HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
annafx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:04

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: annafx »

raposo pisze:Upewnij się, że:
1) u drugiego brokera nie są doliczane żadne prowizje
Nie są
raposo pisze: 2) prowadzisz konta w tej samej walucie.
U obydwóch w PLN
raposo pisze: Trzeba też porównać tabele ze specyfikacją instrumentów obu brokerów. CFD nie posiadają jednej, ogólnej standaryzacji, stąd też parametry tych instrumentów mogą różnić się między brokerami.

HFT - http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... Equity.pdf
Czy mogłabym prosić o kilka słów wyjaśnienia?
Zauważyłam również, że dla takiej samej pozycji w HFT jest "blokowana" inna część kapitału

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

annafx pisze: Czy mogłabym prosić o kilka słów wyjaśnienia?
Zauważyłam również, że dla takiej samej pozycji w HFT jest "blokowana" inna część kapitału
CFD to instrumenty pochodne, które nie są standaryzowane, czyli u każdego brokera nie muszą wyglądać tak samo. Mogą się różnić min. wolumenem, wymaganym depozytem zabezpieczającym, wartością jednego ticka, źródłem kwotowań (instrumentem bazowym) itd. itp. I zapewne z tego wynika różnica. W w/w linku znajdziesz na 8 stronie DAXa (DE30) w HFT - znajdź to samo u tego drugiego brokera i porównaj.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

annafx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:04

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: annafx »

Dziękuję - wszystko się wyjaśniło...

Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: karson »

Hej wczoraj mialem dziwna akcje na kiwi przy publikacji danych, otworzylem longa ktory zaskoczyl po cenie 27 pips wyzszej niz widoczny Ask w mt4. Mial ktos podobna sytuacje? Wczesniej nie spotkalem sie z taka akcja, zlecenia zawsze wchodzily po cenach biz/ask widocznych w mt4.

Awatar użytkownika
trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:03

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: trader »

otworzylem longa ktory zaskoczyl po cenie 27 pips wyzszej niz widoczny Ask w mt4. Mial ktos podobna sytuacje?
To chyba potwierdza regułę (to o czym wcześniej wspominałem i inni też zgłaszali), że wykres się przycina, tzn. nie jest odświeżany na bieżąco wraz z kwotowaniami brokera, które się w tym czasie normalnie zmieniają.

Warto dlatego przed kliknięciem sprawdzać kwotowania w okienku zlecenie (jeśli ktoś w ten sposób składa zlecenia, czyli nie bezpośrednio z wykresu).
Just do it !

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

trader pisze:
otworzylem longa ktory zaskoczyl po cenie 27 pips wyzszej niz widoczny Ask w mt4. Mial ktos podobna sytuacje?
To chyba potwierdza regułę (to o czym wcześniej wspominałem i inni też zgłaszali), że wykres się przycina, tzn. nie jest odświeżany na bieżąco wraz z kwotowaniami brokera, które się w tym czasie normalnie zmieniają.

Warto dlatego przed kliknięciem sprawdzać kwotowania w okienku zlecenie (jeśli ktoś w ten sposób składa zlecenia, czyli nie bezpośrednio z wykresu).
miałem tak kiedyś w dm bzwbk, ale byłem tego świadomy bo po danych u innych brokerów były inne ceny niż na wykresie w dm bzwbk , ale przy próbie skorzystania z tej okazji (skoro wiedziałem gdzie cena pójdzie) otworzyło się zlecenie po cenie bieżącej (u pozostałych brokerów) - po prostu wykres miał opóźnienie ale transakcyjne ceny były ok

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

aktualnie po danych z UK wisiał wykres na GBPUSD, natomiast kwotowania były ok :!:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

niemiaszek pisze:aktualnie po danych z UK wisiał wykres na GBPUSD, natomiast kwotowania były ok :!:
Czyli potwierdza się to co pisałem wcześniej, że platforma MT4 zaczyna im się przycinać. Być może przyczyną jest to, że zyskali więcej klientów niż ich serwery są w stanie płynnie obsłużyć. Jeśli tak to mam nadzieję, że HFT zainwestuje w sprzęt i poprawi sytuację.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

MarioDM pisze:
niemiaszek pisze:aktualnie po danych z UK wisiał wykres na GBPUSD, natomiast kwotowania były ok :!:
Czyli potwierdza się to co pisałem wcześniej, że platforma MT4 zaczyna im się przycinać. Być może przyczyną jest to, że zyskali więcej klientów niż ich serwery są w stanie płynnie obsłużyć. Jeśli tak to mam nadzieję, że HFT zainwestuje w sprzęt i poprawi sytuację.
raczej jest to niemożliwe aby mieli tylu klientów , żeby serwery nie dawały rady. Chyba , że ktoś postawił serwer na starym pececie :D --choć to całkiem możliwe---w ramach oszczędności. W końcu mają najniższą prowizję.

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

andrzej-sk pisze:
MarioDM pisze:
niemiaszek pisze:aktualnie po danych z UK wisiał wykres na GBPUSD, natomiast kwotowania były ok :!:
Czyli potwierdza się to co pisałem wcześniej, że platforma MT4 zaczyna im się przycinać. Być może przyczyną jest to, że zyskali więcej klientów niż ich serwery są w stanie płynnie obsłużyć. Jeśli tak to mam nadzieję, że HFT zainwestuje w sprzęt i poprawi sytuację.
raczej jest to niemożliwe aby mieli tylu klientów , żeby serwery nie dawały rady. Chyba , że ktoś postawił serwer na starym pececie :D --choć to całkiem możliwe---w ramach oszczędności. W końcu mają najniższą prowizję.
po co tyle złośliwości
wielu brokerów miało różne problemy, z naszej czołówki DM miał problemy z klimą w serwerowni (maklerzy nie ukrywali tego), kiedyś xtb wyłączyło trailing stopa na dłuższy czas bo serwery im nie wyrabiały, inni byli atakowani DDOS
- a i wspomniany wcześniej DM BZWB miał podobne problemy na samym początku jak teraz w HFT - całe szczęście , że większość problemów można rozwiązać dzięki skalowalności systemu

ODPOWIEDZ