Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie. Polski Dom maklerski przesyła Ci PIT-8c, a Ty rozliczasz się PITem 38.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

prostokąt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2014, 17:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: prostokąt »

Mógłbyś pokrótce napisać jak wygląda ten cały proces?
Chciałbym jak na razie mniej więcej coś wiedzieć a kompletnie się nie tym nie znam.
Pozdrawiam!

shaut
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2009, 18:19

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: shaut »

Witam
Trochę odgrzebuje stary temat, ale też mam pytanie odnośnie obliczania wartości na sp500 mini.

U brokera HFT 1 pips czy raczej tick to 0,1, minimalny krok notowania też jest 0,1. Chciałem sobie obliczyc wielkosc pozycji. Wymyslilem to tak, poprawcie mnie jesli się mylę.
1 pips to 0,1, 1 pkt to 10 pipsów. Max range dla mojej strategii to 7 pkt, wiec 7x10=70 pipsow
dajac przykladowo dla depozytu 1000zl wyszło mi z takiego kalkulatora, że można grać 0,01 lota
.
Co do wartosci pipsa, dla 1 lota to 50usd za punkt, wiec dla mini lota 5 usd, a dla mikro 0,5 usd
dla naszego 0,01 lota to będzie 0,5 usd za punkt x7 punktów, więc 3,5 usd to zrealizowany zysk, dobrze to jest?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

prostokąt pisze:Mógłbyś pokrótce napisać jak wygląda ten cały proces?
Chciałbym jak na razie mniej więcej coś wiedzieć a kompletnie się nie tym nie znam.
Pozdrawiam!
Tu masz wszystko, co potrzebne:
http://forex-nawigator.biz/forum/forex- ... 10976.html
shaut pisze: dla naszego 0,01 lota to będzie 0,5 usd za punkt x7 punktów, więc 3,5 usd to zrealizowany zysk, dobrze to jest?
Tak by to właśnie wychodziło. Dla pewności możesz jutro jeszcze otworzyć pozycję na demie ale powinno się zgadzać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: As7 »

Czy jest aktualnie jakiś broker który by oferował notowania Ropy WTI bez rolowania ? Tak aby nie potrzebne było zamykanie i otwieranie nowej pozycji co trzy miesiące ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jest ich trochę tylko różnica kursów z rolowania i tak zostanie naliczona w formie swapów.

Na pewno HFT, XTB i mForex nie zamykają pozycji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PaTientmind12
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2015, 13:24

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PaTientmind12 »

Witam ponownie :)
1. Chciałem zapytać, na jakich parach walut czy surowcach gracie? Które z nich są "podstawami" (tzn parami walut czy surowcami na których każdy trader dokonuje operacji)?
2. Co to jest S&P500 i jakiś dex jak dobrze pamiętam?
3. Jakie oznaczenie ma ropa (bo pamiętam z filmiku, że jakieś inne niż po prostu oil)?
Wiem, że analizę wykresów powinienem zaczytać od D1 schodząc na coraz niższy interwał czasowy do max M15 (jako że na M1 i M5 jest za dużo "szumów" ). Niestety w mojej głowie cały czas pojawia się pytanie 4. jak wygląda "czas pracy tradera"? Czy to powinno wyglądać tak, że wracam z etatu do domu, siadam do kompa i np. przez 4-6 godzin cały czas analizuję wykresy z par walut/surowców z pytania nr 1? Przecież, żeby osiągnąć maksymalne zyski nie mogę sobie pozwolić na przegapienie jakiegoś układu.

Ostatnio dowiedziałem się, że istnieje też coś takiego jak sygnały. 5. Korzysta ktoś z tego w ogóle? Wiem, że nie można inwestować na jednym koncie kiedy są na nim podpięte sygnały, 6. czy zatem drugie konto można założyć ponownie na siebie, czy trzeba na np żonę?
Nic nie zastąpi ciężkiej pracy. Jednak fajnie by było mieć drugie konto gdzie można by próbować zarobić na takich sygnałach. Na MQL5 znalazłem nawet jednego polaka: Forex hunter strategy v8, no i jak tutaj nie spróbować czegoś takiego ;) (jeżeli zabronione jest na forum pisanie o sygnałach i podawanie dokładnych nicków z MQL5 to bardzo przepraszam i proszę o wyedytowanie tego fragmentu).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Niektórzy nie grają np. na EUR/USD (najpopularniejsza para), bo jej nie lubią. Co trader, to inne podejście. Każdy trader może dokonywać transakcji na innych instrumentach więc nie sugeruj się tym. Co innego jeśli pracujesz w GUSie - wtedy najlepiej stworzyć stosowne ankiety :).
Ad.2) Indeksy giełdowe - Standard and Poors 500, DAX 30 -> W wikipedii znajdziesz detale.
Ad.3) Ropa może mieć różne oznaczenie w zależności od brokera oraz rodzaju instrumentu czy jest to CFD, futures, opcja czy jeszcze inny twór.
Ad.4) Wygląda tak jak sam sobie go ustalisz - w końcu to robota dla indywidualistów ;).
Ad.5) To zależy jakie sygnały. Czasem to co płynie z sygnałów gryzie się z naszymi transakcjami stąd też najlepiej obie te rzeczy sobie rozdzielić.
Ad.6) Możesz mieć wiele kont na siebie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
m4tt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:57

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: m4tt »

Witam,

Mam pytanie odnośnie rysowania ekspansji fibo w celu określenia ceny docelowej. Poniżej zamieszczam zrzut wykresu z naniesionym fibo (k. pomarańczowy) i ekspansją (k. czarny).

Fibo zaznaczylem od swing high do swing low i zniesienie fibo 50.0 (aktualnie testowane) wydaje się być dobrym punktem oporu, z uwagi, że te okolice były już kilkakrotnie testowane w przeszłości jako wsparcie (czerwony prostokąt). Dlatego też wydaje mi się, że byłoby to dobre miejsce na short. Nałożyłem ekspansje fibo aby określić punkt docelowy. Narysowałem to na podstawie "ostatniej fali korekcyjnej" (nie wiem czy to poprawne określenie, pewnie nie ;) ) z zakończeniem na swing high w okolicach fibo 50.0 i TP wypada na ekspansji 61.8. Zatem zlecenie wyglądałoby mniej więcej tak:

Otwarcie: rynkowa
StopLoss: 129.35 (5 pipsów powyżej fibo 61.8 )
TakeProf: 125.537 (zniesienie 61.8 ekspansji fibo)

magenta: EMA 150
szary: SMA 50

Czy mój tok rozumowania ma jakikolwiek sens? ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rynek to zweryfikuje ;). Jeśli opór zostanie utrzymany i kurs faktycznie będzie kontynuował ruch w dół to szanse na realizację celu wzrastają.

Pewności nigdy mieć nie będzisz. Szacujesz tylko prawdopodobieństwo zajścia określonych zdarzeń na podstawie spływających cały czas sygnałów z rynku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