Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
skrzat
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:14

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: skrzat »

yoptrader pisze:
Mirandola pisze:PS: Miliard jest jednostką wszędzie a że się w języku angielskim nazywa się billion to inna sprawa.
Sam sobie przeczysz, najpierw piszesz że Miliard jest wszędzie jednostką a później że w krajach anglosaskich jednak nie ma takiej jednostki i jest bilion. Czyli bez niepotrzebnych sprzeczności sam potwierdzasz tą teorię.
yoptrader, przeczytaj sobie chociażby wikipedię :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Billion

yoptrader

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: yoptrader »

Zatem zadam wam proste pytanie, może wtedy zrozumiecie: Miliard - jaka to liczba w systemie anglosaskim? Podajcie odpowiedź w języku matematycznym.

fxwał
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:29

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: fxwał »

yoptrader pisze:Zatem zadam wam proste pytanie, może wtedy zrozumiecie: Miliard - jaka to liczba w systemie anglosaskim? Podajcie odpowiedź w języku matematycznym.
Po co w ogóle z gościem dyskutujecie?

-- 14 wrz 2015, 12:33 --

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/byly ... bie-igraly

"Po pierwsze, oceniam, że zabrakło czegoś, co bym nazwał audytem uprzywilejowania sektora bankowego w Polsce. Na tle innych krajów UE Polska ma bowiem nieproporcjonalnie uprzywilejowany sektor bankowy. Wynika to z faktu, że w pierwszym okresie po transformacji banki się dopiero tworzyły, więc państwo stwarzało im cieplarniane warunki. Teraz jednak zmieniły się z wychuchanego dziecka w niesfornego młodzieńca. Dlatego po 25 latach transformacji jest czas na refleksję, czy w Polsce sektor bankowy powinien być tak dalece uprzywilejowany, co również zaburza mechanizmy gospodarki rynkowej.

Jednym z tych obszarów uprzywilejowania zajął się niedawno Trybunał Konstytucyjny, orzekając, że bankowy tytuł egzekucyjny jest niezgodny z prawem. Rzeczywiście to unikat w gospodarce rozwiniętej. Ale takich obszarów uprzywilejowania jest więcej.

Takim obszarem jest w mojej ocenie np. kwestia opłat sądowych. Kredyty zwykle dotyczą wysokich kwot. Więc, żeby sprawa trafiła na wokandę, potrzebna jest czasem bardzo wysoka opłata sadowa, rządu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli kogoś nie stać na ratę 2-3 tys. zł, to jak ma wysupłać kilkadziesiąt tysięcy na opłaty sądowe? Dlatego moim zdaniem w przypadku kredytów mieszkaniowych powinny zostać wprowadzone stałe sądowe opłaty."

Mirandola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:44

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Mirandola »

No i jak tam kolego z tym dowodem, że MarioDM jest brokerskim agentem? Dawaj te linki bo ja jestem za głupi, żeby je znaleźć.

yoptrader

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: yoptrader »

A czemu kolego nie pytasz o jego o dowody na moje rzekome powiązania?

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: TxT »

yoptrader pisze:@MarioDM dziwię się, że mnie wypominasz powiązania z brokerem, skoro sam jesteś ich przedstawicielem. Informacja do znalezienia w sieci bardzo łatwo.
Pomimo ze w kilku zdaniach z Twoich wczesniejszych wypowiedzi przyznam CI racje to tutaj masz stwierdzenie ktorego nie potrafisz udowodnic i bronisz sie kiepsko. To sa te dowody czy nie? Bez kombinowania i obchodzenia dookola...

