Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Dzisiaj kolega mi to przesłał.....zabaczył w gazecie....

:shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bolek_i_lolek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:58

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bolek_i_lolek »

czarny.czwartek pisze:
Dareczekart pisze: Czy taka sytuacja jak moja jest normalna? Czy polscy brokerzy także pozamykali pozycje a potem powysyłali korekty?
Nie, nie jest normalna. Tak, TMS Brokers robią to samo.
I Saxo Bank (TMS to partner Saxo)

bsony
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 22 gru 2014, 21:54

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bsony »

Dareczekart pisze:Dzisiaj kolega mi to przesłał.....zabaczył w gazecie....

:shock:
I co autor ma na myśli ?

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

nulka pisze:Kiedy czytam regulaminy, które podpisujemy, to się okazuje, że brokerzy właściwie nie odpowiadają za nic. Przecież jest to normalna grupa zawodowa, normalna usługa. To tak, jakby lekarz nie odpowiadał za zdrowie pacjenta, przedszkolanka za bezpieczeństwo dziecka, właściciel restauracji za czystość i świeżość produktu, bankowiec za moje pieniądze (np. jakiś atak hakerów na bank i co, bank mi mówi, że doszło do sytuacji nadzwyczajnej i nic nie mam na koncie, albo że utracili wszelkie dane i to ja muszę udowadniać, że miałam u nich pieniądze?). W każdej grupie zawodowej pracownik jest lub powinien być objęty ubezpieczeniem na wypadek szkody nierozmyślnie wyrządzonej klientowi. Wtedy ubezpieczyciel spłaca poszkodowanego klienta. Klienci zaś brokerów zostali poszkodowani, gdyż nie mogli w żaden sposób zareagować na zaistniałą sytuację: platformy się zawiesiły, nie było możliwości reakcji. I broker powinien być ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji, a nie pisać mafijnych regulaminów, w których nie jest odpowiedzialny za nic.
Cała ta sprawa z frankiem jasno pokazała, że brokerzy w Polsce to jakieś zawodowe podziemie, zero odpowiedzialności, a spory zysk z działalności. Na szczęście ostatnio było sporo o forexie w mediach a propo legislacyjnych zamierzeń ograniczania lewaru. Nie w lewarze problem, lecz w przywilejach tej grupy zawodowej. Podpisując regulamin mogę się zgodzić na potencjalne straty wynikające z mojej lekkomyślności, niewiedzy, ale gdy się okazuje, że moja strata może wyniknąć z powodu kiepskiego zarządzania ryzykiem przez brokera, awarii sprzętu brokera itp. i nic... ze strony brokera wszystko było fatalne ale wszystko jest ok... no to wybaczcie, ale coś tu nie gra. Ponieważ brak jakiegoś scalonego środowiska traderów, traderzy są bardzo rozproszeni, łatwo jest środowisku brokerów wykorzystywać ten fakt. My nie mamy związków, nie mamy przedstawicielstwa, które by w imieniu całej grupy mogło wskazywać na niedopuszczalne praktyki brokerów.

Prawda w 100% jakby przeczytać wszystkie regulaminy wszystkich tych firm to żaden nie kwalifikuje się do podpisania. Ktoś na to pozwala. Kto? KNF!!! Kogo pozwać ?KNF?

-- ndz 25-01-2015, 22:53 --
andrzej-sk pisze:
MarioDM pisze:
raposo pisze: No niestety (albo stety) ja stawiam na pierwszą opcję
Uważam, iż to , że coś jest w regulaminie nie koniecznie jest to zgodne z prawem. Kilka lat tamu czytałem, że KNF, albo sąd (nie pamiętam) nakazał jakiemuś bankowi zmiany w zapisach regulaminowych bo były niezgodne z prawem.
Podobnie sprawa moze wyglądać z regulaminami brokerów.
Brokerzy MM zwyczajnie kłamią twierdząc, że nie było płynności i nie mogli zamknąć lepiej dla klienta. Wątpię aby zlecenie z polskich MM gdziekolwiek wychodziły.
Co do ECN, które zawiesiły notowania (mForex) to uważam, że wina leży po ich stronie bo mają za słabych dostawców płynności. Zresztą mForex sam to przyznał pośrednio , gdy odpisywał mi na reklamacje o brak notowań Usd/Pln w niedzielę po świętach. Skoro nie postarali się o lepszych dostawców płynności to powinni uznać klientom zamknięcie na poziomie 80% depozytu.
Dokładnie jest tak jak piszesz. Nie może być tak, że zgodnie z regulaminem jak Kowalskiemu padnie internet-- to jest jego wina i jego strata a jak u broka będzie sytuacja nadzwyczajna to kosztami obarczymy też Kowalskiego. To kpina. Wychodzi na to, że cokolwiek by się nie stało to brok nie ponosi odpowiedzialności-- zawsze kosztami obciąża sie inwestora.
Skoro 2 strony w sytuacji nadzwyczajnej nie miały na nic wpływu-- to strata też powina być dzielona.
Pomijając to wszystko zwykła przyzwoitość nakazywałaby aby jesli chwalimy się, że zarobiliśmy na tym czwartkowym ruchu to dać sobie spokój z tymi ujemnymi depozytami.
Niektórzy brokerzy stracili fortunę i zerują depa a niektórzy się nachapali i chcą jeszcze więcej. Pazerność i skrajna bezczelność.

