System MarcoPolo

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Damar pisze:Gram ponad 2 lata, pisałem o tym wcześniej efekty niestety nie były zadowalające teraz trzymam się tylko tego systemu i jakoś zaczynam odrabiać to co wcześniej straciłem mam przynajmniej taką nadzieje. Zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej.

to coś Ci poradzę - i wcale nie złośliwie
obrałeś drogę donikąd - wypłać jak najszybciej to co wpłaciłeś czyli nie 2 ale całe 10 tysięcy
i potem możesz się bawić - ale tak czy tak to stracisz
dlaczego ? to masz na załącznikach , nie chciało mi się całego analizować , a ponieważ wykresy prawie wszystkich walut mam w pamięci to rzuciło się od razu

to co pokazałeś to taki okrojony grid :) na zasadzie nie " cofnie się na pewno " , tylko nie dokładam więcej , ale czekam bo wróci się na pewno - niestety , uwierz mi - nie zawsze się wróci
a gram na tym rynku nie 2 a ponad 22 lata

potraktuj to jako uśmiech od losu , dostałeś za free 10 k , trochę przepij , trochę przebaluj , parę złotych biednemu i za resztę możesz dalej eksperymentować na rachunku , a to co wypłacisz to trzymaj bo może się przydać na wpłatę z powrotem jak będziesz chciał kontynuować przygodę z forexem
i raczej nawet nie prezentuj tego systemu dalej bo ktoś może mieć mniej szczęścia od Ciebie i trafi od razu na ruch który nie wróci , a kiedyś zmienność po kilkaset pipsów dziennie wróci na pewno , nie mówię o tysiącach dziennie , bo takie były , ale kilkaset - jak trafi kilka skorelowanych ze sobą i kilkaset pipsów to nawet liczyć nie musi zysków i strat - zrobi to za niego zewnętrzna firma audytowa o nazwie "margin call "

a wracając do magicznego wskaźnika - ponieważ znam bardzo dobrze rosyjski więc sporo czasu spędzam w kontakcie z rosyjskojezycznymi traderami i po opisie mi to przypomina system
nad którym trochę czasu spędziliśmy przerabiając go na automat
więc jeżeli mam rację po opisie który widzę na początku że opierasz swoje granie na rubiconie tylko z wyeliminowaniem stopa , to też kiepska droga
zresztą tu masz kompletna ocenę po angielsku :
"
What I finally figured out with the help of Paul, the FPT developer, was that RUBICON REPAINTS. It can and will draw an entry several bars AFTER the entry bar actually happens. this is why FPT couldnt open a trade. Because the price had long since moved from that point. And my time machine hasnt been working right, so I cant seem to go back and enter those trades.

The worst part is that it doesnt ALWAYS repaint. Sometimes it is fine. but the profitability of those is not great. The after-the-fact entries of course are excellent. So the bottom line is that in real-time use I found it to be only very marginally profitable overall, not worth my time. "

chyba że to coś innego ale opis pasuje do rubicona / swoją drogą mam nieoficjalna wersję 3.71 :) /

pozdrw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

Prawda o systemach opartych o wskaźniki, które zarabiają jest taka, jak długość sprzyjającego im rynku.
ja jestem na etapie tworzenia strategi która będzie się dopasowywała do istniejących reali rynkowych.
jedyne co mogę doradzić to na pana miejscu ograniczał bym zysk strategi np. właśnie do tych 100% i zaczynał z początkowym lotem a resztę wypłacał bym z rachunku. dzięki temu w dłuższej perspektywie czasu nie straci pan kapitału.
Oczywiście wszystko to tylko przypuszczenia, ale lepiej brać mniej ale ciągle, niż raz się zachłysnąć.

Jest możliwość ze poda pan jakieś szczegóły dotyczące systemu/strategi?
Na tą chwile wygląda to tak jak by w temacie systemy strategie nie opisywał by pan żadnego z tych dwóch, a jedynie wyniki grania tym systemem.

Awatar użytkownika
yareck1
Gaduła
Gaduła
Posty: 221
Rejestracja: 08 wrz 2013, 20:15

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: yareck1 »

jakiego interwalu uzywa Pan do zajmowania pozycji i czy zawsze jest to ta sama wielkosc pozycji?
-Przepraszam, czy ma Pani rozmienić 200 zł? - Nie!, - To poproszę jedną gumę balonową :D

Damar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:11

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: Damar »

Testowałem to na rożnych interwałach czasowych i najlepiej sprawdza się on na 15 minutach, chociaż można grać na interwałach od 5 minut do 4 godzin, co do wielkości pozycji to jest ona różna zależy to od pory dnia oraz waluty. Jak widać na załącznikach gram na kilku walutach i na jednym surowcu złocie. Do końca marca obiorę definitywnie najlepsze pary walutowe na których system sprawdza się najlepiej i wtedy udostępnię wskaźnik, a właściwie dwa.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Sory panowie, tu nie chodzi o chwalenie się ile system zarobił - w tym dziale prezentujemy systemy którymi gramy. Opisz jak działa, czego używasz. Jeśli nie chcesz tego robić bo wolisz się chwalić = załóż journal. Na pewno znajdzie się wielu krytyków, niedowiarków i wyznawców. Będziesz się pławił w chwale (do pierwszego MC :mrgreen: ) w odpowiednim dziale. Nie rymuje się wcale.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

