Brokers Star

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Koszmarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2013, 21:47

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: Koszmarek »

Ja piszę tylko jak jest. Pisał Pan Panie Marcinie, że zajmie się tym. Efektów brak... Kontaktował się Pan z KNF lub nadzorem bułgarskim? Otrzymał Pan odpowiedź? Dlaczego wciąż nic się nie dzieje w tej sprawie. Ile mamy czekać? Obiecał Pan pomoc.

Mnie interesuje odzyskanie pieniędzy. To czy wyegzekwuję je od Pana czy od innych osób związanych z BS specjalnie mi wszystko jedno. Prawnicy moich znajomych wydają się być pewni, że od Pana egzekucja powinna być latwiejsza...

Dlatego jeszcze raz pytam: co Pan od czasu afery zrobił w tej sprawie?

-- 17 sie 2014, 11:28 --
Akhh pisze: Jednak znowu dodam, że temat w naszym przypadku jest już od dawna nieaktualny.
Ludzie stracili pieniądze, Pan naganiał do tego brokera i temat nieaktualny? Proszę...

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Prosiłbym o to, żeby tutaj publicznie nie straszyć, bo mógł Pan lub Pańscy znajomi trafić do brokera ze 100 różnych miejsc to po pierwsze.

Po 2 na pewno nie trafili Państwo z linku na stronie Comparic, (dlatego że było tam 5 klientów i depozyty na mniej niż 5 000zł), więc nie wiem na jakiej zasadzie możecie w ogóle się o co ubiegać.

Podam znowu przykład z Amber Gold (które jednak różni się tym, że było przekrętem a Brokers Star upadł z braku płynności spowodowanej przez jakieś błędy). Pisanie, że łatwiej wyegzekwować pieniądze od medium (tytułu prasowego, prawnie niczym nie różniącego się od gazety), które reklamowało daną instytucję jest co najmniej dziwne. Jakoś nie widzę tej lawiny pozwów do gazet, telewizji etc. gdzie reklamy się pojawiały - ba pojawiały się też artykuły sponsorowane.

Może udadzą się Państwo do dużych portali gdzie również pojawiały się reklamy Brokers Star. A może do Facebooka? Bo tam też były reklamy? Uderzmy może w takim razie w Google bo też w Adwords były reklamy.

Reasumując reklamy były w setkach różnych miejsc, nie tylko w Polsce. I mogliście Państwo tam trafić przez jedno z tych miejsc, a co wiadomo, to to że nie trafiliście przez Comparic (bo tutaj jest wyraźny dowód - brak tych kont pod afiliacją Comparic).
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

luxtorpeda

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

Akhh pisze:Może udadzą się Państwo do dużych portali gdzie również pojawiały się reklamy Brokers Star. A może do Facebooka? Bo tam też były reklamy? Uderzmy może w takim razie w Google bo też w Adwords były reklamy.

Reasumując reklamy były w setkach różnych miejsc, nie tylko w Polsce. I mogliście Państwo tam trafić przez jedno z tych miejsc, a co wiadomo, to to że nie trafiliście przez Comparic (bo tutaj jest wyraźny dowód - brak tych kont pod afiliacją Comparic).
Pokaż Marcinie, których z tych portali zamieszczał artykuły zachęcające do zakładania kont u Broker Stars, albo który z ich redaktorów zachwalał wiarygodność tego "brokera" na forach. Tak się na nieszczęście składa, że ten wątek Ty sam założyłeś, i na pierwszej stronie bijesz się w pierś, że to broker regulowany, co więcej nadzór Bułgarski według Ciebie może być solidniejszy niż Polski.

Jak dalej nie rozumiesz różnicy pomiędzy udostępnianiem powierzchni reklamowej a pośrednictwem to albo jesteś głupi, albo nie chcesz zobaczyć rzeczy oczywistych. Możesz iść dalej w zaparte w swoich "śliskich" tłumaczeniach, skończy się to niezłą kompromitacją.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

W zakresie cywilnoprawnym nie widzę żadnej odpowiedzialności.
Że naganiał no to mu się dostaje teraz, skaza na wizerunku zostanie na długo i będzie wypominana na wieki.
Ja kiedyś miałem konto w JadeFX i nawet zachwalałem ich na forum, jakoś nikt do mnie nie nie miał pretensji że stracił kasę.
IG dawało chyba jakieś wina za polecenie klienta, czy gdybym skorzystał to bym odpowiadał swoim majątkiem za depozyty?
Jak umieszczę linki afiliacyjne do portali randkowych to mam odpowiadać majątkiem jak komuś baba zniszczy życie? :D
Na onetach, wp oraz różnego rodzaju forach jest sporo spamu reflinkami do broków, kasyn, portali randkowych etc. czy oni mają drżeć przed pozwami?
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

luxtorpeda

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

daromanchester pisze:Że naganiał no to mu się dostaje teraz, skaza na wizerunku zostanie na długo i będzie wypominana na wieki.
Wystarczy przyznać się do błędu i przeprosić. Można też iść w zaparte.
daromanchester pisze:a kiedyś miałem konto w JadeFX i nawet zachwalałem ich na forum, jakoś nikt do mnie nie nie miał pretensji że stracił kasę.
A czy miałeś umowę z JadeFX? Jako zadowolony użytkownik po prostu coś pochwaliłeś i tyle. Akhh reprezentuje portal, który może wzbudzać zaufanie i wrażenie profesjonalizmu u innych ludzi, co wiążę się z odpowiedzialnością.
daromanchester pisze:Jak umieszczę linki afiliacyjne do portali randkowych to mam odpowiadać majątkiem jak komuś baba zniszczy życie? :D
Majątkiem nie, ale później będą Ciebie kojarzyli z takimi babami :)

Awatar użytkownika
rob
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:47

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: rob »

Rachunek w Brokers Star otworzyłem w marcu 2013r. Namiary miałem z Comparic i telefonicznej lub poprzez GG rozmowy z Marcinem. Jestem zapewne jedną tych 5 osób o których wspomina. Szukałem rachunku PAMM/MAM w PLN-ach i Brokers Star taki posiadał. Nigdy nie odczułem presji czy nalegania od Akhh abym otworzył rachunek poprzez jego linki. To był tylko i wyłącznie mój wybór.
Zarządzałem rachunkiem MAM dla 4 osób + mój główny. Te 4 osoby były już oczywiście zarejestrowane z mojego reflinka, który otrzymywał każdy nowy klient. Ostrożność, która okazała się, jak już wszyscy wiedzą słuszna, powodowała że środki którymi zarządzałem nie były zbyt duże. Przy około 50 % wzroście portfela było to około 40 tyś PLN.

Początkowe sukcesy, zyski, konkretne propozycje, wyparowały w momencie wyłączenia serwerów brokera. Pojawiło się pytanie co teraz i jak odzyskać pieniądze. Nie myślałem wtedy o moich pieniądzach tylko osób z mojego rachunku MAM.

Sam osobiście w imieniu moim i osób do mnie podłączonych przez wiele miesięcy przeciągałem się z Brokers Star i pewnie co istotniejsze z nadzorem bułgarskim BNB.
Wiele e-maili było bez odpowiedzi, ale po kilku miesiącach, co może niektórych zdziwi, udawało mi się po kolei odzyskać jakieś 80-90 % depozytów wpłaconych przez wszystkie osoby. Mój depozyt również. Zyski oczywiście przepadły.

Do samego końca miałem kontakt z Michałem W. który pracował w Brokers Star. Zawsze odpowiadał na moje pytania i na ile mógł, na tyle starał się mi pomóc. Praktycznie nigdy nie odniosłem wrażenia że ta firma to przekręt. W moich oczach to biznes który nie wypalił, być może prowadzony przez nieodpowiednie osoby.

Nikogo nie oskarżam ani zamiarem moim nie jest bronić kogokolwiek. Do nikogo nie miałem ani nie mam żadnych pretensji. Widzę tutaj, że niektóre osoby nie do końca dopilnowały swoich interesów w odpowiednim czasie i próbują atakować osoby które są akurat pod ręką. Upływający czas działa na niekorzyść klientów, ale może jest jeszcze szansa na odzyskanie pieniędzy. Ja niestety nie mam pojęcia. Majątku Brokers Star raczej nie ma lub jest znikomy. Może interwencja w BNB jest tutaj kluczem.
Moim zdaniem Marcin Wenus jest tutaj bardziej osobą poszkodowaną, niż drugą stroną dla poszkodowanych.

Dla mnie ten etap i ta sprawa są zamknięte. Jestem wyleczony ze wszelkich rachunków zarządzanych, PAMM, MAM i podobnych. Niepotrzebne ryzyko, niejasna sytuacja prawna, strata czasu, nerwów, reputacji....

Życzę wytrwałości i powodzenia w walce o depozyty.

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Ktos odkopal temat sprzed roku w ktorym nie chce mi sie juz pisac, dla mnie sprawa jest raczej zamknieta.
Chcialbym zaznaczyc ze rowniez nie otrzymalem swojego depozytu, jednak nie mam o to pretensji do Marcina Wenusa.

Natomiast ciekawa rzecza jest to co napisales rob. Mam odmienne zdanie na temat Pana Michala W. ktory jednak za chwile zamiast siedziec na FX czy zajac sie odzyskiwaniem naszych depozytow to zajal sie handlem owocami...


http://www.rolnicze24.pl/malopolskie/pr ... kacji.html
http://www.rolnicze24.pl/malopolskie/pr ... -2013.html
http://www.e-sadownictwo.pl/bezplatne-o ... w-klasie-i
http://www.baza.fresh-market.pl/fxsupra,p483598770

:?:

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Koszmarek pisze:Ja piszę tylko jak jest. Pisał Pan Panie Marcinie, że zajmie się tym. Efektów brak... Kontaktował się Pan z KNF lub nadzorem bułgarskim? Otrzymał Pan odpowiedź? Dlaczego wciąż nic się nie dzieje w tej sprawie. Ile mamy czekać? Obiecał Pan pomoc.

Mnie interesuje odzyskanie pieniędzy. To czy wyegzekwuję je od Pana czy od innych osób związanych z BS specjalnie mi wszystko jedno. Prawnicy moich znajomych wydają się być pewni, że od Pana egzekucja powinna być latwiejsza...

Dlatego jeszcze raz pytam: co Pan od czasu afery zrobił w tej sprawie?

(...)

Ludzie stracili pieniądze, Pan naganiał do tego brokera i temat nieaktualny? Proszę...
Marcin nie ma żadnego związku z upadkiem BS i nie miał wpływu na straty finansowe jego klientów... Próba zrzucenia winy na kogoś innego za własne nieszczęście to trochę słaby pomysł i mało prawdopodobne, żeby się powiódł. Normalnie strach się bać. Czy jak Pana zaproszę do pubu na piwo i na wejściu pobiją Pana pijani kibice, to mnie też Pan pozwie o odszkodowanie?

Koszmarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2013, 21:47

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: Koszmarek »

Czy coś wiadomo w tej sprawie nowego?

-- 15 lis 2015, 19:24 --

Troche wiesci z mojej strony:

- sprawa jest na Policji i w Prokuratuze od dluzszego czasu - zlozona przez moich prawnikow,
- zainteresowalem tez KNF tym i beda wzywac wszystkich, ktorzy mieli cos wspolnego z tym brokerem (promowali go i polecali),
- zamierzam tez wytoczyc sprawe cywilna,
- do tej pory nic nie odzyskalem.

Jak widac nikt nie raczyl pomoc, a deklarowali taka. Walcze sam.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Brokers Star

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

I jak sukcesy w tej sprawie?

Ja poznałem jedną z osób, które zakładały BS (jeszcze przed zawinięciem się przez z nich z kasiorą) i od razu wyglądał mi on na oszusta i złodzieja...

ODPOWIEDZ