Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie tylko

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

glownie M15 i wyzej, ale wejscie z M1 zawsze

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

kor4x pisze:glownie M15 i wyzej, ale wejscie z M1 zawsze
Czyli mam rozumieć że na fimikach z TradingArsenalTV ...

http://www.youtube.com/user/TradingArse ... ture=watch

... nie pokazuje Pan jednak wszystkiego,i brakuje w nich indykatorów które odpowiadają za wejścia w harmoniczne setupy zgodnie z cyklami ?.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

tak, te filmy zostaly przygotowane dawno, z pewnoscia nie pokazuja wszystkiego

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

kor4x pisze:tak, te filmy zostaly przygotowane dawno, z pewnoscia nie pokazuja wszystkiego
A są jakieś "nowe" filmy które pokazują "więcej " ?.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

lato, wakacje, nikomu sie nie chce robic, ...energii jest tyle co na trading

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

kor4x pisze:lato, wakacje, nikomu sie nie chce robic, ...energii jest tyle co na trading
A była by szansa - pomimo wakacyjnego rozluźnienia - na rzucenie okiem na temat który od jakiegoś czasu mocno chodzi mi po głowie:

http://forex-nawigator.biz/forum/patter ... 23516.html

Chodzi mi o to, aby oprócz standardowych zestawów patternów z ZUP 120 ujęte były również (w mojej opinii niezmiernie ważne) paterrny 0.500 oraz 0.618 AB.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

ZUP zatrzymal sie w rozwoju jakies 3 lata temu. Zreszta tak samo jak korHarmonics. Samo wykrywanie relacji cenowych - jest dla osob majacych troche pojecia jak dzialaja rynki - srednio uzyteczne.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

ZUP zatrzymal sie w rozwoju jakies 3 lata temu. Zreszta tak samo jak korHarmonics. Samo wykrywanie relacji cenowych - jest dla osob majacych troche pojecia jak dzialaja rynki - srednio uzyteczne.
Jeśli można zadać pytanie - tak z ciekawości pytam - co mogło by być bardziej użyteczne ?.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

wedlug moich badan, rynki to matematyka ceny i czasu
trading harmonicznych w oparciu o same relacje cenowe jest amatorskim podejsciem, choc wiadomo i na tym da sie zarabiac

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie t

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

kor4x pisze: wedlug moich badan, rynki to matematyka ceny i czasu
Powiem tak. Z jednej strony nie chcę Pana męczyć, bo widzę, że nie chce Pan za dużo mówić. Po drugie wiem czego chcę. Che po prostu wskaźnika opartego na w/w ZUPie który oporócz formacji harmonicznych (które mnie za bardzo nie interesują), będzie pokazywał wspomniane przez moją osobę patterny.
Stąd też moje konkretne i krótkie pytanie - czy zna Pan jakąś osobę najlepiej z woj. śląskiego która będzie umiałą mi objaśnić poszczególne sekwencje kodu w skrypcie ZUP wyszukującym wspomniane formacje.

Niestety znajduję się w takiej nieprzyjemnej sytuacji, że po niemalże 40 latach życia nie potrafię stworzyć czegoś takiego, co wyrysowywałby z wykresu głupi pomarańczowy trójkąt o odpowiednich proporcjach. Taka sytuacja wkurza mnie to niemiłosiernie, i bardzo mocno chciałbym się z tym problemem zmierzyć, ale patrząc na ten kilometr kodu z ZUP nie jestem w stanie nawet 5 cm posunąć się od produ.

Znam cztery osoby które mogły by ewentualnie mi pomóc tzn. Pan, kolega RobixTolls, Andrzej Pierz, i kolega Jacek Stelmachowski (który podobno widział na żywo, że krzywa kapitału pańskiego rachunku przypomina pionową ścianę). Ci dwaj osatni raczej mi nie pomogą, z Robix Tools jeszcze nie rozmawiałem.

Stąd też pytanie - czy mozna u Pana liczyć na cokolwiek ?.

P.S. Oczywiście o matematyce ceny i czasu też chciałbym z Panem porozmawiać, ale taka rozmowa - a właściwie pański monolog - musiałby się rozpocząć od tego, że pomimo wcześniej wspomnianego wakacyjnej sielanki i ogólnego rozluźnienia musiał by Pan się trochę otworzyć i zaczać cokolwiek na ten temat mówić .....

ODPOWIEDZ