Jak kowalskiemu padnie internet to wina kowalskiego
Jak padnie internet u brokera to wina też kowalskiego bo tak wskazuje zapis regulaminu, a jak jest inaczej to odnosi się to do kolejnego punktu regulaminu, że jak kowalski się będzie upierał to zostanie ukarany.

Chytry broker traci 2 razy.

-- pn 26-01-2015, 0:07 --
daromanchester pisze:Philips broker z prawdziwego zdarzenia nie powinien się tak zachować.
To tylko pokazuje że są symulatorami rynku i zwykłymi bucket shopami.
Jak dla mnie od takich trzeba się trzymać jak najdalej.
Moim zdaniem jeśli nie dadzą klientowi łatwo stracić to też nie dadzą łatwo zarobić.
No ale dali wielu ludziom dodatkowe argumenty do walki z naszymi rodzimymi brokerami.
I ludzie walczą nie dlatego że się należy tylko dlatego że można.

Dadas sporo brokerów tak nie myśli i miało zapewne wiele innych powodów.
Ja bym się skłaniał ku opinii że bucket shopy które umorzyły debety bały się konfrontacji przed sądem gdyż mogłyby wyjść ich niedozwolone praktyki.
Tu można popuścić wodze fantazji. :mrgreen:
To według twojej logiki to z której strony nie zajrzeć to jesteś w czarnej D :) Brokerzy zagraniczni tylko kasowali debety czy oddawali kasę do wysokości SL? Bo jak ta pierwsz opcja to przynajmniej poszli uczciwie po kosztach klient i oni.

-- pn 26-01-2015, 0:10 --
Dadas pisze:
Dadas pisze:To wy jeszcze nie dzwoniliście do TVN24, RMF, i innych?
nulka pisze: To prawdziwe zdziwienie czy kpina?... Obawiam się, że kpina...
Prawdziwe zdziwiewnie, jeżeli nikt tego nie zrobił.
Na FF czytałem, że ktoś napisał, że ma debet -150k AUD, i zaraz dziennikarz się do niego zgłosił.

Dziennikarze śledczy tylko czekają na nośny temat.

Ja miałem prawie 20k$ straty i pisałem do różnych portali i gazet ale niestety nikt się nigdy nie odezwał wic takie pisanie, że dziennikarze się zainteresują raczej mało realne. Mają przecież frankowych kredyciarzy ich jest 500 tyś, a nie kilkuset forexowiczów....

-- pn 26-01-2015, 0:27 --

Przebrnełem przez te kilkanaście stron postów i większość z nich to pierdoły nic nie wnoszące do sprawy. Jak ktoś zamiast pomóc ludziom w tej ciężkiej sytuacji pisze dyrdymały chcą pokazać albo udowodnic coś co jest jasne to dziwne podejście.

Raposo - ty to niestety jesteś albo możesz być stronniczy ponieważ jesteś brokerem wprowadzającym. Masz ten komfort, że nie musisz świecić oczami za swojego brokera bo zostałbyś zjedzony na tym forum i pewnie koniec wprowadzania byłby bliski. Tak prywatnie to ci poradzę teraz nie skupiać się na bonusach i ofercie marketingowej brokerów z twojej oferty ale przygotować naprawde dobry opis umów i regulaminów. To zapewne jest najwązniejsze jak to pokazały ostatnie akcje na forexie.


Co do poszkodowanych to szkoda, że nie ma lidera jakiegoś, który by mógł poprowadzić całą akcje. Ja jakbym był w takiej sytuacji na pewno bym nie odpuścił. Polecam kontakt z tym Panem http://forexfiction.com/ on na forum ma konto "wsparcie klienta"

1. Znaleść prawnika tylko znającego temat forex oraz giełd i uzyskać poradę.
2. Złożyć pismo do brokerów za informacją, że składacie skargę do KNF oraz do kancelarii prawniczej.
3. Zgłosić sprawę do SII mają prawnika zobaczycie czy pomoga.
4. Zebrać się i stworzyć stronę.
5. Czekać na decyzje prawną i KNF.


