MB Trading

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
41
43%
Poza paroma minusami są ok
15
16%
Przeciętny
32
34%
Mają wiele wad
2
2%
Stanowczo odradzam
5
5%
 
Liczba głosów: 95

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

zz pisze:... pytanie o TP,SL, co zrobić aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich realizacji nawet kosztem paru pipsów,tz aby zabezpieczyć się przed ewentualnym ich przeskoczeniem i ich nie zrealizowaniu.Czy tak jak Pisałeś kiedyś aby w nawigatorze wybrać preferens i order entry i położyć nacisk nie na price a położyć nacisk na spred czy to rozwiązuje ten problem,czy ewentualnie z swojego doświadczenia możesz coś innego podpowiedzieć. Pozdrawiam.
Przeczytaj jeszcze raz zdanie pierwsze z mojego poprzedniego postu.
Jeśli nie ma chętnego ze zleceniem przeciwstawnym do twojego, to żadne cuda nie pomogą. To zwyczajna gra podaż-popyt w mikroskali.
Nacisk na SPEED w ustawieniach czasami może trochę pomóc, ale niczego nie gwarantuje.

Jeśli godzisz się kupić/sprzedać kilka pipsów "gorzej" to po prostu zmodyfikuj swój poziom STOP czy LIMIT; to rzeczywiscie zwiększa prawdopodobieństwo realizacji, kosztem wyniku ekonomicznego rzecz jasna.

Wyczuwam, że próbujesz, ale ci za bardzo nie wychodzi, NEWS-tradingu.
Od czasu jak niejaki FELix vel Dimitrij zaczął masowo sprzedawać sygnały do tej zabawy i jednocześnie naganiać klientów na MBT - ta zabawa przestała być opłacalna. Ci, z którymi próbujesz wygrać (liquidity providers), nie są aż tak głupi, aby na sztywno trzymać swoje zlecenia na ustalonych poziomach; na czas newsa "odsuwają" swoje zlecenia o 50 czy 100 pipsów po obu stronach, i czekają, co się stanie. Jesli jest skok kursu - to w rzeczywistosci jest luka, mimo ze na wykresie piękna, ciągła kreska. Nic na to nie poradzisz!
Twoje zlecenie trafiając w lukę - realizuje się na szczycie czy w dołku (jeśli jest typu MARKET) i masz stratę, albo nie realizuje się, jeśli dałeś LIMIT, a cena po prostu przeskakuje twój limit.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

BigZbig111 gratuluję pochwały należała się Tobie za cierpliwość którą nam okazujesz.Mam pytanie czy ja Ciebie dobrze rozumiem że zlecenie TP to to samo co zlecenie limit przeciwstawne?.Tz. np. kupuję edka po 1.5mam TP na 1.55 przeskoczył rynek z np. 1.53 na 1.56 i idzie dalej to zamknie mi całe zlecenie po 1.55 mimo że tą cenę przeskoczył,czy lepiej dać limit przeciwstawny tz. sprzeda limit po 1.55 i hedzinguje potencjalny zysk?.Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedż.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

Dziękuję za pochwałę i gratulacje.
Cierpliwości rzeczywiście zaczyna mi brakować.

1. Nie ma czegoś takiego jak "otwarta pozycja typu market"; nie ma więc czego "zabezpieczać"; niezależnie od tego, co by to miało znaczyć;
nie mam ochoty się domyślać.

2. Ilekroć w poprzednich postach używałem sformułowania "zlecenie przeciwstawne", rozumiałem przez to, że przeciwstawne dla istniejącego w systemie zlecenia Buy jest zlecenie Sell; przeciwstawne dla istniejącego Sell jest Buy;
jeśli proponowane przez graczy poziomy cen "zgodzą się" - dochodzi do transakcji; jeśli natomiast poziom Bid jest mniejszy niż Ask - do transakcji nie dochodzi. Jesli ktoś nie rozumie, o czym piszę, niech poogląda ruchy kursów w oknie "Level II".

3. zz - trudno ustalić o co pytasz.

4. Proponuję czytać ze zrozumieniem poniższy materiał;
http://www.mbtrading.com/fx/tutorial.asp
Starajcie się pilnować terminologii - zlecenie to nie to samo co pozycja!
Zlecenie się
- składa (Submit) przez wydanie polecenia Buy, Sell, Cover lub Short (SellShort),
- kasuje (Cancel),
- serwer brokera moze zlecenie zaakceptować, odrzucić albo wykonać.

