Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

Dadas pisze:Analizy pozostawiam analitykom i filozofom.
Cały Dadas. Za trzy tygodnie pewno znowu powie, że to co gadał tydzień wcześniej, to wszytsko o kant du...y rozbić.

http://forex-nawigator.biz/forum/od-100 ... 7-850.html
A co można z wykresu wyczytać, to ja jeszcze nie miałem pojęcia nawet tydzień temu.
P.S. Rzuć, że screena Dadas z aktulanym wyglądem twojego szablonu ....

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

drendriu pisze:
Dadas pisze:Analizy pozostawiam analitykom i filozofom.
Cały Dadas. Za trzy tygodnie pewno znowu powie, że to co gadał tydzień wcześniej, to wszytsko o kant du...y rozbić.

http://forex-nawigator.biz/forum/od-100 ... 7-850.html
A co można z wykresu wyczytać, to ja jeszcze nie miałem pojęcia nawet tydzień temu.
P.S. Rzuć, że screena Dadas z aktulanym wyglądem twojego szablonu ....
[DAX30]M5.png
[DAX30]M5.png
-- Dodano: pt 19-12-2014, 19:52 --

A tak wygląda jedno kliknięcie na jedną tylko świecę z tych rannych:
[DAX30]M5.png
Czas już przestać analizować i zacząć tradować, kolego drendriu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

Dadas pisze:Czas już przestać analizować i zacząć tradować, kolego drendriu!
Dadas, jesteś strasznie nie stały w uczuciach jeżeli chodzi o szablony :). Niemniej tym half_body_czart'em to mógłbyś sie podzielić, bo naprawdę fajnie to wygląda.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

drendriu pisze:Dzisiaj przysiadłem na Jarkowym sumatorze. Pierwsza moja sugestia odnośnie wskaźnika jest taka, że jezeli mam się w to bawić, to brakuje mi w nim sumy wszytskich czerwonych i zielonych swingów zaznaczonych przez użykownika (jak na screenie) - żeby tego nie liczyć na piechotę:

http://images70.fotosik.pl/464/22b3ce9ef1854e28.jpg

P.S. Specjalnie wybrałem ten przypadek, bo cho...era mnie on zaintrygował. Dadas zagadka dla ciebie, kumasz o co mi biega, i czego tu jeszcze brakuje wg ciebie, żeby być konsekwentnym w liczeniu owych wolumenow ?.
drendriu. Bez urazy ale kręcisz się jak g...w przeręblu. Im więcej razy wspominasz, że od lat się przyglądasz, szukasz i się dziwisz czemuś tam.. tym bardziej mnie zniechęcasz do jakiejkolwiek współpracy z tobą. Dostałeś to o co zebrałeś od miesięcy i na nic więcej z mojej strony nie licz na tym etapie. Pokaż, że masz jakiś pomysł, który rokuje na przyszłość bo inaczej to zapomnij chłopie :?

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

czesc, ma ktos moze source code albo zdekompilowana wersje wskaznika pipware minichart?

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

JAREK67 pisze: Dostałeś to o co zebrałeś od miesięcy i na nic więcej z mojej strony nie licz na tym etapie.
Jarek jestem pierwszym gościem na tym forum który zajmuje się tego typu analizą, i nie widziałem jeszcze nigdzie oprócz Siudka, żeby ktokolwiek analizował volumen w ten sposób. Dopisz mi wiec jak cię proszę do tego ustroistwa tą sumę globalną z zieleonych i czerwonych zakresów, to znacznie ułatwi mi robotę.

Jak trejduje Fibonacii team to, ci już napisałem. Podstawą do ich gry jest korekta 1:1. Jak ci się będzie chcaiło dupę ruszyć to powinieneś zmajstrować trochę kodu z zigzaga, i bez problemu coś takiego napisać (wraz z dołaczeniem do tego sumowania volumenów). Kiedyś ogldałem ich webinar to mówili, że da się na tym zarobić 25% w miesiącu. Czy to jest prawda - nie wiem, nie sprawdzałem, bo nie mam narzędzi, a wyszykiwanie tego manualnie jakoś mi nie idzie.

