Dane historyczne - skąd ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pablo90 pisze:green7 byłbyś tym zainteresowany?
Tak - znam to.Na wspomnianej stronie ciekawy jest zwłaszcza opis tego co oni nazywają "indicative data".
Wspomnianego sposobu nie próbowałem - (nie mam konta w realu u nich) - jeśli masz taką możliwość to chętnie bym sprawdził co tam dają :)
Nie wiem jednak czy to aby nie to samo co można za free pobrać z http://ratedata.gaincapital.com :?:

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:
MaRCHeW pisze: Ten trzeci screen to feed niefiltrowany. Czysta poezja ;)
Ciekawe czy jakoś można by wykorzystać tą poezję :)
Dodam jeszcze że pierwszy screen to nasz rodzimy broker a ostatni to dane używane przez większość do testowania systemów.
Witam.

Tę poezję wykorzystują scalperki i dlatego na testach wychodzą zajebiście ;) Dlatego praktycznie wszyscy brokerzy filtrują dane bo inaczej ...... ;) A Ci co nie filtrują to nie pozwalają scalpować i tak wygląda sytuacja.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MaRCHeW pisze:Tę poezję wykorzystują scalperki i dlatego na testach wychodzą zajebiście
No to jakoś jeszcze takiego nie spotkałem a sporo ich testowałem... Może podrzucisz jakiś link ?:)
MaRCHeW pisze:Dlatego praktycznie wszyscy brokerzy filtrują dane bo inaczej
Chyba jeszcze nie wszyscy - najlepszy z tych zrzutów z tego co widzę zgadza się z tym co mogę zaobserwować na żywo u brokera.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ja niestety też nie mam konta w realu na forex.com, ale może któryś z forumowiczów takowe posiada i mógłby takie dane udostępnić? Można by je było np. wrzucić na jakiś serwer, żeby były dostępne dla wszystkich.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:Chyba jeszcze nie wszyscy - najlepszy z tych zrzutów z tego co widzę zgadza się z tym co mogę zaobserwować na żywo u brokera.
Witam.

A czy ten broker pozwala skalpować? Jeśli tak to podaj jego nazwę.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MaRCHeW pisze:A czy ten broker pozwala skalpować
To ECN więc zapewne nie powinno być problemu. Ale głowy nie dam bo aktualnie bawię się na demo. Poza tym bariera wejścia jest spora.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

ECN z MT4 :shock: ??? Możesz podać nazwę, albo link do stronki?

miloszlaw
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2007, 18:46

Nieprzeczytany post autor: miloszlaw »

słyszałem że http://disktrading.is99.com/disktrading/ mają w miarę rzetelne dane, możnaby się zrzucić. Mógłby ktoś biegle znający angielski zapytać ich jak filtrowane są dane i czy mogą dać małą próbkę?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pablo90 pisze:ECN z MT4 Shocked ??? Możesz podać nazwę, albo link do stronki?
:) nie nie mają MT4 - dane do MT4 wrzuciłem sam. Ale brak MT4 nie jest tu problemem...

Dodano po 2 minutach:
słyszałem że http://disktrading.is99.com/disktrading/ mają w miarę rzetelne dane, możnaby się zrzucić. Mógłby ktoś biegle znający angielski zapytać ich jak filtrowane są dane i czy mogą dać małą próbkę?
Czytałem trochę na temat ich danych na którymś forum i opinie były takie sobie. Ponoć zdarzają się dziury itd. Ale napiszę do nich o próbkę - ceny mają niewygórowane.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

green7 pisze:To ECN więc zapewne nie powinno być problemu. Ale głowy nie dam bo aktualnie bawię się na demo. Poza tym bariera wejścia jest spora.
Witam.

Jeśli to Dukascopy to muszę Cię rozczarować, oni też filtrują dane w realu, a to co sobie od nich zassałeś nie odzwierciedla tego co jest w realu.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

ODPOWIEDZ