Real 200zł PA SD SR bauns pips

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

oloxolo dokładnie, napisałem że wejście spóźnione a ta kreska która jest u Ciebie jest również u mnie ale na platformie do analizy z "5 miejscami po przecinku".
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Veni

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: Veni »

Witam,

Tylko i wyłącznie to są moje przemyślenia, jeżeli uznasz, że są warte przemyślenia to to zrób.

"Nie przywiązuję się do żadnej transakcji bez względu na wynik końcowy. Analizuję wykres zaczynając od MN, schodzę na niższe interwały. Nie sugeruję się opiniami innych, ufam własnej analizie, budując w ten sposób pewność siebie i zaufanie do swojego systemu. Nie gram pół godziny przed danymi i pół godziny po danych makroekonomicznych."

Wszystko mi się w tym osobiście podoba, jeżeli nigdy nie przywiązujesz się do transakcji to super.

Natomiast mam odmienne zdanie na temat analizy zaczynając od interwału na MN.

Dlaczego?

Ponieważ grasz na M5. Rozumiem grając na takich interwałach jak weekly, daily to można patrzeć na miesięczne strefy SD, ale nie przy m5.

Pozdrawiam Mateusz

Awatar użytkownika
oloxolo
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:30

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: oloxolo »

forexkiller pisze:Sprecyzuj, czy grałem na demo o to loto?:P


Wykres z Edkiem, otwarta pozycja+ pozycja z profitem.

GBPJPY-Fajny trejd ale za duży spread i chyba będę musiał odpuścić tą pare mimo że można z niej sporo wycisnąć.

Ujek-Kupowałem na pullback do strefy SR. Średnie się zgadzały, muszę bardziej patrzeć na odległość ceny od średnich.
Ujek kupiłeś na oporze, GPJPY grasz pod prąd - więcej farta niż ...
Edek - wykres

Nie widze na wykresie wyznaczonych żadnych stref S/R,
Średnie ja osobiście bym zostawił jedną MA 100, ale skoro ci pomagają, ok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pieniądz robi pieniądz.

Awatar użytkownika
oloxolo
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:30

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: oloxolo »

forexkiller pisze:oloxolo dokładnie, napisałem że wejście spóźnione a ta kreska która jest u Ciebie jest również u mnie ale na platformie do analizy z "5 miejscami po przecinku".
Spóźnione nie graj, poczekaj na nowy setup.

Ogólnie fajnie, że masz dziennik.
I popieram to, że grasz Real, 200zł nie majątek - warto poświęcić na naukę, a emocje i motywacja zupełnie inne niż na demo. Sporo nauki przed tobą, ale mam nadzieję, że starczy ci cierpliwości i samo-zaparcia.
Powodzenia życzę.

kuknij dzisiaj na kablu ładna sytuacja była.
takich miejsc szukaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2013, 23:14 przez oloxolo, łącznie zmieniany 3 razy.
Pieniądz robi pieniądz.

Awatar użytkownika
Nemojimmy
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2013, 20:31

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: Nemojimmy »

Veni pisze:
Natomiast mam odmienne zdanie na temat analizy zaczynając od interwału na MN.

Dlaczego?

Ponieważ grasz na M5. Rozumiem grając na takich interwałach jak weekly, daily to można patrzeć na miesięczne strefy SD, ale nie przy m5.

Pozdrawiam Mateusz
Wg mnie czasem warto spojrzeć,bo czasem zdarzą się tak że weekly czy już nawet monthly pokazuje nam coś co daily nie jest w stanie.Przynajmniej ja tak mam,chociaż fakt faktem wchodzę raczej w oparciu o m15 niż o m5.

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

Co oznaczają cyfry przy parach walutowych?

Dobrze, że zrobiłeś sobie Trading Plan. Jestem zwolennikiem jak najlepszego przygotowania do tradingu, a trading plan według mnie jest krokiem do poważnego traktowania tego biznesu.

Rozpoczynanie analizy od MN grając głównie na M5 jest według mnie niekoniecznie potrzebne.

W moim osobistym trading planie mam troszkę inaczej zbudowany MM, mianowicie na transakcję przeznaczam nie więcej niż 1% (uśredniona wartość obecna wynosi 0,4%), ale mój odgórny próg stratnych transakcji jest większy. Zazwyczaj jak łapę 2-3 stopy to robię przerwę i zastanawiam się czy nie włączyło mi się myślenie życzeniowe. Po przerwie i cierpliwszym czekaniu zazwyczaj udaje się odrobić stratę z dużą nawiązką.
Mój trading plan zawiera dodatkowo niezwykle ważny punkt a mianowicie miejsca wyjść. Możesz się zastanowić czy Tobie również nie przydałoby się coś podobnego.

Dołączam wskaźnik, który umożliwia obserwację innych TF'ów nie zmieniając TF'a wykresu. Może Ci się przydać :) Wrzuć go do folderu "indicators".

Pozdrawiam i życzę sukcesów,
Nemsik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Dziękuje za rady i krytykę. Postaram się coś zaadoptować do tradingu z Waszego doświadczenia.

Wstawiam kilka obrazków ze strefami SD. Chciałbym żebyście określili czy to rzeczywiście jest SD, czy ja t poprawnie rozumiem i rysuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Nemsik pisze:Co oznaczają cyfry przy parach walutowych?

Dobrze, że zrobiłeś sobie Trading Plan. Jestem zwolennikiem jak najlepszego przygotowania do tradingu, a trading plan według mnie jest krokiem do poważnego traktowania tego biznesu.

Rozpoczynanie analizy od MN grając głównie na M5 jest według mnie niekoniecznie potrzebne.

W moim osobistym trading planie mam troszkę inaczej zbudowany MM, mianowicie na transakcję przeznaczam nie więcej niż 1% (uśredniona wartość obecna wynosi 0,4%), ale mój odgórny próg stratnych transakcji jest większy. Zazwyczaj jak łapę 2-3 stopy to robię przerwę i zastanawiam się czy nie włączyło mi się myślenie życzeniowe. Po przerwie i cierpliwszym czekaniu zazwyczaj udaje się odrobić stratę z dużą nawiązką.
Mój trading plan zawiera dodatkowo niezwykle ważny punkt a mianowicie miejsca wyjść. Możesz się zastanowić czy Tobie również nie przydałoby się coś podobnego.

Dołączam wskaźnik, który umożliwia obserwację innych TF'ów nie zmieniając TF'a wykresu. Może Ci się przydać :) Wrzuć go do folderu "indicators".

Pozdrawiam i życzę sukcesów,
Nemsik
Dzieki za wskaźnik tylko dlaczego on pokazuje czcionkę zamiast świeczek?
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Awatar użytkownika
Nemojimmy
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2013, 20:31

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: Nemojimmy »

Na USD/CAD to strefa została w przeszłości pare razy 'atakowana' i już przebita,więc jest nie aktualna.Pamiętaj że przy S/D im dynamiczniejszy ruch tym lepiej,no i najlepiej trejdować na świeżych strefach

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Real 200zł PA SD SR bauns pips

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

mosek pisze: Dzieki za wskaźnik tylko dlaczego on pokazuje czcionkę zamiast świeczek?
O kurcze, faktycznie może tak być - zapomniałem wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. W tej paczce znajduje się również plik wsadowy z dedykowaną czcionką. Należy go wrzucić do folderu C:\WINDOWS\Fonts. Przy kopiowaniu do folderu czcionka się zainstaluje. Teraz okienka będą działać. Gdyby się nie pokazały od razu wszystkie trzy, wystarczy przełączyć się między TF'ami.

ODPOWIEDZ