MACAU...

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Coś się chyba zrąbało i ne pokazuje Ci SaRSI. Puki nie sprawdzę czy nie zrobiłem błędu we wskaźnikach w pierwszym poście, używaj zwykłego RSI. Na MACD chyba nie powinno się rysować trendów jako tako - jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Popraw kreski - wg. tego co ja mam Twój Sell Stop jest zbyt wysoko postawiony. Lepiej żeby był dalej niż bliżej kanału, ponieważ lepiej zarobić mniej na odwróceniu trendu, niż żeby został włączony przez chwilowy ruch ceny w dół (wydarzenia, publikacje danych etc.)
Moje uwagi. Z wejściem na rynek, nieco się pośpieszyłeś - nie mamy nic co by nam wróżyło odbicie od dolnej krawędzi kanału. Rozmiar Sell Stop zmniejsz na 0.01 - ma być 1/3 normalnej pozycji. Monitoruj co robi cena, i przesuwaj Buy Stop'a stopniowo w dół.
Kanapka

JAC84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:08

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: JAC84 »

BratBot SaRSI jest tylko wyłączyłem uznałem ze jeden wskaźnik w zupełności powinien wystarczyć z uwagi na grę głownie na przełamanie Lini trendu pozycjami oczekującymi, mogę się mylić ale...nie lubie zbytniego natłoku informacji na wykresie.
Pozycje z braku czasu były zajmowane na szybko w przedpołudnie potem nie śledziłem już ich wiec kreski mogą być troszkę nie starannie rysowane.

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

To była dobra noc ;).

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Małe ogłoszenie!

Jeżeli ktoś ściągnął opis systemu z pierwszego posta, i będzie go testował. Niech się do mnie odezwie. Co jakiś czas będę wszystkich testujących prosił o wrażenia/wnioski/recenzje. Aby 2.0 dzięki Waszym uwagom była tak dobra, jak to tylko możliwe. Kto się odezwie, z miejsca dostanie v 1.9.2 ;).

Powodzenia Misiaczki ! :D

[edit]

W załączniku jest grafika z moimi cyklami (o których mówiłem w temacie Vegas).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanapka

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

widzę, że fraktalnie masz pole do popisu teraz na wzrosty.
sprawdzając wykres depozytu stwierdzam fakt, iż często jesteś nad krzywą kapitału a to dobrze zwiastuje.
Zauważyłem pewien potencjał w strategi jednak ty jesteś jej głównym wykonawcą. nie patrz na to czy twój wynik dobrze wygląda bo dojdzie do ,,zagubienia korzeni''. Staraj się myśleć o tym jak wykonujesz działanie a nie na to jaki będzie tego wynik.
Pozdrawiam i wytrwałości przynajmniej liczonej w parunastu miesiącach 8)

violet196
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:46

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: violet196 »

Polecam wskaźnik free RSI jest dla mnie czytelniejszy. Ale... ja mam za mało doświadczenia w stosunku do was więc jeśli wam się nie spodoba to sie nie obrażę. :wink:

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Dziękuje za słowa otuchy :). Prawda jest taka, że ostanie 2 tygodnie miałem niezłego stresa, bo starałem się o pracę w korpo z Naszej branży - pracę dostałem, ale jak widać przedupczyłem większość wypracowanych zysków. Stres naprawdę nie pomaga w podejmowaniu racjonalnych decyzji :D. Na dniach zaczynam pracę nad 2.0, i wracam do normalnego grania i śledzenia rynków.

_________________________________________________________

Ogłoszenie duszpasterskie

Kto bawi się systemem, ale pobrał go z pierwszego posta, i nie mam Waszego maila/nicku/innego kontaktu. Proszę o napisanie w wątku swoich wniosków nt. pdf'a, czy samego systemu. WAŻNE pod kątem Waszych wrażeń i opinii, będą wprowadzane/usprawniane rzeczy w 2.0. Jak chcesz coś powiedzieć, to napisz to teraz - skorzystam z tego ja - wprowadzając poprawki, Ty dostając lepszy system, a Twój kapitał który otrzyma terapie znaną z "Super Size Me" :-)

Help me help you :D
Kanapka

violet196
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:46

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: violet196 »

Hej BratBot! Widzę ze masz nastawienie tylko na zlecenia długo terminowe. JA fanem trzymania tak długo pozycji nie jestem ale... obserwuję twój zestawik.

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Tutaj Cię zaskoczę - kumpel, którego w przy każdej nadarzającej się okazji szkolę, gra na 15/30min. I spokojnie wypracowuje zyski. Zwróć uwagę, że idee w systemie są uniwersalne i można je "przyłożyć" do każdego interwału. Kwestią jest tylko zrobienie analizy na 1h nie 1d, i naniesienie średniej 156 na 15min - praktycznie to samo.
Kanapka

violet196
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:46

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: violet196 »

Widzisz wszystko zależy od tego jaki kto sobie system wypracuje/nauczy/ przyzwyczai. Nazwij to jak sam chcesz. Ja używam dwóch MA 7 i 14 oraz wspomnianego free RSI. Ale twoje MACD tez mi się bardzo podoba. NA FXCM jest podobny wskaźnik MACD i jest bardzo pomocny. Wyznaczanie linii trendu, kanałów itp jest bardzo pomocne tak samo jak FIBO czy price action, ale rzecz jest w tym czy się potrafi w/w używać. Każdy sposób jest dobry gdy działa. Nieprawdaż...?

violet196
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:46

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: violet196 »

W sumie znalazłam coś co rysuje kanały. Nie jest doskonałe ale może ci pomoże to w czymś lub je udoskonalisz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