-- pn 26-01-2015, 0:44 --

http://forexmagnates.com/fxcm-ordered-t ... g-systems/

Tak było w 2011 i kara za poślizgi


Tak było w tym roku 2014 i kara za oszustwa Forex

http://comparic.pl/34-mld-kary-pieciu-n ... nku-forex/

Najwyższa kara od FCA

Rozkład grzywien finansowych według poszczególnych regulatorów wygląda następująco:

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) – 1.4 mld USD
Szwajcarski regulator – 138 mln USD
Brytyjski Financial Conduct Authority – 1.7 mld USD
Ile zapłacić muszą poszczególne banki?

Według danych podanych przez Bloomberga największą sumę zapłacić musi UBS. O prawie 200 milionów mniej HSBC, które otrzymało najniższy wymiar kary finansowej spośród ukaranych:

UBS – 800 milionów uSD
Citigroup – 668 milionów USD
JP Morgan – 662 miliony USD
RBS – 634 miliony USD
HSBC – 618 milionów USDB

-- pn 26-01-2015, 0:47 --

To jeszcze z tego roku

http://www.fca.org.uk/news/fca-fines-fx ... th-the-fca
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

Ktoś tu pisał, że idealny byłby broker który gwarantuje stały spreed i gwarantowane stop losy.
Z tego co się na szybko orientowałem na polskim rynku taką ofertę ma ... XTB - http://www.xtb.pl/Oferta/basic

Nie wiem czy oni to wprowadzili po 15 czy mieli wcześniej, nie czytałem też umowy ani regulaminu, czy aby napewno tam występują zapisy dotyczące gwarantowanego stop losa czy to tylko reklama.

Philips

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Philips »

Daromanchester
Ja do tych brokerów którzy zrobili korekty nie wpłaciłbym w życiu więcej niż 100$
Chwalenie takich broków i mówienie że są w porządku bo umorzyli debet jest głupotą.
Trzeba się cieszyć że skasowali debet ale zarazem spieprzać od nich jak najdalej się da.
Daromanchester
Myślę że każdy poszkodowany wolałby przeciętnego brokera który anuluje mu debet niż Fantastycznego u którego będzie zadłużony po uszy. Zresztą czy Bossa, Alior, XTB to jacyś rewelacyjni brokerzy.

Do Bossy nie wpłaciłbym nawet 10 zł. Nie założę tam rachunku nie wpłacę pieniędzy nigdy.

superforextrader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:49

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: superforextrader »

XTB anulowało mi debet powstały po akcji z frankiem:) na 12k :D

Czy ktoś jeszcze na forum mial anulate?

PS. nie zdązyłem nawet wysłac reklamacji

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

Może Bossa i inni brokerzy skończą jak Amber Gold: pracownicy dostaną zarzuty i ich cyrk się skończy.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

fuxio pisze:Ktoś tu pisał, że idealny byłby broker który gwarantuje stały spreed i gwarantowane stop losy.
Z tego co się na szybko orientowałem na polskim rynku taką ofertę ma ... XTB - http://www.xtb.pl/Oferta/basic

Nie wiem czy oni to wprowadzili po 15 czy mieli wcześniej, nie czytałem też umowy ani regulaminu, czy aby napewno tam występują zapisy dotyczące gwarantowanego stop losa czy to tylko reklama.

Ludzie mało się nauczyli jeszcze na rynku Forex. Pewnych brokerów należy omijać. Dlaczego wybieracie PL brokerów? Pewnie dlatego, że sa na miejscu i podlegają KNF? Żaden KNF poza USA i być może UK nic nie zrobi takiemu brokerowi. Może dlatego, że tu jest Polska i sprawę można założyć. Niestety tu jest problem ponieważ w Polsce nie ma Sądu co zajmuje się sprawami gospodarczymi. Może kiedyś taki powstanie ale wątpliwe. Może dlatego, że myślicie, że jesteście pod BGF i wam w razie upadku zwróci kase. Niestety ten fundusz nie zwraca kasa z takich działalności. Tak samo nic nie dostaniecie jak u zagranicznego bankruta. To może ostatnie dlatego, że płacę podatki z forex w Polsce to państwo mnie ochroni. Nic bardziej mylnego ty zapłacisz podatki w Polsce i dostaniesz w dupe do brokerów z Polski. Kowalski nie zapłaci i brokera zagranicznego podatków i w dupe nie dostanie jak pokazały ostatnie wydarzenia.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

eden3d
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 11 sty 2008, 00:48

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: eden3d »

bolek_i_lolek pisze:
czarny.czwartek pisze:
Dareczekart pisze: Czy taka sytuacja jak moja jest normalna? Czy polscy brokerzy także pozamykali pozycje a potem powysyłali korekty?
Nie, nie jest normalna. Tak, TMS Brokers robią to samo.
I Saxo Bank (TMS to partner Saxo)
co to znaczy? TMS anuluje minusowe debety?

ODPOWIEDZ