Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fxjk11 pisze:tak - na razie mogę napisać że zarobiłem
kapitał włożony - każda złotówka pomnożona 35 krotnie
już komuś pokazywałem tutaj gdy chodziło o poziomy aktywacji zleceń
ale - póki co nie ruszam tego na razie bo jest komunikat brokera o korektach które będą robić
i że dzisiejszy statement nie jest "ostateczny"
a które ceny będą korygować to nie napisali
więc odczekam z tym czy się ucieszyć czy nie i dalej robić swoje jakby się nic nie stało
a jak nie skorygują to będzie fajnie :)

pozdrw
mógłbyś jeszcze napisać jaka para, po jakiej cenie wszedłeś, jak duży SL miałeś i po jakiej cenie zamknęło Ci zlecenie - czy weszło na TP, czy też zamykałeś z ręki? :) będę wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
blacha
Gaduła
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 08 lis 2013, 15:21

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: blacha »

Ja zarobiłem trochę tzw "fuksem" konto mam w Saxo nawet rozmawiałem z obsługą i mówią że nie ma problemu z wypłata.
Co do innych brokerów to w XTB wczoraj było wielkie zebranie i ludzi mieli bardziej smutne miny niż zawsze. Wiem bo z okna widzę ich biuro :D
Generalnie to brokerzy mają mały problem bo albo muszą przygotować się do gigantycznych wypłat dla tych którzy zarobili. Albo maja nie lada problem z tymi kontami które są na debecie. Bo raczej nie liczył bm na to że ktoś z własnej woli dopłaci kilka tysięcy żeby wyjść na zero.
Ja kierując się daleko idącą ostrożnością wypłaciłem kasę z mbanku i aliora bo miałem tam niewielkie sumy. Bo kto wie jak to będzie.
Obrazek

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

freakout pisze:
fxjk11 pisze:tak - na razie mogę napisać że zarobiłem
kapitał włożony - każda złotówka pomnożona 35 krotnie
już komuś pokazywałem tutaj gdy chodziło o poziomy aktywacji zleceń
ale - póki co nie ruszam tego na razie bo jest komunikat brokera o korektach które będą robić
i że dzisiejszy statement nie jest "ostateczny"
a które ceny będą korygować to nie napisali
więc odczekam z tym czy się ucieszyć czy nie i dalej robić swoje jakby się nic nie stało
a jak nie skorygują to będzie fajnie :)

pozdrw
mógłbyś jeszcze napisać jaka para, po jakiej cenie wszedłeś, jak duży SL miałeś i po jakiej cenie zamknęło Ci zlecenie - czy weszło na TP, czy też zamykałeś z ręki? :) będę wdzięczny ;)
na razie tylko tyle i aż tyle :) - bo odpowiedziałem tylko na pytanie czy ktoś zarobił

eurchf -- 1.05 prawie w stosunku do 0.95/0.97
zamkniete z ręki , stop jak zawsze w moim systemie od 15 do 55p
tp u mnie jest małe więc dołożyli sporo

resztę zaczekam aż wyjaśni sie komunikat :

Dear vvvvvvvvvvvvvvv,

In a surprise move, the Swiss National Bank concluded today that the 1.20-per-euro cap is no longer justified, and, additionally, cut the interest rate on sight deposits and the target range for the 3-month LIBOR.

All this resulted in a 20% surge of the Swiss currency against EUR and other majors.

Due to today’s exceptional market volatility in CHF currency pairs, all brokers and banks worldwide, including Admiral Markets and its liquidity providers, have been filling orders in extremely abnormal market conditions.

Once the true market liquidity will be established with more clarity, all executed fills will be revised and amended to more accurate levels.

This may result in a worse execution fills than currently reflected in your account's history.

We are doing our outmost to speed up the revision, however, please be aware that the end-of-day account statement for January 15th with any transactions in CHF may be recalculated.

We kindly apologize for any inconvenience this may have caused.

Best Regards,


irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

:569:
Jednej rzeczy nie rozumiem. Brokerzy większego rzędu to nie są cypryjskie pseudobiura pod wirtualnymi adresami tylko duże firmy, które powinny zatrudniać aktuariuszy i wszelkiej maści szpecow od swojej ddziałalności. W dodatku wiedzą gdzie ich klienci mają zlecenia i powinni widzieć czym to grozi. Chyba, że ich przecenieniam.
Osobiście CHF nie tykalemk od czasu jak admiral przysłał mi maila o redukcji dzwigni i zagrozeniu niska plynnoscia. Za cienki bolek jestem na takie instrumenty.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Sprawa jest prosta. Jest sobie klient A i klient B. Klient A zarobił - musisz wypłacić mu kasę. Klient B stracił więcej niż miał depozytu - teoretycznie jest on nieściągalny (debety wynoszą zapewne kilkadziesiąt razy więcej niż salbo rachunku, bo nikt w tym czasie nie kwotował i nie było jak tego zamknąć.)
W związku z tym u brokera powstaje strata. On musi za stratne pozycje wypłacić hajs do LP a nie ma skąd go wziąć...

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Nie mam zamiaru siać paniki, ale...
Warto się zastanowić, czy może na wszelki wypadek wypłacić środki od wszystkich brokerów i przeczekać sytuację z pieniędzmi bezpiecznymi na koncie w banku?
Jakie macie podejście?
Zostawiacie środki u /zagrożonych/ brokerów, czy wypłacacie na wszelki wypadek (o ile jeszcze można ;) )?

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Te 225 mln to blisko 20% sumy depozytów, jakie Klienci mieli w FXCM (wydzielone konta) i odpowiednik ok. 2/3 gotówki własnej brokera.

FXCM jest notowany na NYSE, więc jest zobligowany do szybkiego informowania o wszystkich istotnych wydarzeniach.
Ciekawe jak to wygląda u innych brokerów. Podejrzewam, że w najbliższych dniach (godzinach) pojawi się nieco informacji o podobnych problemach.

furex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2015, 15:14

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: furex »

Cyb pisze:Klient B stracił więcej niż miał depozytu - teoretycznie jest on nieściągalny
Dlaczego nieściągalny? Czym się bronić? Pytam, bo ja świeżak jestem, a po 2 miesiącach na real fx mam właśnie debet na 5tys (wpłacałem 2000). Na początku spadku, o 10:30 otworzyło mi się z automatu zlecenie long 0.1 lota na USD/CHF (czyż jest bezbieczniejsza para ;) ). A SL będący 10 pipsów niżej - już nie zadziałał. A później nie zadziałały (a właściwie z wielkim opóźnieniem zadziałał Stop-Out).
Broker-mforex. Już mi przesłali informację o niezwłoczne uzupełnienie konta. Dali czas do 21 stycznia.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Z taką kwotą to nie ma problemu z windykacją... I to będziesz musiał uzupełnić. Ja mówię o sytuacjach gdzie ktoś wpłacił 20k USD a zrobił mu się debet na 200k USD i nawet jakby chciał to nie ma z czego spłacić.... w praktyce jest to kasa nie do odzyskania... Tym bardziej jak klient z jakiegoś kraju na samym końcu świata...

ODPOWIEDZ