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

Drodzy Koledzy I Koleżanki.
Wątek ten wydawać by się mogło był założony w innym celu niż do udowadniania kto pracuje dla brokera a kto nie.
W tym wątku wypowiadają się ludzie których dotknęło nieszczęście. Mieli niewłaściwe otwarte pozycje w tym czasie. Bez znaczenia czy ktoś był nieświadomy czy świadomy konsekwencji. Wątek założono aby pomóc tym ludziom a nie dokopać. Jeżeli ktoś nie chce pomagać a wymądrza się swoją wiedzą z zakresu prawa lub zapisów w umowach to nie w tym wątku :twisted: Poszkodowanych wielkie g... obchodzi czy ktoś pracuje dla brokera czy nie. Poszkodowanych wielkie g... obchodzą jednostki typu bilin , milion itp. Ludzię opamiętajcie się trochę. Poszkodowanych obchodzi to czy ktoś będzie służył dobrą radą a nie udowadniał jakimi są nieudacznikami i jak mało wiedzą , że dopuścili do takiej sytuacji.
Kto jest winny i czego--- zadecyduje sąd, więc teksty typu: sam jesteś sobie winien -- to proszę zachować dla siebie lub dla swojej rodziny o ile się ją posiada.
KTO jest WINNY a kto POSZKODOWANY będzie rozstrzygał sąd, czy to się komuś podoba czy nie.
Swoją drogą jakim trzeba być skubańcem aby znęcać się nad osobami których dotknęła tragedia-- tragedia często życiowa. Kiedyś jeden z premierów , powiedział na poszkodowanych przez wichurę czy powódz ( nie pamiętam dokładnie), że sami są sobie winni bo się nie ubezpieczyli. Potem jak buc musiał to szybko odszczekiwać.
Podsumowując: nie mam nic do powiedzenia -- nie mam dobrej rady dla poszkodowanych to się w tym watku nie wypowiadam. Zakładam sobie watek np. Jestem Guru Forex lub Jestem teoretycznych graczem bez grosza przy d.... i tam się rozwodzę nad tym jakim jestem gościem a jakimi dupkami są inni.

Mirandola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:44

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Mirandola »

Co się stało z kolegą yoptrader? Ban? Bo nie widzę kilku podstawowych wiadomości jak data rejestracji?

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

MarioDM pisze: Głównie chodzi jednak o mForex , który to bidulek skarży się, że dostawcy płynności mu uciekli. Stawiam zgrzewkę browca, że DB odciął im płynność aby zamykać swoje zlecenia i swoich klientów. mForex jak się okazało był gównianym brokerem bo nie miał zdywersyfikowanych źródeł płynnosci. I to cała tajemnica.
Możesz wyjaśnić jaśniej o co chodzi? Z tego co gdzieś czytałem to mforex jest podłączony do Integrala. Słabo się znam jak to wygląda z tej drugiej strony ale wydaje mi się, że trudno tu mówić w takiej sytuacji o braku dywersyfikacji skoro Integral agreguje ceny z wielu banków. Tak samo nie rozumiem jak DB mógł odciąć płynność. Broker ECN jak sama nazwa wskazuje jest pośrednikiem między swoimi klientami a ECNem a nie konkretnym bankiem, ECN agreguje ceny dostawców i udostępnia możliwość wykorzystania tej płynności przez brokera. Tak wygląda współpraca miedzy brokerami a ECNami typu Integral czy Currenex. Dobrze myślę czy coś pokręciłem?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze: Możesz wyjaśnić jaśniej o co chodzi? Z tego co gdzieś czytałem to mforex jest podłączony do Integrala. Słabo się znam jak to wygląda z tej drugiej strony ale wydaje mi się, że trudno tu mówić w takiej sytuacji o braku dywersyfikacji skoro Integral agreguje ceny z wielu banków.
Nie mam na to dowodów , a tylko przypuszczenia. To, że mforex twierdzi, że jest ECN i ma podłączenie do integrala nie jest podstawą aby sadzić, ze tak jest. Taki Alior korzysta właśnie z Integrala i o ile wiem, nie miał półgodzinej przerwy w notowaniach tylko kwotował w sposób ciągły, choć nie wiem po jakich kursach.

Po czarnym czwartku dodatkowo jak zaobserwowałem spadła płynność w mForex i spready mocniej się rozszerzały. Obecnie nie śledzę już notowań tego brokera.
Moim zdaniem mForex był STP do jednego dostawcy i stąd taka sytuacja, jednakowoż to tylko moje podejrzenia i nie twierdzę, iż tak właśnie jest. Niezależnie od wszystkiego ja obecnie omijam mForex szerokim łukiem i ani myślę do nich wracać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