Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

highend pisze:Mgiełka - nie szukam graala, pisałem już o tym wielokrotnie. Po prostu myślę, że fibo dokładnie obrazuje zachowania rynku, sprzedających i kupujących i stąd takie zależności i dlatego działa.

Idac Twoim tokiem rozumowania zakladam ze wierzysz w to ze ludzmi kieruje jakas wyzsza sila ktora sprawia ze podswiadomie graja zgodnie z teoria fibonacci. Malo tego nawet naturalne katastrofy nie sa w stanie przeskoczyc tej zaleznosci :) to ciekawe.
Juz nawet nie bede rozpisywal sie o tym ze sposob w jaki Ty je rysujesz gwarantuje niemal to ze jestes jedyna osoba na rynku ktora to tak robi :)

Wiara na bok :)



Moze podejmiesz wiec probe logicznego wytlumaczenia dlaczego Fibo rysowane przez Ciebie obrazuje zachowania rynku ?
Tylko prosze nie tlumacz mi efektu dzialania ale jego przyczyne.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 11:30 przez ZielonaMgielka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ZielonaMgielka pisze: Nadal jest to tylko jedno z wielu narzedzi AT i jego skutecznosc sprowadza sie do jednego prostego faktu:
Ilosci osob korzystajacych z tego narzedzia w ten sam sposob.
Znasz jeszcze kogoś kto korzysta z fibo w taki sposób jak ja? :d :mrgreen: :d
w żadnej książce nic nie pisze o czymś takim, a to co robię sprawiło, że Kusus miał aż drgawki ze złości i nie mógł na to patrzeć, że ktoś robi coś nie tak jak powinien (?) :p
W dużym skrócie inspiracją był Dadas i jego DSWS - bo on to wymyślił przede mną. Potem zauważyłęm, że poziomy DSWS są takie jak dalsze fiba. Potem zacząłem kombinować i... eureka :twisted:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 11:31 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

highend pisze:
ZielonaMgielka pisze: Nadal jest to tylko jedno z wielu narzedzi AT i jego skutecznosc sprowadza sie do jednego prostego faktu:
Ilosci osob korzystajacych z tego narzedzia w ten sam sposob.
Znasz jeszcze kogoś kto korzysta z fibo w taki sposób jak ja? :d :mrgreen: :d
Nie i wlasnie swiadomie badz nie potwierdziles to o czym pisze.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ZielonaMgielka pisze:
highend pisze:
ZielonaMgielka pisze: Nadal jest to tylko jedno z wielu narzedzi AT i jego skutecznosc sprowadza sie do jednego prostego faktu:
Ilosci osob korzystajacych z tego narzedzia w ten sam sposob.
Znasz jeszcze kogoś kto korzysta z fibo w taki sposób jak ja? :d :mrgreen: :d
Nie i wlasnie swiadomie badz nie potwierdziles to o czym pisze.
Dadas korzysta z tego i sporo osób używających DSWS. To jest taka sama metoda. Tylko ja to robię na piechotę (malując fibo ręcznie). Oni to robią z automatu wskaźnikiem. Mimo wszystko nadal wolę po swojemu. I to pewnie dlatego, że po swojemu rozumiem wykresy. I chciałem to pokazać, ale spotkało się z ogólnym niezrozumieniem i w sumie mnie to nie dziwi.
Dlatego tutaj Kusus ma rację: każdy gra po swojemu i ma swoją metodę. I bardzo dobrze i niech tak zostanie :)
ja wcale nie chcę kogoś przekonywać, że graal, że działa itp. Ważne, że dla mnie działa i to mi wystarczy.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ZielonaMgielka pisze: Moze podejmiesz wiec probe logicznego wytlumaczenia dlaczego Fibo rysowane przez Ciebie obrazuje zachowania rynku ?
Tylko prosze nie tlumacz mi efektu dzialania ale jego przyczyne.
o to samo pytałem kiedyś Dadasa. Nie potrafił odpowiedzieć.
Raczej coś na zasadzie "siła wyższa" itp.... dlatego taki tytuł dziennika:
Wielki Wybuch - od siły, która go spowodowała i utworzyła galaktyki, gwiazdy, planety w sposób fraktalny.
Liczba "Fi" - czyli proporcje i piękne kształty natury. A skoro działa w przyrodzie, w kosmosie ... to pewnie działa wszędzie (np. na wykresach). I tylko tak to potrafię wytłumaczyć.

I to nie jest tak, źe ludźmi kieruje siła wyższa-fibonacci.. .tylko, ze Fibonacci to odkrył:

https://www.youtube.com/watch?v=P0tLbl5LrJ8

https://www.youtube.com/watch?v=2pbEarwdusc
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 11:40 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

highend pisze:Dadas korzysta z tego i sporo osób używających DSWS. To jest taka sama metoda. Tylko ja to robię na piechotę (malując fibo ręcznie). Oni to robią z automatu wskaźnikiem. Mimo wszystko nadal wolę po swojemu. I to pewnie dlatego, że po swojemu rozumiem wykresy. I chciałem to pokazać, ale spotkało się z ogólnym niezrozumieniem i w sumie mnie to nie dziwi.
Dlatego tutaj Kusus ma rację: każdy gra po swojemu i ma swoją metodę. I bardzo dobrze i niech tak zostanie :)
ja wcale nie chcę kogoś przekonywać, że graal, że działa itp. Ważne, że dla mnie działa i to mi wystarczy.