Pozycję się otwiera przez wykonanie jakiegoś tam zlecenia, albo zamyka przez wykonanie innego zlecenia.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dziękuję BigZbig111 już się dowiedziałem, jakby ktoś miał też wątpiwości jak ja TP=Limit przeciwstawny.Jest to istotna sprawa ponieważ jak przeskoczy rynek TP i idzie dalej to nie wiadomo co zrobić.Rozmawiałem z chłopakiem co ma rachunek w SAXOBANKU mimo że przeskoczyło jego TP zlecenie zostało zrealizowane w 100%.Pozdrawiam.

Dodano po 42 minutach:

Ps. nie napisałem że przeskoczyło luką TP i poszło dalej zostało zrealizowane w 100%.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

zauwazyliscie jak dzisiaj bodajze kolo 12:30 szalal spread na majorach? (eur/usd, usd/jpy, usd/chf). Sytuacja ta trwala blisko 20m, a bid momentami byl pare dobrych pipsow wyzej od ask. Czesto sie to zdarza na efx, ale nie przez tak dlugi czas i na wszystkich majorach rownoczesnie.

Nie wiem jakich programow uzywacie do wykresow, ja QT i mam dzisiaj na wykresie 4 szpile, a dawno takiej sytuacji juz nie widzialem. Macie podobnie?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Myślę że sprawa jest prosta.Zobacz na średnie jest bardzo silny trend wzrostowy a tu taka jazda w dół przez 3 godziny o 100pip mimo tych średnich.Myślę że nie tylko leszcze spanikowały ale duzi instytucjonalni również pośrednio mam tego potwierdzenie.Dlatego FX jest tak fascynujący i będzie się rozwijał.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

grzegorzsss pisze:Czy da sie zabezpieczyc juz otwartą pozycje typu "market"?
<2. Pole OrderEntry>PrawyklawiszMyszyKlik na szarymPolu>Template>TTO - wtedy otworzy się możliwość wprowadzenia czystego zlecenia TTO;
UpperTrigger - to poziom kursu "górny", przy jakim dojdzie do inicjacji albo wykonania zlecenia;
LowerTrigger - to poziom ceny "dolny" przy jakim dojdzie do aktywacji lub wykonania zlecenia;
TTO można otwierać pod istniejącą pozycję - wtedy Buy(kup) = Cover (pokryj) a Short(weź szorta) = Sell(sprzedaj to co masz), czasami piszą też SellShort;
TTO można też otwierać samodzielnie - jak kurs pójdzie w górę i uderzy Bid w UpperTrigger to będzie Buy (kup), a jeśli kurs pójdzie w dół i ASk uderzy w LowerTrigger to bedzie SellShort (czyli weź szorta)> cytat z Big Zbig'a111, str. 12 [ Zbig panuj nam miłościwie w tym wątku.]
Zajmij dobrą pozycję.

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

Tutaj jest błąd.... sam go zresztą popełniłem!...
spekul pisze: TTO można też otwierać samodzielnie - jak kurs pójdzie w górę i uderzy Bid w UpperTrigger to będzie Buy (kup), a jeśli kurs pójdzie w dół i ASk uderzy w LowerTrigger to bedzie SellShort (czyli weź szorta)
Będą oczywiście 2 polecenia (TTO=OCA) BUY albo 2 polecenia SELLShort; w zależności od tego jaki rozkaz się kliknie.

just
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2007, 23:51

Nieprzeczytany post autor: just »

A ja mam pytanie dot. raportów.

Po zalogowaniu się poprzez web'a w zakładce Reports, pozycja Trade Confirmation można sobie obejrzeć całą historię - pieknie.

Ale drażni mnie to, że po zamkniętym zleceniu jest podana suma o jaką zmienił się rachunek, nie ma zaznaczone czy była to strata czy zysk. Oczywiście można analizując cenę kupna i sprzedaży odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale czasami jest to męczące, zwłaszcza gdy nie handluje się na zasadzie kupuje/sprzedaję, ale kupuje, dokupuje, sprzedaję część, dokupuję,sprzedaję.

Jest jakiś patent, by wygenerować sobie raport gdzie będzie jasno widoczne np. +100$ czy -100$ po zamknięciu transakcji?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

jesli jest strata to wynik jest podany w nawiasie.

ODPOWIEDZ