Wuza Day trading vol.2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
xspojlerx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 06 sty 2010, 15:54

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: xspojlerx »

A może mniejsze depo i gra dla siebie, po co obciążać się dodatkowym stresem pokazując publicznie swoje wejścia?

GawronB
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:57

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: GawronB »

Wuza, największym twoim błędem było upublicznienie pozycji i podpięcie statystyk. Człowiek jest tak skonstruowany że zawsze chce czegoś, i to zazwyczaj czegoś więcej. Jeden więcej sławy, pieniędzy inny ... więcej trollowania lub więcej kreowania się na kogoś kim nie jest. Wyciągnij wnioski i NIGDY nie upubliczniaj niczego bo zawsze znajdzie się ktoś kto "wie lepie" nawet jeśli popełnisz błędy to będą to WYŁĄCZNIE twoje błędy.
Jeśli chodzi o twój trading wejścia nie były dobre, ale zbyt pochopnie to pozamykałeś bo było to do wyprowadzenia.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

fajne ...
zalezy od systemu, wiadomo, ale przy moim pasuje: "kazdy dzien jest dniem pracy, ale nie kazdy dzien jest dniem handlu"

jak_zyc
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2012, 11:43

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: jak_zyc »

GawronB pisze:Wuza, największym twoim błędem było upublicznienie pozycji i podpięcie statystyk.
xspojlerx pisze:A może mniejsze depo i gra dla siebie, po co obciążać się dodatkowym stresem pokazując publicznie swoje wejścia?
Może po to by wyeliminować błędy? Nie wpadliście na to?
Wuza pisze:@ Jak_żyć

Strzel 2 piwka z zasiłku i ciesz się tym pięknym dla Ciebie dniem internetowy trollu ;)
Myślę, że mógłbyś się ode mnie sporo nauczyć, więc spokojnie. Mam kapitał niespełna jak ty i ryzykuje na każdą transakcję 20zł. Rozumiesz to? W taki sposób nigdy nie zbankrutuję. Tak jak moi przyjaciele pisali wcześniej, że trzeba dać odpowiedni % na transakcję i nie będzie MC.
Wygranym nie jest ten, kto zgarnia pule najczęściej, wygrany to taki, kto zgarnia najwięcej pieniędzy!

Awatar użytkownika
xspojlerx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 06 sty 2010, 15:54

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: xspojlerx »

jak_zyc pisze:
GawronB pisze:Wuza, największym twoim błędem było upublicznienie pozycji i podpięcie statystyk.
xspojlerx pisze:A może mniejsze depo i gra dla siebie, po co obciążać się dodatkowym stresem pokazując publicznie swoje wejścia?
Może po to by wyeliminować błędy? Nie wpadliście na to?
Tylko trzeba się zastanowić co się bardziej opłaca, stres czy wyeliminowanie błędów. Tomek chyba sam jest ich świadom, nie potrzebuje do tego forum.

obywatel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 23 mar 2007, 00:48

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: obywatel »

Powodzenia Wuza wniosłeś na forum sporo ożywienia ,na fx tak czy inaczej zarobiłeś więc nie ma się czym przejmować a kapitał zawsze możesz zainwestować w coś innego nie koniecznie związanego z giełdą.

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: quapi »

jak_zyc pisze:Myślę, że mógłbyś się ode mnie sporo nauczyć, więc spokojnie. Mam kapitał niespełna jak ty i ryzykuje na każdą transakcję 20zł. Rozumiesz to? W taki sposób nigdy nie zbankrutuję. Tak jak moi przyjaciele pisali wcześniej, że trzeba dać odpowiedni % na transakcję i nie będzie MC.
20zł?
To by oznaczało, że przy kapitale >50k $ grasz pozycjami 0,1-0,15 lota, czyli nie dość, że nie uzywasz lewara ( to idzie zrozumieć) to jeszcze blokujesz kapitał kilkukrotnie wyższy - czego nie potrafię zrozumieć.
Chyba trochę przesadziłeś z tą wysokością ryzyka? Przy jednym locie to nie starczy nawet na prowizję.

pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

to ja tez dodam od siebie 3 grosze ;)
Wuza odpocznij, zrob sobie przerwe, wyluzuj i wroc z gotowym systemem i biznes planem ale konstrukcja niech bedzie taka zebys bez problemu mogl sie jej trzymac. Kwestia dopasowania wszystkiego pod siebie.
Czytales moge Van Tharph-a "Giełda, wolnosc, pieniadze" ? Jak nie to polecam a jak czytales to przeczytaj jeszcze raz a napewno pomoze w tradingu i stworzeniu odpowiedniego systemu i odpowiedniemu spojrzeniu na rynek.

To tyle chcialem ;) Powodzenia
Myśleć i działać jak Goldman !

GawronB
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:57

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: GawronB »

Mam kapitał niespełna jak ty i ryzykuje na każdą transakcję 20zł. Rozumiesz to? W taki sposób nigdy nie zbankrutuję. Tak jak moi przyjaciele pisali wcześniej, że trzeba dać odpowiedni % na transakcję i nie będzie MC.[/quote]

no, super system. :mrgreen: to jakaś rewelacja, Nobel w dziedzinie ekonomii. Mieć na koncie prawie 200K pln i grać max 0,1 lota.
Ale wszystko można ulepszyć - przemyśl czy nie lepiej byłoby bez lewara zupełnie :mrgreen: np . kupuj w kantorze a jeszcze jak byś tak kupił w np. w Krakowie a sprzedał w Szczecinie :mrgreen: i do tego przemieszczał się np. rowerem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: quapi »

GawronB pisze: no, super system. :mrgreen: to jakaś rewelacja, Nobel w dziedzinie ekonomii. Mieć na koncie prawie 200K pln i grać max 0,1 lota.
Ale wszystko można ulepszyć - przemyśl czy nie lepiej byłoby bez lewara zupełnie :mrgreen: np . kupuj w kantorze a jeszcze jak byś tak kupił w np. w Krakowie a sprzedał w Szczecinie :mrgreen: i do tego przemieszczał się np. rowerem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
od 35k PLN za 0,1 lota to jest bez lewara właśnie, każda kwota większa na koncie jest bez sensu, bo pieniądz nie pracuje
The irresistible force met the immovable object

ODPOWIEDZ