Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Matthew414
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 600
Rejestracja: 28 sie 2013, 09:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Matthew414 »

O to własnie mi chodziło :)
pozostało mi 4291 godzin praktyk z 10 000 :)

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

Jest może taki EA do MetaTrader 4 na którym mogę ustawić wizualnie SL i TP(czyli na wykresie przesuwam poziom SL i TP) a dopiero później składam zlecenie? Normalne w MT4 jest tak że, najpierw muszę złożyć zlecenie i dopiero później mogę przesuwać poziomy SL i TP. Dobre by było gdyby jeszcze ten EA automatycznie przesuwał TP gdy przesuwam SL np. zawsze TP = 2SL a pięknie by było gdyby jeszcze dobierał ilość lotów zależnie od SL np. 2% kapitału.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hm... Sprawdź czy LVOE (Luktom Visual Order Editor) tak przypadkiem nie robił, że linie były od razu na wykresie ;). Ilości lotów Ci samo nie dobierze, bo takie EA nie otwierają zleceń więc i tak musisz sam wklepać to w MT4, natomiast bez problemu znajdziesz kalkulatory pozycji, które same Ci te wartości wyliczą...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2012, 13:23

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jordan »

Wczoraj śledząc wykres zauważyłem cos co nie daje mi spokoju. Czy po świecy czerwonej świeca zielona jest prawidłowo otwarta i zamknięta?

Obrazek

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: rabit »

jordan pisze:Wczoraj śledząc wykres zauważyłem cos co nie daje mi spokoju. Czy po świecy czerwonej świeca zielona jest prawidłowo otwarta i zamknięta?

Obrazek
To po prostu mala luka , na niskich interwalach jak M5 M1 dosc czesto takie sie pojawiaja . :wink:
Jaki to TF ?
Pozdro
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

Czy istnieje EA który pozwalałby jednocześnie ustawiać SL i TP dla wszystkich prowadzonych pozycji? Takie narzędzie byłoby niezwykle przydatne podczas prowadzenia piramidowanych pozycji.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Istnieją EA, które automatycznie ustawiają SL i TP po otwarciu pozycji w danej odległości, np. Luktom Visual Order Editor czy Swiss Army EA.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

LVOE znam, korzystałem z niego przez długi okres testów na koncie demo. Jednak ustawia on SL i TP dla każdej pozycji osobno, co przy 10-ciu pozycjach robi się dość trudne do ogarnięcia. Ja natomiast poszukuję EA, które umożliwiałoby ustawianie jednym przesunięciem linii SL a drugim przesunięciem linii TP dla wszystkich otwartych pozycji. Czyli gdybym przestawił linię na dany poziom, SL-y wszystkich otwartych pozycji ustawiłyby się na określonym przez linię poziomie. Czy z technicznego punktu widzenia coś takiego jest możliwe?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z technicznego punktu widzenia może wyniknąć tu pewien problem ponieważ jak będziesz miał kilka pozycji otwartych po różnych cenach to czasem po przesunięciu SL z jednej pozycji może on być wyżej niż cena otwarcia innej itd. itp. Dlatego też zazwyczaj stroni się od takich rozwiązań i SL/TP ustawiane są w punktach od miejsca otwarcia pozycji indywidualnie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

wojtek1492
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 01 kwie 2012, 10:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: wojtek1492 »

Cześć, jeśli miał ktoś z Was stycznośc z filmikami Sebastiana Urbańskiego to może pamięta jakie On średnie stosował na swoich wykresach? Były 3 średnie z tego co wiem.
Porażka jest dzieckiem strachu i lenistwa.

ODPOWIEDZ