Jakiego Brokera wybrać?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Sterling
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2014, 16:44

Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Sterling »

Witam serdecznie
Zastanawiam się nad wyborem brokera.
Moje wymagania:

Błyskawiczna realizacja zleceń (gram bardzo krótkimi wejściami na podstawie wykresu M1 i M5)

Wpłata początkowa będzie wynosić pewnie od 600 do 1000 zł

Oczywiście jak namniejsze koszta

Dostęp do jak największej ilości par (szczególnie kontraktów CFD, priorytet - BCO/USD Brent Crude Oil)


Obecnie gram na koncie demo Oandy i sprawuje się dobrze. Jednakże to zagraniczna firma - nie będzie problemów z przelewami, prowizją?
Jakieś ewentualne alternatywy i opinie o danym brokerze bardzo mile widziane.

Btw. Czy przy zakładaniu konta real broker wymaga potwierdzenia tożsamości / dokumentu czy coś w tym stylu? Wybaczcie amatorskie pytanie, ale jeszcze nie zakładałem konta fx ;)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Weź BZ WBK niski spread i doliczona prowizja możesz grać na egzotykach a i tak spread będzie niski powodzenia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

BZ WBK to nie ma przypadkiem opłaty za prowadzenie rachunku 60-80zł rocznie ? Sprawdź to dokładnie to inaczej nie opłaca się z takim depozytem zaczynać tam zabawy.
fx-forum

Awatar użytkownika
Sterling
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2014, 16:44

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Sterling »

Dzięki za odpowiedzi Panowie ;)
A ma ktoś jakieś doświadczenia z Oandą? Jednak mimo wszystko jakoś jestem przyzwyczajony z konta demo.
Nie ma problemów z kontaktowaniem się z ich supportem w razie jakichkolwiek problemów?
I jak wygląda proces zakładania & weryfikacji konta?
Obrazek

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

Już niedługo, za dosłownie kilka/kilkanaście godzin dowiesz się od silveRbull'a lub DanielFX, że jedynym słusznym wyborem jest IC Markets. Prawdziwy ECN z cenami prosto od Warren Buffet'a, rewelacyjne spready - nawet na exotics typu HKD/ZAR 0,00 pips, mikroloty oraz samoloty, opóźnienie przy transakcjach -1ms - wiedzą co otworzyć zanim Ty klikniesz, cuda na kiju. Będzie Pan zadowolony. Tylko rejestruj się z podanego linka.

/wpis humorystyczny.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

raczej nie napisza bo z tego co sie orientuje to ICM nie ma BCO/USD.
Takze autorowi posta sie nie nadaje do inwestycji. Co do samego ICM to musze przyznac racje Danielowi i Silverowi bo po Armadzie nie ma zadnej alternatywy a warunki handlu sa nawet lepsze w ICM. ALe jak ktos woli innych brokerow to czemu nie ?
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Sterling
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2014, 16:44

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Sterling »

Na ICM jest ropa Brent pod nazwą po prostu Brent. Więc moje wymogi spełnia.
Właśnie do ICM się przymierzam, bo po szukaniu stwierdzam iż nasze polskie opcje mają bardzo różne opinie, często słabe.
Czemu humorystycznie podchodzisz do ICM? Jakieś problemy z nimi?
Na dzień dzisiejszy chyba właśnie na ICM się zdecyduje, bo lepszej alternatywy do mojego stylu gry nie znalazłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

nie handluje na ropie i pewnie dlatego nie zauwazylem ze faktycznie jest w ofercie ICM.
To nic tylko moge polecic.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Nemsik napisał:
Już niedługo, za dosłownie kilka/kilkanaście godzin dowiesz się od silveRbull'a lub DanielFX, że jedynym słusznym wyborem jest IC Markets. Prawdziwy ECN z cenami prosto od Warren Buffet'a, rewelacyjne spready - nawet na exotics typu HKD/ZAR 0,00 pips, mikroloty oraz samoloty, opóźnienie przy transakcjach -1ms - wiedzą co otworzyć zanim Ty klikniesz, cuda na kiju. Będzie Pan zadowolony. Tylko rejestruj się z podanego linka.
Hee, hee - ale mnie rozbawiłeś tym wpisem. Wiem, że to wygląda dziwnie, ale tak jest rzeczywiście. Wielu osobom nawet się nie śniło, że spready mogą być nawet ujemne. Oczywiście mowa tutaj o majorsach. Jak by nie było, mając dostęp do prawdziwego rynku dostajesz to co rynek daje. Oczywiście nikt nie musi się rejestrować z podanego linka, ale jaki sens jest płacić wyższą prowizję....?

Gwoli wyjaśnienia jestem IB także dla wielu innych brokerów, ale ponieważ swoje przeszedłem, dlatego polecam IC Markets z czystego przekonania i doświadczenia. Nie masz obecnie żadnej alternatywy dla Armady, która to pozamiatała praktycznie wszystkich na polskim rynku. Wybierając IC Markets otrzymujesz znacznie lepszy "price fead" oraz to co Armadzie zabrakło, czyli regulacje. Na pewno nikt nie trafi z deszczu pod rynnę, ale wykona skok o kilka szczebli wyżej...

Mógłbym dokonać wielu innych porównań, ale lepiej jak każdy sobie sprawdzi sam. Otworzenie rachunku demo wcale nie boli. A zarówno demo jaki i konto realne posiadają te same kwotowania. jedyna różnica jaka występuje to brak możliwości odwzorowania warunków psychologicznych jakie niosą ze sobą konta rzeczywiste. Oczywiście otwarcie samego konta nie determinuje naszego sukcesu, ale daje gwarancję, że nikt nie stoi nam na przeszkodzie i bez żadnych komplikacji możemy rozwijać swoje umiejętności inwestycyjne. Zapraszam zatem wszystkich do testów.....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale jak price feed może być lepszy, skoro w większości przypadków dostawcy się powielają. Poza tym sam przyznałeś że IC markets stosuje A-Book i B-book. Cytuję:
silveRbull pisze:Witam

IC Markets ma obie książki i jest brokerem ECN.

Pozdrawiam
Czyli to się trochę kłuci... I wcale nie jest takim najlepszym brokerem...

ODPOWIEDZ