Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re:

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

raposo pisze:
McL pisze:czyli Dukas nie ma negative balance protection?
Oczywiście funkcjonuje tu takie coś jak Margin Call i Stop-Out level (Margin Cut) oraz zmniejszenie dźwigni przed zamknięciem handlu na weekend jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia odpowiednio dużej luki, która może spowodować.
Swoją drogą, w przypadku Dukascopy nie słyszałem jeszcze by komukolwiek odmówili założenia rachunku.
No to się muszę "pochwalić". Dziś po 4 dniach weryfikacji wniosku---odmówili bez podania przyczyny.Nie bo nie. U innych też dużych broków nie było z tym problemu. Też sie po raz pierwszy z tym spotkałem.
Swoją drogą support u tego broka pozostawia wiele do życzenia. Jestem pod wrażeniem. :shock:
Jak w dzisiejszych czasach przy tak dużej konkurencji traktuje sie potencjalnego klienta. Poczułem się jakbym prosił o zapomogę.Czyzby komuna wróciła? Nie bo nie -jak za komuny-- i co nam zrobisz?
Ciekawe czy tak samo mogliby zrobić przy próbie wypłaty. Nie wypłacimy i już i nie powiemy dlaczego. Ciekawe podejście.
Aż ciśnie się na usta: " Premierze jak żyć" :D

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Dzień dobry.

Przyszedłem poradzić się odnośnie wystawiania Bid/Offer w JForex.
Po pierwsze - czy to funkcjonuje na demo?
Po drugie - czy dobrze rozumiem, że pozwala uniknąć spreadu (jeśli zostanie zrealizowane)?
Jeśli tak, to kto mi powie, jak to się robi? Bo ustawiam, wszystko działa, zlecenie wchodzi... ale zawsze jestem do tyłu o spread.
Szukałem w dukasowym FAQ i Wiki, ale nie znalazłem żadnych podpowiedzi. Może Wy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Funkcjonuje na demo ale główna zaleta tych zleceń jest inna. Tu nie chodzi o kwestie spreadu. Wystawiając zlecenie Bid/Offer sam dostarczasz płynność rynkową. Twoje zlecenie jest widoczne w Market Depth i w związku z tym jak znajdzie się druga strona transakcji to jest ono realizowane. Dla Ciebie to oznacza przede wszystkim fakt, iż pozycja zostanie otwarta po wskazanej przez Ciebie cenie bez żadnego poślizgu cenowego. Minusem może być to, że jeśli zlecenie jest duże to może nie znaleźć się odpowiednia ilość chętnych, aby zgarnąć je w całości ale jeśli mówimy o majorsach to raczej rzadko taka sytuacja będzie miała miejsce.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Dzięki za odpowiedź, ale... „Umieszczanie wszystkich Bid/Offer bezpośrednio na rynku umożliwia ich podejmowanie przez konsumentów płynności i tym samym pozwala umieszczającym je traderom unikać kosztów spreadu.” Z dukasowego FAQ. Więc jednak także o spread chodzi czy mnie oszukali? ;) Nie da się tego zrobić?
Pod tym i właściwie tylko pod tym kątem interesuje mnie ten broker, więc to dla mnie kluczowa kwestia.

A przy okazji zadam kilka pytań... czy w Dukascopy EU występują też dodatnie poślizgi?
Spready na danych mocno szaleją (w porównaniu do konkurencji)?
Dukascopy nie jest dostępne na myfxbook (spready, wolumen, kwotowania) - czy to z racji posiadania niestandardowej platformy?
I ostatnie - czy platforma Java posiada coś, czego nie ma JForex?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Spreadu właściwie nie płacisz, bo zlecenie jest realizowane po wskazanej przez Ciebie cenie - chyba o to tam chodzi ;).

Odnośnie kolejnych pytań, w identycznej kolejności:
1) Tak, występują dodatnie poślizgi.
2) Nie badałem tego tak szczegółowo. Raczej rozjeżdżają się w granicach normy, tak jak u konkurentów.
3) Możliwe, że chodzi też o kwestie techniczne ale wiąże się to przede wszystkim z polityką współpracy jaką oferuje MyFxBook (wszystko jest płatne).
4) Hm mniej obciąża komputer :). Poza tym większych zalet względem JForex nie widzę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Dzięki za pomoc.

Zbadałem sprawę i faktycznie otwiera się bez spreadu, ale po realizacji i wypadnięciu zlecenia z drabinki cena automatycznie przeskakuje i znowu traci się wartość spreadu, więc nie jest to cudowne rozwiązanie wszystkich problemów ;)

woqpow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:57

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: woqpow »

Czy tylko mi platforma Jforex zawiesza się dzisiaj na małych interwałach?
Na M15+ działa na M5 zawiesza się u nie idzie nic zrobić.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Właśnie sprawdziłem i u mnie jest OK. Usuń może pliki historii lub wyczyść pamięć cache Javy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

woqpow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:57

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: woqpow »

Nie wiem co jest grane. Platforma działa na innym kompie, ale na tym co zawsze użytkuje wiesza się tylko na M5. Nawet M1 działa. M5 zawiesza platformę i muszę zmienić tf aby dało się ruszyć, Zmiana tfu nie jest łatwa bo nic nie chce odpowiedzieć. Zmiana tfu może trwać 1 minute, 5 minut albo może się nie udać i trzeba restartować.
Wyczyściłem pamięć cache javy - nic
przywróciłem kompa 10 dni do tyłu - nic

jakieś pomysły?

Edit:
nie da się wybrać nic z opcji FILE PORFOLIO NEWS SEVICES TOOLS HELP nie reagują na żadnym TFIe

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W takim razie pozostaje mi tylko zasugerować kontakt z obsługą Dukascopy... Może oni będą mieli jakiś pomysł.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