Strategie zwycięzców konkursu XTB

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
hedge
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2008, 00:16

Nieprzeczytany post autor: hedge »

Rudolf-Ania pisze:
hedge pisze:Witam,
Ten wątek ma w tytule strategie zwycięzców XTB FC. Co prawda nie udało Ci się zwyciężyć w konkursie - ale pomijając już problemy jakie tutaj opisujesz piąte miejsce i zwrot z kapitału jakie osiągnęłaś i tak robią wrażenie. O strategiach zwyciężców pewnie tutaj się nie dowiemy, ale może Ty zechciałabyś napisać parę słów o tym, czym kierowałaś się przy zawieraniu transakcji. Z pewnością nie może być przypadkiem ponad setka transakcji ze skutecznościa rzędu 90%. Byłoby ciekawe usłyszeć co pozwala osiągąć takie wyniki - oczywiście jeśli to nie tajemnica? :)
jaka tam tajemnica? przeciez wszystko jest w historii , mam tlumaczyc kazdego trejda?
Oczywiście że nie. Wystarczyłoby jeśli napiszesz się czy np. korzystasz z systemu mechanicznego, jakich wskaźników używasz, czy korzystasz z "Eliota" itp. itd. Chodzi o strategie zwycięzcy konkursu XTB - nie o szczegóły każdej transakcji. Z historii tego nie widać. Może to jednak tajemnica - jak tak to też nie ma problemu, każdy zrozumie...
Rudolf-Ania pisze:
hedge pisze:Ciekawi mnie też czy grasz na realu - gdyby mi się udawało osiągać na demo takie wyniki, to mocno bym się zastanawiał nad wejściem przynajmniej z niewielką prawdziwą gotówką. Z pewnością zwrot 4000% w ciągu 6 tygodni nie jest do powtórzenia na koncie "real", ale jeśli na demo osiąga sie aż tyle - i to nie przy paru przypadkowych transakcjach, to nawet gdyby w realu robić "tylko" 100% miesięcznie, to startując od 10tys, po roku czasu nawet nie zawracałabyś sobie głowy jakimś durnym konkursem o kajmana?
konkurs durny tylko nagroda wartosciowa - kajman za250 tys pln
warto bylo walczyc no ale " siła wyższa " zdecydowała ze wygra ktos inny.
czy gram Real ?? hmmm ......... czekaj , niech pomysle ........... hmm................. a zgadnij :D
No właśnie - zagadka to jest dobre słowo, bo równie dobrze mogę sobe wyobrazić, że grasz w realu, jak że nie grasz... Poza tym - bez urazy - jest w życiu sporo innych dużo ciekawszych zagadek niż akurat ta...

To co piszesz o problemach jakie miałaś z XTB jest interesujące, jeśli było tak jak piszesz cały ten konkurs wydaje się mocno śmierdzący. Z drugiej strony kilka plików w htmlu to za mało aby dowodzić że zostało się pokrzywdzonym, zrzut z ekranu przed i po znikającej transakcji też przecież nie byłoby takim dużym problemem spreparować. Ciężka sprawa i rozumiem Twoją frustracje, cóż... na forum można chyba co najwyżej wyrazić wspólczucie, że nie udało Ci się zając pierwszego miejsca.

Ale wracając blizej tematu tego wątku jest jedna kwestia która może być interesująca dla każdego kto zastanaiwa siż nad rozpoczęciem gry na forexie za realne pieniądze. Czy/jak wyniki gry na demo zwycięzcy konkursu przekładają się na wyniki z realu? Są tu dwie skrajności (a prawda pewnie jak zazwyczaj to bywa leży gdzieś po środku). Z jednej strony zwycięzcy konkursu mieli zwrot na poziomie 4000-5000% w ciągu 6 tygodni. Jeśli w realu byliby w stanie zrobić z tego tylko 1/40 to i tak oznacza to podwojenie kapitału przez ten czas. Nietrudno policzyć, że reinwestując kapitał tylko co te 6 tyg. po roku czasu z dajmy na to 10tys. majac taką stopę zwrotu zrobi się 2,5 miliona...
Trochę dziwny przy takich założeniach wydaje się żal, że nie wygrało się bryczki za raptem 250tys. (pomijając kwestie tego czy konkurs był prowadzony uczciwie) Może więc to "przełożenie" na real jest bliższe 1/400 niż 1/40? Wtedy zysk jest ciągle więcej niż przyzwoity ale nie na tyle aby porsze wydawało się drobiazgiem.
Z drugiej strony czytałem jakiś czas temu na ktorymś forum o drdres'ie (nie jestem w stanie tego teraz odnaleźć). Ktoś kto twierdził, że go zna napisał, że po konkursie zwycięzca włożył trochę kasy (chyba 10tys.) na konto real, żeby zarobić na ubezpieczenie auta. Podobno miało się to skończyć wyzerowaniem konta. :shock:!!! Nie jestem w stanie ocenić czy to prawda, ale jeśli broker gra nieczysto, to pewnie ta wersja jest bliższa rzeczywistości...

