Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Marcinoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:46

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Marcinoo »

To czy mógł byś mi wytłumaczyć jak zwiększyć spred (podwoić go) na koncie demo w zamian przedstawie tobie strategie jak można odzyskać pieniądze z nie trafniej pozycji co Ty na to ?
crashpad@tlen.pl
13691224489178

ZdolnyLen
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ZdolnyLen »

witam
chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge sobie zrobic szablon ktory bedzie wysiwtlal mi pionowa przerywana linie oznaczajaca nowy dzien na rynkach (00:00)?
tutaj koleja ma takie cos http://forex-nawigator.biz/forum/resour ... file/90561

Awatar użytkownika
Takitam
Gaduła
Gaduła
Posty: 238
Rejestracja: 20 paź 2012, 11:47

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Takitam »

Czy istnieje wbudowana funkcja zwracająca ilość pips z zamkniętych transakcji czy trzeba to obliczać analizując transakcje za transakcją?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 19:06 przez Takitam, łącznie zmieniany 1 raz.
Październik? To jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty – Mark Twain.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Mam pytanko co do kodu. Chodzi o to że mam 2 warunki i nie wiem jak je połączyć.
Średnie msuza byc przecięte o raz cena musi potem byc na pułapie jeszcze innej średniej.
JAk daję AND to warunkuje ze w tym samym czasie maja byc one spełnione prawda? A generalnie u mnie chodzi o to ze muszą sie średnie najpierw przeciąć a potem czekamy do zejścia ceny do innej średniej, jak to napisać?
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
Takitam
Gaduła
Gaduła
Posty: 238
Rejestracja: 20 paź 2012, 11:47

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Takitam »

yeahman pisze:Mam pytanko co do kodu. Chodzi o to że mam 2 warunki i nie wiem jak je połączyć.
Średnie msuza byc przecięte o raz cena musi potem byc na pułapie jeszcze innej średniej.
JAk daję AND to warunkuje ze w tym samym czasie maja byc one spełnione prawda? A generalnie u mnie chodzi o to ze muszą sie średnie najpierw przeciąć a potem czekamy do zejścia ceny do innej średniej, jak to napisać?
Na logikę.

if (średnia1 i średnia2 przecięta){
if (cena na pułapie średniej3){ ... }
}
else if .......
Październik? To jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty – Mark Twain.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Korzystam z dennego graficznego kreatora -to moje poczatki :)
Dobra a pytanie za 500 punktow - jak zrobic zeby nie otwieral pozycji co swieczke tylko co przeciecie? :D
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

yeahman pisze:Korzystam z dennego graficznego kreatora -to moje poczatki :)
Chyba nie myślisz, że kreator będzie za Ciebie myślał?
Natomiast jak już wybrałeś tą trudniejszą drogę tj. samodzielne pisanie EA to dobra rada: zacznij się uczyć programować a nie zgłębiać funkcje jakiegoś "dennego" kreatora!
Druga rada może być jeszcze cenniejsza: naucz się poprawnie formułować pytania i jasno przedstawiać sytuację/problem a nie stawiać pytanio-zagadki ;).
yeahman pisze:Dobra a pytanie za 500 punktow - jak zrobic zeby nie otwieral pozycji co swieczke tylko co przeciecie?
Sprawdzić warunek przecięcia i gdy warunek będzie spełniony otworzyć pozycję? O_o

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

WojtexWay pisze:
yeahman pisze:Dobra a pytanie za 500 punktow - jak zrobic zeby nie otwieral pozycji co swieczke tylko co przeciecie?
Sprawdzić warunek przecięcia i gdy warunek będzie spełniony otworzyć pozycję? O_o
No tak jet panie specjalisto. W załączniku backtest z mt4.
Może ktoś wie w czym problem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

yeahman pisze:
WojtexWay pisze:
yeahman pisze:Dobra a pytanie za 500 punktow - jak zrobic zeby nie otwieral pozycji co swieczke tylko co przeciecie?
Sprawdzić warunek przecięcia i gdy warunek będzie spełniony otworzyć pozycję? O_o
No tak jet panie specjalisto. W załączniku backtest z mt4.
Może ktoś wie w czym problem?
Teraz nie realizujesz warunku przecięcia tylko warunek jedna średnia jest wyżej/nizej druga srednia.
Dlatego próbuje otwierać pozycje na każdej nowej swiecy. Musisz sprawdzić położenie średnich dla dwóch świec w lewo od aktualnej. Na zamknięciu pierwszej musi być po przecięciu, na drugiej przed przecięciem.
Warunek przecięcia powinien wyglądać tak:
np. dla buy if (1średnia[1]>2średnia[1] && 1średnia[2]<2średnia[2]) {......
Wtedy dla sell odwrotnie.
I zaraz potem pojawi się refleksja " co on tak późno otwiera ?" :wink:

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Jarek dziękuje za odpowiedź! :564: Zrozumiałem o co chodzi i uświadmoimło men to że chyab nie bedzie to jednak takie proste.
W mojej strategii nie wchodzi się od razu po przecięciu tylko czeka na kolejny warunek. To jak to zrobić to już kompletnie nie wiem w takim razie :D
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

ODPOWIEDZ