- w tym dziale prezentujemy systemy którymi gramy. Opisz jak działa, czego używasz.

nie chciałbym aby autor wątku pomyślał że mu źle życzę - wręcz przeciwnie - zarabiaj ile się da
ale właśnie nie rób takiej tajemnicy to raz , a dwa - screeny jak widać o niczym nie mówią , może o końcowym zysku ale co było w międzyczasie to już niestety nie , a jak widać było gorąco :) , pozytywnie tylko ze dobrze się skończyło

ale aby nie było teorii tylko to mogę Ci potwierdzić - trochę modyfikacji , trochę pomysłu i to zarabia dużooooo więcej !!! oczywiście że świadomością że czasami czekają nas gorsze czasy i jak kto sobie z nimi poradzi , od tego zależy co będzie miał po roku

przykład zmodyfikowanego systemu , ale idea podobna
cechy : max DD około 35% przy założeniach że gra max na 24 walutach i zajmuje pozycje 0.10 lota na 20k kapitału albo dokładniej 0.01/2k
ile może zarobić ? od 10 do 50 procent tygodniowo
nie uznaniowy , manualny , można zautomatyzować :)
najważniejsza cecha - każdy , ale to każdy może się go nauczyć w godzinę max !

jeżeli przyjmie się założenia że jak się źle dobierze warunki to mozna przywitać się z MC to wszystko gra , ale opowiadania bajek że się tylko zarabia właśnie prowokują , a już podsumowanie z MT o max DD na poziomie 2% to kompletna paranoja

a tutaj przykłady tych samych walut co Ci podałem z Twojego wydruku ale na mojej wersji
gbpusd
gbpjpy
i na wszelki wypadek aktualne ff aby nie było że teoretycznie tylko

pozdrw i powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Odp: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: buchal »

fxjk11 pisze:- w tym dziale prezentujemy systemy którymi gramy. Opisz jak działa, czego używasz.

nie chciałbym aby autor wątku pomyślał że mu źle życzę - wręcz przeciwnie - zarabiaj ile się da
ale właśnie nie rób takiej tajemnicy to raz , a dwa - screeny jak widać o niczym nie mówią , może o końcowym zysku ale co było w międzyczasie to już niestety nie , a jak widać było gorąco :) , pozytywnie tylko ze dobrze się skończyło

ale aby nie było teorii tylko to mogę Ci potwierdzić - trochę modyfikacji , trochę pomysłu i to zarabia dużooooo więcej !!! oczywiście że świadomością że czasami czekają nas gorsze czasy i jak kto sobie z nimi poradzi , od tego zależy co będzie miał po roku

przykład zmodyfikowanego systemu , ale idea podobna
cechy : max DD około 35% przy założeniach że gra max na 24 walutach i zajmuje pozycje 0.10 lota na 20k kapitału albo dokładniej 0.01/2k
ile może zarobić ? od 10 do 50 procent tygodniowo
nie uznaniowy , manualny , można zautomatyzować :)
najważniejsza cecha - każdy , ale to każdy może się go nauczyć w godzinę max !

jeżeli przyjmie się założenia że jak się źle dobierze warunki to mozna przywitać się z MC to wszystko gra , ale opowiadania bajek że się tylko zarabia właśnie prowokują , a już podsumowanie z MT o max DD na poziomie 2% to kompletna paranoja

a tutaj przykłady tych samych walut co Ci podałem z Twojego wydruku ale na mojej wersji
gbpusd
gbpjpy
i na wszelki wypadek aktualne ff aby nie było że teoretycznie tylko

pozdrw i powodzenia
Masz jakieś linki do tego systemu?

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Odp: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Masz jakieś linki do tego systemu?[/quote]

-- do rubicona sa tutaj :

http://ruforum.mt5.com/threads/10097-indikator-rubicon

do ea na rubiconie tutaj

http://ruforum.mt5.com/threads/10385-ru ... by-d13-lab


ale tak jak pisałem w pierwszym tutaj moim poście - to samo nie działa
niestety , rubicon repaintuje , poza tym wywala na stopach
chyba że ktoś leci bez stopa i wszystko to ok, ale wtedy tak jak autor - dostaje DD na poziomie MC
chyba że ma kupę szczęścia i z każdej wypłaty daje na mszę z podziękowaniem :)
dlatego zaprzestaliśmy sie nim zajmować , ale krąży w sieci wersja chyba 2.0 za kilkanaście dolarów
wystarczy wpisać "Rubicon Indicator v2.0" w google

a mój jest całkowicie własny , więc linki naturalnie nie istnieją

pozdrw

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: buchal »

Dobra dzięki jak będę miał chwilę to poczytam.

Pilar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2012, 10:48

Re: System MarcoPolo

Nieprzeczytany post autor: Pilar »

I jak tam idzie? dalej do przodu?

ODPOWIEDZ