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

jeżeli dres wplacil do xtb to jest to bardzo prawdopodobne bo zaczeli zbierac kase na nastepnego porshaka

Zasada konkursu jest prosta przyciagnac jak najwiecej ludzi ktorzy grzecznie zaloza konta real w xtb i wplaca kase na gre , a juz oni sie postaraja je odebrac. jakos nie specjalnie mnie to dziwi ze xtb utrudnia gre w konkursie skoro specjalizuja sie w tego typu praktykach w realu

Awatar użytkownika
broda79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: broda79 »

Jeśli na XTB tak oszukują, to pokrzywdzeni powinni zgłosić sprawę w prokuraturze (zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa).Takie rzeczy ściga się z urzędu.
W sumie zastanawiające jest że nikt jeszcze nic z tym nie zrobił!!

dazzler
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2008, 14:38

Nieprzeczytany post autor: dazzler »

XTB- xtra thief broker ;)

ADICEMAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2008, 11:12

konkursy ...

Nieprzeczytany post autor: ADICEMAN »

broda79Jeśli na XTB tak oszukują, to pokrzywdzeni powinni zgłosić sprawę w prokuraturze (zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa).Takie rzeczy ściga się z urzędu.
W sumie zastanawiające jest że nikt jeszcze nic z tym nie zrobił!!
- a jakież to przestępstwo popełnili ?

http://www.xtb.pl/strona.php?p=374

Kod: Zaznacz cały

Regulamin - czyli o co chodzi, konkretnie

Kod: Zaznacz cały

4. Celem Konkursu jest popularyzacja zasad inwestowania na rynku pochodnych instrumentów finansowych. 
- chyba każdy sąd by to wyśmiał.. :wink:
- ale możesz to zgłosić pewnie do rzecznika praw konsumenta czy coś.. albo rzecznika praw obywatelskich.. wspominając, że każdy każdego "dyma" :lol:

- jak już się skończy sesja konkursów w AM to też będzie wysyp uwag .. :wink:

Gent
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:47

Nieprzeczytany post autor: Gent »

Do prokuratury, niech się oni martwią, a jak umorzą to iść gadać z papugą.

Awatar użytkownika
broda79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: broda79 »

- a jakież to przestępstwo popełnili ?
Uchwała SN z dnia 16 lutego 1994 r., sygn. I KZP 39/93

urządzanie gry nawet w wysokim stopniu hazardowej, w razie zachowania wszelkich obowiązujących w niej prawideł, może być ścigane jedynie na zasadzie art. 61 pr. o wykroczeniach. 4. Art. 264 k.k. znajduje zastosowanie jedynie wówczas, gdy urządzający grę, lub którykolwiek z biorących w niej udział, nie zdaje się wyłącznie na przepadek, lecz stara się wpłynąć na wynik gry przez użycie jakichkolwiek podstępnych zabiegów

Jakiekolwiek oszustwo jest ścigane prawem. Jeśli Rudolf-Ania poczuła się oszukana i ma dowody w tej sprawie powinna zgłosić sprawę dwóm organom. Prokuraturze i Komisji Gier i Zakładów.

Zresztą to już offtopic.

baczniew
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 14 paź 2007, 17:56

Nieprzeczytany post autor: baczniew »

zamiast "rozmawiac' o konkursach xtb -oszukuja nieoszukuja itp itd i ble ble ble

zastanowmy sie wspolnie jaki cel maja te konkursy?
pokazanie ze na forexie da sie zarobic, baardzo duz ozarobic?!? TAK
i wskazanie jedynego słusznego brokera?! a mainowicie XTB? TAK!

teraz odpowiedzcie sobie na pytanie......czy jak bylibyscie osoba ktora robi kilka tysiecy % w miesiac? (nie wiem ile trwałten konkurs i jakeibyły wyniki.... g mnie to obchodzi) to czy gralibyscie u jakiegos jakeigos b.dobrego brokera i grali na wlasnym rachunku czy tez stawalibyscie na głowie z 30stka innych frajerow(pewnie fikcyjnych)zeby wygrać liche ałtko od xtb?!

albo inaczej prosciej- jestescie homo sapiens czy tylko homo?

mam nadzieje ze ta odrobina ironii was uleczy i rozwieje tą mgłe ktora zasłania Wam rzeczywistość

i nastanie kres do nikad nie prowadzacych rozmow o XTB
Skills pay the bill's

Tom36
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2008, 08:21

Nieprzeczytany post autor: Tom36 »

niestety wszystko co zle o xtb to prawda na rzeczywistym takie rzeczy dzieja sie nawet jak gra sie na 0,3 lota tragedia dzis meczylem sie kilkanascie minut zeby przesunac stopa, zamknac zlecenie, albo nawet wsadzic zlecenie oczekujace daleko od rynku!!! az krew zalewa

ODPOWIEDZ