"KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: TxT »

1. Myślę, że jest szansa, że nie przejdzie w senacie. Może komuś jest to nie na rękę i przylobbuje jak należy :)
2. Brokerzy z notyfikacją w PL faktycznie będą musieli się dostosować. A w praktyce stracimy my, bo nie będzie rachunków w PLN u zagranicznych broków gdy zechcemy dźwignię 1:100 i więcej.
3. Pisząc instytucje miałem na myśli polskich brokerów. Poza tym zgoda.
4. Tekst: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0092041577 §5 na 4 stronie. Wydaje mi się, że to zamyka drogę małym inwestorom.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Dawno, dawno temu rzeźbiłem sobie na oandzie i strasznie mnie wkurzało, że koledzy, którzy grali w GFT bodajże mieli lewar 1:100 a ja tylko 1:50. Potem do mnie dotarło, że im większy lewar oferuje broker, tym większą krzywdę czyni swoim użytkownikom... więc jak słyszę brednie o tym, że mniejszy lewar to większe ryzyko to się tylko uśmiecham. Wiem, że powinna być wolność i każdy ma niezbywalne prawo do tego by być nieszczęśliwym, ale ja bardzo bym chciał, by ktoś ustawowo ograniczył mi lewar, bo zdarza mi się przeginać

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: green7 »

TxT pisze:1. Myślę, że jest szansa, że nie przejdzie w senacie. Może komuś jest to nie na rękę i przylobbuje jak należy :)
A komu miałoby na tym zależeć ? Brokerom ? Jeśli tak, to jak widać są za "ciency w uszach" skoro sejm przegłosował. Senat to tylko formalność.
TxT pisze:4. Tekst: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0092041577 §5 na 4 stronie. Wydaje mi się, że to zamyka drogę małym inwestorom.
Fakt, rozporządzenie jest - masz rację. Jednak jak dla mnie niczego ono nie zamyka.
Bo czymże jest warunek "transakcji stanowiących co najmniej równowartość 50 tys eur, z częstotliwością 10 transakcji na kwartał w ciągu roku" ? Toż to transakcje po 0.5 lota ....

Ale pomijając to, masz tam w rozporządzeniu takiż oto punkt:
5. Firma inwestycyjna może uznać, z własnej inicjatywy,uprawnionego kontrahenta za klienta detalicznego
lub profesjonalnego
No to jak dla mnie pozostawia to brokerowi pełną dowolność ....
nieudacznik pisze:Wiem, że powinna być wolność i każdy ma niezbywalne prawo do tego by być nieszczęśliwym, ale ja bardzo bym chciał, by ktoś ustawowo ograniczył mi lewar, bo zdarza mi się przeginać
To, że czasem przeginasz, upijasz się 40% wódką i następnie masz kaca nie znaczy, że od razu należy zabraniać jej sprzedaży.
Oczywiście to przykład taki, nie sugeruję że masz tu jakiś problem :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Ja bym był za tym, żeby zabronić ludziom w ogóle grać na fx, wychodzić z domu, korzystać z elektryczności, jeździć samochodami itd. - wtedy będzie bardzo bezpiecznie i ochronimy wszystkich od wszystkiego :)

quad-core
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:38

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: quad-core »

najlepiej wróćmy do stanu sprzed '89... ;)
mowa jest milczeniem a srebro złotem :)


Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

Akhh pisze:Bardzo dobry ruch.

Z ręką na sercu kto wykorzystuje większą i zarabia?

wk... mnie takie wypowiedzi - Np ja wykorzystuję. Chyba nie do końca rozumiesz - dźwignia stanowi o procencie kapitału który będzie bezwzględnie BLOKOWANY w trakcie otwierania pozycji ! tzn nie można będzie z niego skorzystać.
Jako maniak na tym forum powinieneś o tym wiedzieć.

Chyba nie chcesz powiedzieć że inwestorowi nie robi różnicy czy ma w dyspozycji 1m wolnych środków czy tylko 0,5 m ?
bo taka jest różnicą pomiędzy dźwignią 1:50 a 1:100
Jeśli mają o tym decydować jakieś leśne dziadki z KNF .. ..
Akhh pisze: Dlatego dźwignia 1:50 ochroni wiele początkujących osób i narzuci pozytywne zachowania - trading na wyższych TF.
Jasne tu już całkiem grubo pojechałeś - Porównałbym to do tych kredytobiorców frankowych podpisałeś nie ma zmiłuj zająłeś pozycję też nie ma zmiłuj ... no tak to działa ktoś zyskuje ktoś traci skąd ... ten płacz nad tymi co tracą ?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

tarfue pisze:Jasne tu już całkiem grubo pojechałeś - Porównałbym to do tych kredytobiorców frankowych podpisałeś nie ma zmiłuj zająłeś pozycję też nie ma zmiłuj ... no tak to działa ktoś zyskuje ktoś traci skąd ... ten płacz nad tymi co tracą ?
Tylko że obecne warunki dźwigni w porównaniu do frankowców to tak jakby ktoś Ci dał kredyt na dom w frankach przy zarobkach 200 zł miesięcznie. Więc idąc tym tokiem myślenia powinniśmy zlikwidować rekomendacje KNF na temat kredytów. Bo po co ludzi ograniczać, chcą się wepchać w g... to niech się pchają.
Tylko pamiętajcie że jak się za dużo ludzi w nie wepcha to zrobią jak na węgrzech a wtedy i tak wy zapłacicie. O opcjach walutowych u nas nie wspomnę. Dla mnie ten spór jest czysto akademicki bo większości z was te regulacje i tak go ominie.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Jesteśmy w czarnej ...dup-ie dziś znajomy ktory ma konto w u zagranicznego broka , nie bede wymieniał nazwy bo wiadomosc jest nieoficjalna , mowił ,że rozmawiał ze swoim opiekunem , co w związku ze zmianami wprowadzanymi przez nasz KNF zamierzają , ponieważ są przez KNF notyfikowani oraz maja rachunek w PLN.....odpowiedż ...." w najbliższym czasie - nic , ale KNF wystosował pismo do zagranicznych brokerów dzialajacych na polskim rynku informujący o zmianach w naszym prawie oraz prowadzi rozmowy z regulatorem CYSEC o wprowadzeniu zmian dla polskich klientow , najprawdopodobniejszy wariant jaki jest brany pod uwage , to podobny jak w Japonii , albo zakaz rejestracji polskich klientow , albo dostosowanie dla nich dzwigni obowiązujacej w polsce ......kwestia czasu , ale podobno dzialaja. ...... warunek , polski KNF musi dojśc do porozumienia z CYSEC , bo tylko on jako organ nadzorujacy wiekszosc brokow działajacych w uni może nakazac im takie dostosowanie lub zakaz rejestracji polskiego klienta....jezeli nic nie pokrecilem to tak to brzmiało .....tak to zrozumiałem

Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Re: "KNF chce ograniczyć dźwignię do 1:50"

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

Ja poprostu nie faworyzuje żadnej grupy ani zarabiających ani tracących ani banków zakładam że człowiek musi ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje to samo powinno dotyczyć różnego rodzaju instytucji w tym banków. Rozwiązanie nie leży w ograniczeniach pompowaniu pomocy a w pociąganiu za pysk do odpowiedzialności winnych takiej czy innej sytuacji

ODPOWIEDZ