Dane historyczne - skąd ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Jeśli to Dukascopy to muszę Cię rozczarować, oni też filtrują dane w realu, a to co sobie od nich zassałeś nie odzwierciedla tego co jest w realu
Nie rozczarujesz mnie - wiem że są filtrowane. Wiem też co wycinają z historii i dlaczego. W realu natomiast dostajesz więcej niż jest w historii.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:Nie rozczarujesz mnie - wiem że są filtrowane. Wiem też co wycinają z historii i dlaczego. W realu natomiast dostajesz więcej niż jest w historii.
Witam.

Mówisz tak jakbyś pokonał tę "barierę wejścia" ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MaRCHeW pisze:Mówisz tak jakbyś pokonał tę "barierę wejścia"
Nie - na razie tylko testuję a barierą dla niektórych mogą być finanse.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:Nie - na razie tylko testuję a barierą dla niektórych mogą być finanse.
Witam.

No właśnie o tym mówię, skąd wiesz jak jest w realu jak "narazie tylko testujesz" ?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MaRCHeW pisze:No właśnie o tym mówię, skąd wiesz jak jest w realu jak "narazie tylko testujesz"
Zakładam, że w realu platforma zachowuje się tak samo. Oczywiście założenie może być błędne ale:
- w wypadku MT4 demo i real różnią się. Ale z tego co widziałem różnią się raczej na niekorzyść dema. Tzn. ten sam broker dla konta demo daje gorszy datafeed niż dla konta real. (Choć z kolei demo pozwoli na transakcje, które nie wejdą w realu). Tutaj widzę, że datafeed dla dema jest bardzo dobry, ilość informacji jest olbrzymia. I nie sądzę by w realu mieli ją ograniczać - bo i po co? Jako ECN nie mają w tym przecież żadnego interesu, przeciwnie im więcej transakcji zrobisz tym więcej oni zarabiają. Oczywiście mogę się mylić i dopiero konto real by to zweryfikowało.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:Zakładam, że w realu platforma zachowuje się tak samo. Oczywiście założenie może być błędne ale:
- w wypadku MT4 demo i real różnią się. Ale z tego co widziałem różnią się raczej na niekorzyść dema. Tzn. ten sam broker dla konta demo daje gorszy datafeed niż dla konta real. (Choć z kolei demo pozwoli na transakcje, które nie wejdą w realu). Tutaj widzę, że datafeed dla dema jest bardzo dobry, ilość informacji jest olbrzymia. I nie sądzę by w realu mieli ją ograniczać - bo i po co? Jako ECN nie mają w tym przecież żadnego interesu, przeciwnie im więcej transakcji zrobisz tym więcej oni zarabiają. Oczywiście mogę się mylić i dopiero konto real by to zweryfikowało.
Witam.

I tu się grubo mylisz. Ja też tak myślałem i byłem bardzo zdziwiony informacjami jakie dostałem. Niestety Ducascopy filtruje dane o małej płynności. Dlaczego? Nie wiem? Pogadaj z fx123 on jest w tym temacie dobrze oblatany.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

I tu się grubo mylisz. Ja też tak myślałem i byłem bardzo zdziwiony informacjami jakie dostałem. Niestety Ducascopy filtruje dane o małej płynności. Dlaczego? Nie wiem? Pogadaj z fx123 on jest w tym temacie dobrze oblatany.
Tak - wiem rozmawiałem z nim. Mała płynność to zapewne u nich grube miliony :) De facto, na to pytanie co i jak filtrują nie potrafili odpowiedzieć jednoznacznie. Poza tym nawet jeśli - przy tej płynności jaką dają filtrowanie części danych nic nie zmienia. Łatwo też porównać to co dają "na żywo" w demie z historią (ze strony) za dany dzień i wyciągnąć wnioski.

Awatar użytkownika
buncol
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:16

Nieprzeczytany post autor: buncol »

Ma ktos linka do danych, szczegolnie zalezy mi na H1 przynajmniej od 2003 roku?? Nie musza to byc super jakosci ekstra dane tickowe, moga byc jedynie open price.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

buncol pisze:Ma ktos linka do danych, szczegolnie zalezy mi na H1 przynajmniej od 2003 roku?? Nie musza to byc super jakosci ekstra dane tickowe, moga byc jedynie open price.
Jeśli tak to zapewne wystarczy F2 w MetaTraderze. Ewentualnie link do gain masz w tym wątku wcześniej.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
buncol
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:16

Nieprzeczytany post autor: buncol »

No wlasnie F2 w MetaTraderze nie wystarczy bo tam dane H1 sa bodajze od polowy 2004 roku, a link http://ratedata.gaincapital.com/ nie dziala.

ODPOWIEDZ