Teoria Chaosu Billa Williamsa

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
przemogpw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 01 cze 2008, 22:23

Nieprzeczytany post autor: przemogpw »

Wielkie dzięki, jutro lub dziś późno w nocy jak będę mieć czas to ogarnę to i przestudiuje.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

na ten moment bilans eurusd krazylby w okolicach 4300-4400 pipsow... ;)

zrobilem bardzo prowizoryczne EA jedynie z alligatorem i fraktalami. dolaczam raport. niestety usdpln (H4 od poczatku roku) a nie np eurusd, bo nie wiem czemu ale tam modelling quality tylko 25-35% i na plnie tez nie ma rewelacji :( choc wyniki podobne.
nie wiem jak mam was jeszcze zachecic.. masaz stóp? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

przemogpw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 01 cze 2008, 22:23

Nieprzeczytany post autor: przemogpw »

hehe a do czego tu zachęcać? ;p graj swoim sysem nie patrz na innych...
Przeczytałem założenia EA no i muszę powiedzieć, że wszystko wydaje sie ok lecz nie wspomniales chyba (lub po prostu przeoczyłem) o wzrastajacej (lub odpowiednio malejacej) wartosci AO i AC, bo wiadomo ze jesli np. kolejny slupek AO otworzy sie na czerwono grajac z shortem a ten slupek czerwony bedzie "niższy" (tzn. bedzie miec mniejsza wartosc) od poprzedniego czerwonego slupka to kolejna pozycja nie moze byc otwierana, bo wtedy mamy wieksze szanse na krotka konsolidacje ceny.
Mam nadzieje ze sie wyrazilem w miare jasno ;p
Kiedy zaczniesz grac tym systemem na real?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

przemogpw pisze:hehe a do czego tu zachęcać? ;p graj swoim sysem nie patrz na innych...
Przeczytałem założenia EA no i muszę powiedzieć, że wszystko wydaje sie ok lecz nie wspomniales chyba (lub po prostu przeoczyłem) o wzrastajacej (lub odpowiednio malejacej) wartosci AO i AC, bo wiadomo ze jesli np. kolejny slupek AO otworzy sie na czerwono grajac z shortem a ten slupek czerwony bedzie "niższy" (tzn. bedzie miec mniejsza wartosc) od poprzedniego czerwonego slupka to kolejna pozycja nie moze byc otwierana, bo wtedy mamy wieksze szanse na krotka konsolidacje ceny.
Mam nadzieje ze sie wyrazilem w miare jasno ;p
Kiedy zaczniesz grac tym systemem na real?
jesli czerwony slupek AO i AC ma mniejsza wartosc bezwzgledna od poprzedniego (pod 0.00) to nie jest czerwony tylko zielony. jesli czerwony slupek AO i AC ma mniejsza wartosc od poprzedniego (nad 0.00) to prawdopodobnie nadal jest trend wzrostowy wiec prawdopodobnie nie ma sygnalu do otwarcia pozycji.

zachecam do przeczytania pierwszego postu na pierwszej stronie ;-)
Kiedyś testowałem manualnie tą metodę i byłem zadowolony z wyników w pipsach. Ale problemem jest to, że trzeba siedzieć przy komputerze i monitorować sytuacje + pozostaje czynnik ludzkiej psychiki ("ee teraz napewno zawróci i nie warto wchodzic" itp) więc by obiektywnie ocenić tą metodę... ukłon w stronę naszych programistów lub osób, które mają dużo wolnego czasu, są tą metodą zainteresowani i wyzbędą się jakiejkolwiek uznaniowości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

luka...18
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:34

Nieprzeczytany post autor: luka...18 »

raposo: wyslij mi materiały na ten temat paczke o ktorej wspominasz na tego e-maila; lszpojnarowicz@tryumf.com.pl

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jako, ze mam co raz wiecej takich prosb postaram sie, o ile czas mi na to pozwoli, przygotowac opis dla traderow. obecny opis jest skierowany bardziej do programisty i tego jak mialoby wygladac EA, wiec jesli jestes jednym z nich pisz smialo juz teraz ! (tekst niczym z mango telezakupy)
inni musza poczekac ;)

i nadal zachecam do wspolpracy... jak tak dalej pojdzie to sam to napisze :P bo wlasnie koncze kurs mql4 i prowizoryczne EA sie rozszerza....
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

luka...18
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:34

Nieprzeczytany post autor: luka...18 »

Jesli to nie problem to poprosze.

Pozdrawiam Łukasz

picia.macgyver
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2008, 09:07

Nieprzeczytany post autor: picia.macgyver »

Mam prosbe. Czy moglibyscie mi wytlumaczyc jak uzywac fraktali do otwierania pozycji? Znalazlem cos takiego

http://www.investopedia.com/articles/tr ... actals.asp

i teraz juz naprawde sie pogubilem. Jesli dobrze zrozumialem to na podanym przykladzie fraktal dal sygnal przeciwny do ruchu ktory po nim nastapil. Wiec jaki jest sens bazowac wejscia na fraktalach?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fraktal (łac. fractus – złamany, cząstkowy) w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny (tzn. taki, którego części są podobne do całości) ...
czyli skladaja sie z 5 slupkow/swiec tak jak masz podane na przykladach. mozna powiedziec, ze wskazuja ostatnie wsparcia i opory. wiec mozna grac na wybicia ponad/ponizej nich.
picia.macgyver pisze:...Jesli dobrze zrozumialem to na podanym przykladzie fraktal dal sygnal przeciwny do ruchu ktory po nim nastapil...
na przykladach tam widze wiele fraktali wiec nie wiem o ktory konkretnie ci chodzi :)
same fraktale to wg mnie slabe narzedzie. trzeba je z czyms polaczyc, bo jak widac troche sie ich tworzy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

picia.macgyver
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2008, 09:07

Nieprzeczytany post autor: picia.macgyver »

raposo pisze:picia.macgyver napisał:
...Jesli dobrze zrozumialem to na podanym przykladzie fraktal dal sygnal przeciwny do ruchu ktory po nim nastapil...


na przykladach tam widze wiele fraktali wiec nie wiem o ktory konkretnie ci chodzi
Chodzi mi o te dwa ktore sa zaznaczone jako wazne sygnaly 'Valid Signal' (Figure 2).

I nie chodzi mi o granie w oparciu o same fraktale tylko o polaczenie z aligatorem i innymi wskaznikami tj. ac i ao.

Wiem co to sa fraktale. Robilem o nich projekt swego czasu, ale mimo to nie widze jakie moga miec zastosowanie. Zeby aligatora nad/pod, wazny fraktal.. ok! Ale dlaczego na podanym przykladzie one sie wykluczaja? I tez na tym przykladzie fraktalem na ktory trader powinien zwrocic uwage jest cala swieca razem z cieniem a nie tylko zamkniecie, jak ktos tu wczesniej napisal.

ODPOWIEDZ