Skoro chłopaki to w ten sposób analizują, to może jest w tym jakiś sens.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

drendriu pisze:
JAREK67 pisze: Dostałeś to o co zebrałeś od miesięcy i na nic więcej z mojej strony nie licz na tym etapie.
Jarek jestem pierwszym gościem na tym forum który zajmuje się tego typu analizą, i nie widziałem jeszcze nigdzie oprócz Siudka, żeby ktokolwiek analizował volumen w ten sposób. Dopisz mi wiec jak cię proszę do tego ustroistwa tą sumę globalną z zieleonych i czerwonych zakresów, to znacznie ułatwi mi robotę.

Jak trejduje Fibonacii team to, ci już napisałem. Podstawą do ich gry jest korekta 1:1. Jak ci się będzie chcaiło dupę ruszyć to powinieneś zmajstrować trochę kodu z zigzaga, i bez problemu coś takiego napisać (wraz z dołaczeniem do tego sumowania volumenów). Kiedyś ogldałem ich webinar to mówili, że da się na tym zarobić 25% w miesiącu. Czy to jest prawda - nie wiem, nie sprawdzałem, bo nie mam narzędzi, a wyszykiwanie tego manualnie jakoś mi nie idzie.

Skoro chłopaki to w ten sposób analizują, to może jest w tym jakiś sens.
Nie chce mi się szukać ale o ile pamiętam to Siudek robi te analizy na wykresach dziennych i wyższych i dotyczą one notowań kontraktów. A ty chcesz z tym zejść na bazie ticków pierwszego z brzegu brokera na tf. minutowe?
To się nie może udać. I nie pomoże tu sumowanie wolumenów w swingach.
Słowem drendriu szukaj dalej swojego gralla. Na ,mnie nie licz.

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: mac »

drendriu zmien platforme na taka ktora ma wykres tickowy, posiadaja narzedzia do analizy tickow , po co sobie utrudniac piszac kody , tak jak Jarek pisze analiza pod kontem tickow na kursach walut jest bardzo ciezkim tematem , ktore bez wiedzy jaki wolumen jest na ticku nie przynosi efektu wedlug mnie, probowalem analizowac pod kontem tickow powodujacych wzrost i spadek , tzn pojedynczych . co nam swiece nie pokazuja, jutro wrzuce pare wskaznikow ktore pokazuja wszystko na temat tickow,
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

JAREK67 pisze:To się nie może udać. I nie pomoże tu sumowanie wolumenów w swingach.
Słowem drendriu szukaj dalej swojego gralla. Na ,mnie nie licz.
Spoko Jarku. Póki co na razie powbawiłem się trochę tym twoim wskaźnikiem ale niewiele z tego wynika, szczególnie jeżeli chodzi o formacje harmoniczne z niskich tf-ów. Czy będą tako jakies wymierne efekty - nie wiem. Wydaje mi się, że bardziej z sumowania volumenów można chyba jednak korzystać w strefach supply/demand (gdy cena buja się dłuższy czas w strefie s/d). Wtedy można by ewetualnie rozpatrywac kierunki większych swingów i może z nich wyciagać jakieś wnioski.

Dla przykładu weźmy np. taki wykres Gold Futures z ostatnich dni:
http://images67.fotosik.pl/468/9b0846f482b7f5bb.jpg

Ale kto zagwarantuje, że wykres po takich wzrostach volumenu na poszczególnych swingach pójdzie dalej na południe ?.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

drendriu pisze: Ale kto zagwarantuje, że wykres po takich wzrostach volumenu na poszczególnych swingach pójdzie dalej na południe ?.
Nikt i nic.
Dlatego trzeba jechać na bardzo niskim ryzyku i brać nawet 5 Pipsów, albo mniej.
Wchodzić jak najszybciej z ruchem ceny i wolumenem, i wypier**lać jak najszybciej na zysku.
Także, gdy cena zmierza niebezpiecznie w kierunku pozycji, zamykać zanim będzie na stracie.
A do SL dopuszczać tylko wtedy, kiedy innego wyjścia nie mamy.

Rynek jest bezkompromisowy, my musimy być tacy sami w tradowaniu takiego rynku.

I w tym momencie kończy się analiza, filozofia i szukanie Graala, a zaczyna trading.

ODPOWIEDZ