-cena jest najważniejsza nie wskaźniki,jak wiesz jak cena się porusza-tworzy,to wówczas możesz dodać wskaźniki służące metodologi wejść,wyjść,odsiewając dzięki nim nieporządane, lub niepotrzebne warianty,bo wskaźnik zawsze tak działa-każdy, trzeba o tym wiedzieć by z tego właściwie korzystać,fx-technik dobrze prawi,powodzenia

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Siema, napisze to jeszcze raz żeby było jasne. Sam dopiero testuje tą metode teraz na realnych pieniądzach i koncie tickmill. Wcześniej tylko na demo Dukascopy. Możliwe że pewne rzeczy będą wymagać poprawki i zmiany. Ale póki co musze mieć troche danych z początkowych założeń, inaczej jak dowiem się że jestem w błędzie...? Jest myfxbook, są jakieś staty, niedługo będzie można wyciągać pierwsze wnioski z danych, nie z domysłów i opinii.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

rookiego trzeba pozostawić w spokoju.
On jest autystyczny.
Najmądrzejszy na świecie i nikt przez 400 lat nie wpadł na to co on.
I nikt tego nie testował...
A my się opieramy na opiniach i domysłach.
Dobra, szkoda marnować zdrowia na takiego delikwenta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

fxtechnik - w samo sedno.... w dodatku o forexie wiemy tylko tyle, co baby na wsi gadaja... nasze opinie sa wysoce subiektywne a doswiadczenie wybiorcze i niemiarodajne...no coz, rookie musi sam sparzyc sie, ja podobny niestety jestem

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ja nie wiem ile razy mam jeszcze tłumaczyć. To może inaczej. To jest test metody. Liczyłem że będzie zarabiała, ale nie. Specjalnie założyłem konto w tickmill pod to. To jak mam nagle zmieniać sys skoro to jest test dla tej konkretnej metody...

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Rookie nikt Ci tu na złość nie robi, po prostu jak się jest doświadczonym traderem od razu widać co się święci. Dzisiaj Edward raczył spadać, a Ty się rzuciłeś trzy razy pod ten pociąg. Odgrzewasz ten sam kotlet, którym się udławiłeś w pierwszej połowie roku. Przeprowadziłeś analizy na Ujku wyznaczyłeś ze setkę wskazań, a chyba nie zauważyłeś, że cały ruch miał ponad 100 pips. Gdybyś analizował na wyższym interwale, może doszedłbyś do wniosku, ze lepiej zrobić jedną transakcję na 100 pips, niż 100 transakcji po jednym pipsie.
Więc apeluję do Ciebie :569: zatrzymaj tę katastrofę zmniejsz lewar do 5 (ja używam 6,65 i się często zastanawiam czy nie za dużo) Przejdź na minimum M15 i zrób nową analizę.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie :D

Niedługo zamierzam ruszyć po przerwie z drugim kontem, na Dukascopy. Tam planuje już "normalnie" grać tzn system jest podobny, oparty na stochastic i PA, ale M1 to najniższy interwał do wejść i prowadzenia pozycji, tylko na razie jeszcze nie wiem jaki plan będę realizował i co konkretnie mam robić, na razie przymierzam się do powrotu na tamto konto. Może będę wrzucał screeny z transakcjami i position statement do google docs, a tutaj dam link w stopce. Będzie po "bożemu" tak jak tutaj próbujecie mnie ustawić. Ale planu dla tego konta w Tickmill na razie nie zmieniam, co najwyżej będę poprawiał błędy, próbował rozwijać metody bo widze że coś nie gra.

I tam zamierzam handlować na kilku instrumentach... tzn będę obserwował tam kilka instrumentów, a tutaj głównie EURUSD.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

a ja się teraz zastanawiam dlaczego chce brać miesięczny ruch piramidując jak można grać na m1 oraz ticku i nie patrząc na nic innego i zarabiać myślę sobie Marcin nie idź tą drogą podążaj przetartymi szlakami :wink:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Hah, dobra kurde, przemyśle to, serio przemyśle to co robię teraz, odpuszcze ten tydzień do końca i przyglądne się temu z boku.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Grać można i na M1 i na tickach, tylko raczej to nie dla zwykłych detalistów grających na MT4 i podobnych.
Na M1 można spokojnie, gdy ma się spready poniżej 1 pip i dobrą zmienność instrumentu, ale nie
na samym M1, tylko trzeba grać zdarzenia w sekwencji np. M15 - M5 - M1.
Albo H1 - M5 - M1.
Cały kłopot polega na suteczności, czyli oczekiwaniach.
Jeżeli ktoś w takich układach ma zbyt wygórowane, nierealne oczekiwania, to czeka i czeka wtedy na SL.
Wszystko leży w naszej głowie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany