Inwestowanie krótkoterminowe D1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Witam,

Po moich ostatnich doświadczeniach dochodzę do wniosku, że inwestowanie w ciągu dnia jest niepotrzebnym stresem :idea: Wszystkie wiadomości spływające w ciągu dnia tworzą taką konsolete i natłok myśli, że czasami sam już nie wiem co robić. Dlatego postanowiłem się przenieść na mniej "żywiołowy" rynek i podejmować decyzje dopiero jak na świecach H4 zajdzie istotna zmiana. Z racji dość długiego czasu oczekiwania na dobrze wyczekane momenty wejść zagrywek będę szukał na wszystkich rynkach dostępnych na mojej platformie. (Admiral Markets) Kapitał do grania nie ma większego znaczenia aczkolwiek są to pieniądze realne. Nie chciałbym nikogo sugerować decyzjami zamieszczanymi w tym dzienniku, ponieważ ma on inne zadanie. :568:

Ogólne informacje nt. strategii:

1. Interwał główny D1/ h4 pomagający wyszukać moment wejścia
2. Techniki wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji:
- Teoria fal Elliotta
- Japońskie techniki analizowania wykresów
- Poziomy Fibonacciego
- "I inne bajery związane z harmonicznym trejdowaniem" :twisted:
- Dla potwierdzenia trendu, wykorzystuję EMA 100 i 200

:arrow:

Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Pierwszym trejdem będzię GBP/USD. Wydaję mi się, że po tych dwóch falach wyprzedaży byki się troche uaktywnią :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Kolejne zagranie teraz na EUR/USD :) kierunek góra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Wybaczcie, że ostatnie rysunki nie były zbyt elegancko obrobione w paint'cie ale nie miałem za bardzo w tym tyg na to czasu ;) Zbliża się nowy tydzień więc warto by było podsumować to co przez ten tydzień się narobiło i zobaczyć jak wykres wygląda na interwale tygodniowym [W1]

Bez echa nie może przejść również wystąpienie szefa ECB, który pisząc w dużym skrócie obniżył stopy procentowe oraz do 2018 wpompuje w banki 400 mld euro, które mają za zadanie rozbić wielką akcje pożyczkowa aby te pieniądze zasiliły realną gospodarkę.

EUR/USD

Z tygodniowego punktu widzenia wygląda na to, że rynek po ogromnej korekcie abc, będzie tworzył nową fale wzrostową. Jeżeli by się tak działo czego jestem gorącym zwolennikiem poziomy 1.3950 powinny być osiągnięte dość szybko. Jeżeli rynek będzie jeszcze dokonywał jakieś lokalnej korekty to poziom 1.3580 nie powinien być już pokonany

GBP/USD


Niestety mój broker leci w przysłowiowego CH** i z tej pozycji mnie wyrzuciło jednak sytuacja jest dość klarowna zwłaszcza, żę fala bc wyższego trendu była fałą załamaną co pokazuje wykres. Cała korekta abc w tej perspektywie wydaję się być zakończona więc po pokonaniu spadkowego kanału trendowego potwierdzi się założenie wzrostów :twisted:

Świetnie wyglądają jeszcze inne rynki takie jak GBP/USD, lecz niestety mój kapitał nie jest zbyt duży więc nie mogę grać na więcej niż 2 rynkach. Niebawem jednak mam nadzieję, że dojdą nowe analizy :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Powodzenia :)

nie przeszkadza Ci ta siatka na wykresie ?
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Nie dziękuje :)

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tą siatkę tak szczerze mówiąc ale jak teraz zdjąłem to wygląda to faktycznie przejrzyściej :idea: najbardziej mnie denerwuje broker i muszę coś z tym zrobić ale poszukiwania nowego nie należą do tych przyjemnych rzeczy związanych z forexem :)

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: riddle »

A co jest nie tak z brokerem ? sam też używam AM od dłuższego czasu i raczej problemów nie mam.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
modzel1991
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2011, 01:19

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: modzel1991 »

Otworzyłem u nich rachunek tylko dlatego, że można było sobie trejdować nawet za 50 pln ale po czasie widzę, że mają jednak więcej wad niż zalet. Spread na głównych parach walutowych jest dość duży, w ważnych momentach w ciągu dnia (po publikacjach danych) platforma się zawiesza. Gdyby, ktoś grał na świeczkach 5m/15m to ładnie by mu się ciepło zrobiło :| Największym minusem jest to, że są jednak brokerem MM, więc nasz zysk jest ich stratą. Zdarza mi się czasami, że mi wytnie pozycje przed SL



Wracając do analiz wydaje mi się, że jeszcze tak od razu z tym edkiem nie pojedziemy do góry. Co myślisz na temat takiej anlizy sytuacji? :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Inwestowanie krótkoterminowe D1

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Dziwne, u mnie żadne z tych problemow nie występują, no ale żeby się czuć komfortowo powinieneś zmienić jak najszybciej :)

Odnośnie analizy to ja akurat poluje na longa z okolic 1.36, ale wszystko zależy od tego co się będzie działo dzisiaj i jutro.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

ODPOWIEDZ