Ok. Wielkich wybuch, Dadas i slynne "kazdy gra po swojemu":)

NIe mam wiecej pytan.
Powodzenia Highend.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

ZielonaMgielka pisze: Ok. Wielkich wybuch, Dadas i slynne "kazdy gra po swojemu":)

NIe mam wiecej pytan.
Powodzenia Highend.
Dadas też gra po swojemu i... przyznaję, że i tak nie rozumiem wszystkiego co pokazał.
:) dlatego wolałem sam to "rozkminić", być może wyważyć otwarte drzwi.
Ty też grasz po swojemu. Każdy ma jakieś swoje teorie i zasady.
Kusus gra po swojemu.
Niemiaszek też - choć on pokazał cały swój system i udostępnił każdemu chętnemu :564:

najważszniejsze w tym wszystkiem jest to aby chronić kapitał. Dać zyskom rosnąć, ucinać straty.
:)
Czemu się oburzasz?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: meylo »

ZielonaMgielka pisze:
highend pisze: W skrócie mogę wam powiedzieć co jest w miarę pewne.
- jeśli prawidłowo jest wyznaczone F0-100 to cena dochodzi do F423 i kończy trend. Jeśli potem trend się odwraca to cena zawsze(!!!!) wraca do F261. To już zauważyłem i potwierdziłem na wielu instrumentach.
"Zawsze" :D.

Highend widze ze brniesz coraz glebiej w czelusciach AT szukajac swietego gralla :)...
IMO nie potrzebnie komplikujesz. Fibo jest bardzo prostym narzedziem a ciagle zmiany w rysowaniu do niczego nie prowadza.

Nadal jest to tylko jedno z wielu narzedzi AT i jego skutecznosc sprowadza sie do jednego prostego faktu:
Ilosci osob korzystajacych z tego narzedzia w ten sam sposob.


Rynek odwraca sie z wielu powodow... niespodziewana decyzja banku centralnego, katastrofy, silne dlugoterminowe poziomy, fibo, fat-fingers, algorytmy itd. itd.

Z tego powodu na rynku nie znajdziesz narzedzia dzialajacego w 100%.
A może właśnie niech brnie. Za jakiś czas nazwiemy to dojściem do ściany lub sukcesem w specjalizacji. Podobnie jak Mpapież ze swoimi średnimi. To chyba najlepsze wyjście, zająć się jednym systemem i udoskonalać go. Widać, że highend widzi coś inaczej niż inni i chyba o to chodzi. Jak dla mnie super. Powodzenia wszystkim życzę :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Ja widze wykresy dokładnie tak jak ten liść w 01.50 na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=KpBfbzxS1l4

dokładnie tak:

Obrazek
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

meylo pisze:
ZielonaMgielka pisze:
highend pisze: W skrócie mogę wam powiedzieć co jest w miarę pewne.
- jeśli prawidłowo jest wyznaczone F0-100 to cena dochodzi do F423 i kończy trend. Jeśli potem trend się odwraca to cena zawsze(!!!!) wraca do F261. To już zauważyłem i potwierdziłem na wielu instrumentach.
"Zawsze" :D.

Highend widze ze brniesz coraz glebiej w czelusciach AT szukajac swietego gralla :)...
IMO nie potrzebnie komplikujesz. Fibo jest bardzo prostym narzedziem a ciagle zmiany w rysowaniu do niczego nie prowadza.

Nadal jest to tylko jedno z wielu narzedzi AT i jego skutecznosc sprowadza sie do jednego prostego faktu:
Ilosci osob korzystajacych z tego narzedzia w ten sam sposob.


Rynek odwraca sie z wielu powodow... niespodziewana decyzja banku centralnego, katastrofy, silne dlugoterminowe poziomy, fibo, fat-fingers, algorytmy itd. itd.

Z tego powodu na rynku nie znajdziesz narzedzia dzialajacego w 100%.
A może właśnie niech brnie. Za jakiś czas nazwiemy to dojściem do ściany lub sukcesem w specjalizacji. Podobnie jak Mpapież ze swoimi średnimi. To chyba najlepsze wyjście, zająć się jednym systemem i udoskonalać go. Widać, że highend widzi coś inaczej niż inni i chyba o to chodzi. Jak dla mnie super. Powodzenia wszystkim życzę :)
Dzięki :)
a wyraz "zawsze" powyżej jest poprzedzony słowem "Jeśli". Zatem "jeślI" się spełni to nastąpi "zawsze". Proste, prawda? :D
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