Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli chcesz tylko żmudnie, ręcznie testować i nie jest to żaden scalper albo bardzo "skrupulatny" system day-tradingowy (czyli będziesz patrzył tylko na H1) to śmiało możesz pobrać dane przez Centrum Historii w MT4. Zobacz ile Ci pobierze ale jest szansa, że sięgnie dużo dalej niż do 2010 r.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Dzięki Raposo
Sprawdzałem. Dane godzinne sięgają do lutego 2015. Z drugiej jednak strony wolę dane zobrazowane graficznie na wykresie.
Nie jest to skalper. Podoba mi się koncepcja panca eagle opisywana na forum w strategiach. Do roku wstecz ten rodzaj wejść był bardzo skuteczny i bardzo w moim typie ale tak jak wspominałem bez rzetelnych testów minimum pięcioletnich nie zaufam strategii.
Będę kopał aż znajdę sposób.
Dzięki.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Panca Eagle... Pamiętam. Byłem wtedy jeszcze taki młody... :D

A tak bardziej na temat... Jutro przewertuję brokerów, których mam i może coś Ci znajdę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Nie wiem czy wiecie ale jeśli chodzi o metę to jest określona liczba świec, które się wgrywają. Tzn. na miesięcznym zobaczysz np historię sprzed 2000 roku, a na minutówce już tylko sprzed kilku miesięcy. Nie wiem czy jest to stała liczba jeśli chodzi o metę w ogóle czy różnić to się może pomiędzy brokerami, którym metaquotes użycza oprogramowania.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To zapewne konfiguruje się na samej platformie po stronie brokera, jak pozostałe ustawienia. Tak czy inaczej, ilość wyświetlanych na wykresie świeczek można sobie zmienić ale nawet przy domyślnej wartości (kilkadziesiąt tys.) dla H1 powinno wyświetlać dłuższy okres niż kilka miesięcy.

Narzędzia -> Opcje -> Wykresy -> Słupki na wykresie. Można wybrać z listy lub wpisać własną wartość.

Sprawdziłem z Centrum Historii. Pod ręką miałem akurat MT4 z CityIndex - pobrało mi kwotowania do kwietnia 2006 roku więc całkiem nieźle. Przejrzałem pobieżnie wykres i luk w czasie nie zauważyłem.

Sprawdź na swoim MT4 -> Narzędzia -> Centrum Historii -> wybierz EUR/USD -> POBIERZ.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Dzięki Raposo
Zadziałało. Krok po kroku jak napisałeś wyżej. Wypluło historię do 1993 roku na wykresie godzinnym. Na pierwszy rzut oka wygląda ok. Jest przynajmniej materiał do badań. Dziękuję serdecznie za poświęcony czas.
Pozdrawiam

maciek88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:14

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: maciek88 »

Cześć,
Niedawno zacząłem się interesować handlem na platformach forex.
Wpłaciłem środki do 3 różnych brokerów. W tym samym czasie pojawiły się u mnie inne atrakcyjne możliwości zainwestowania pieniędzy i postanowiłem wypłacić depozyt. Po kilku wypłatach bez wcześniejszego handlu Iron FX potrącił mi prowizję 4%, Przy wypłacie byłem tylko informowany o prowizji 1,5 EUR.
Czy to jest zgodne z regulaminem Iron fx? Ktoś kiedyś doświadczył czegoś takiego?
Niestety nigdzie nie mogę się doczytać na stronie Iron FX.
I czy ewentualnie mogę sprawę zgłosić np. do UOKIK, bo zapewne broker chętnie mi nie odda tych 4% depozytu.
Dzięki z góry za jakiekolwiek wskazówki!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przede wszystkim należy się cieszyć, że Iron Ci cokolwiek wypłacił - ponoć nie wszyscy mieli tyle szczęścia :). Do UOKIK nie masz co zgłaszać, chyba, że do cypryjskiego ale szczerze powiedziawszy na pewno broker zasłoni się kosztami podmiotów trzecich. Nie wiem jaką metodą wypłacałeś, a od tego to głównie zależy. Dodatkowo - nie wiem czy nie nastąpiło jakieś przewalutowanie po kursach banków. Po prostu za mało danych ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mafazer
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2014, 12:05

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mafazer »

Witam
Mam teraz taki problem, że przy otwieraniu platformy MT4 (sprawdzane: xtb, tms, iron) wyskakuje komunikat: Initialization Error 4 i platforma się nie otwiera. Dodam że wczoraj przeskanowałem komputer antywirusem i znalazł mi parę obiektów które usunąłem. Platformy zainstalowałem na nowo oraz wyłączyłem ochronę antywirusową aby nie blokowało programu. Problem dalej występuje. Czy spotkał się ktoś z tym problemem?


Powoli rozwiązuję problem...
Może to być spowodowane wersją MT4. Najaktualniejsza to wersja build 1010 poprzednie wersje to build 985 i 988 i/lub 996
można prześledzić na stronie metaquotes i forum earnforex

http://www.metaquotes.net/en/metatrader4/news
https://www.earnforex.com/forum/forums/metatrader-4.31/

podmieniłem pliki metaeditor oraz terminal.exe na pliki wersji bulild 910 w miejscu docelowym gdzie zainstalowana jest platforma i program się włączył ale są problemy z logowaniem na rachunki.

Czy możecie sprawdzić jakie wersje MT4 macie aktualnie z podaniem brokera? (próbuję postawić platformę od XTB)

Wersję platformy sprawdza się: PPM na terminal.exe - właściwości - szczegóły

maciek88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:14

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: maciek88 »

raposo pisze:Przede wszystkim należy się cieszyć, że Iron Ci cokolwiek wypłacił - ponoć nie wszyscy mieli tyle szczęścia :). Do UOKIK nie masz co zgłaszać, chyba, że do cypryjskiego ale szczerze powiedziawszy na pewno broker zasłoni się kosztami podmiotów trzecich. Nie wiem jaką metodą wypłacałeś, a od tego to głównie zależy. Dodatkowo - nie wiem czy nie nastąpiło jakieś przewalutowanie po kursach banków. Po prostu za mało danych ;).
Dzięki za odpowiedź!
Wpłacałem i wypłacałem na kartę kredytową. Przewalutowanie na pewno nie nastąpiło, bo rozmawiałem na czacie Iron z ich pracownikiem i powiedział wprost, że to prowizja 4% za brak handlu :)
Ogólnie chodzi mi o to, że w żaden sposób nie byłem uprzedzony o tej prowizji, a jedynie o 1,5 EUR za wypłatę.
Pracownik uzasadniał, że za dużo razy wpłacałem i wypłacałem bez handlowania - rozumiem, że ponoszą jakieś tam koszty w związku z obsługą wpłat i wypłat, ale chyba powinno to być wyraźnie podkreślone?
Czy w związku, że to firma zarejestrowana na Cyprze może u nas robić co chce? :)

ODPOWIEDZ