Psychologia wygrywania/przegrywania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

Elegancko pisze:Przerwa na ochłoniecie i jak emocjonalnie juz jest wszystko OK grasz dalej.
Łatwo się mówi. Wystarczy spojrzeć na osoby, które złapał kanar w autobusie lub muszą zapłacić mandat policji.
Są to kwoty o niebo niższe, a potrafią nieźle wytrącić z równowagi:)

luxtorpeda

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

lekarz2 pisze:Są to kwoty o niebo niższe, a potrafią nieźle wytrącić z równowagi:)
Każdy złodziej złapany na gorącym uczynku się denerwuje.

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

Hehe.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: lolek »

lekarz2 pisze:...To może na liczbach 25 tys PLN (ze 100PLN) zysku, a potem zjazd do 10tys.PLN.

A więc jak sobie radzicie?
25 000 % zysku i korekta 40 %
Ja też chce mieć taki stres :d
Jakbym sobie poradził ?
Kupił bym szampana i hulałbym do białego rana :d

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

lekarz2 pisze:
Elegancko pisze:Przerwa na ochłoniecie i jak emocjonalnie juz jest wszystko OK grasz dalej.
Łatwo się mówi. Wystarczy spojrzeć na osoby, które złapał kanar w autobusie lub muszą zapłacić mandat policji.
Są to kwoty o niebo niższe, a potrafią nieźle wytrącić z równowagi:)
Łatwo sie mowi, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy. Ewentualnie mozliwe ze grasz za duzym sizem. Mozesz tez go zmniejszyc aby odbudowac pewnosc siebie. Mowie to wszystko na bazie swojego doswiadczenia. Zajmuje sie tradingiem na NYSE i wlasciwie weekendowe przerwy sa jak zbawienie. Dlatgo to pomaga. Po sesji duzo sportu jeszcze na odstresowanie :)

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Psychologia wygrywania/przegrywania

Nieprzeczytany post autor: riddle »

To co ja w sobie wypracowałem to brak przywiązania do pozycji. Tzn nie utożsamiam się, swojego samopoczucia i emocji od wyników inwestycji. Jest TP ok, jest SL też się nic nie dzieje. Przez lata na fx złapałem pewnie kilka tysięcy SL i kilkanaście MC, gdybym miał brać to wszystko do siebie to dawno bym skończył z tradingiem. Tak jak pisali koledzy we wcześniejszych postach - fx to biznes, gdzie raz się zarabia a raz trzeba ponieść straty...
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

ODPOWIEDZ