Raporty; Mathias Rothbard

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Re: Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

mathias100 pisze:Ktos ----odp
Wytlumacze to Panu na przykladzie. (ps nie wiem jak to jest na malych kontach) ale zaluzmy ze ma Pan 4,000 tys zl i ze kazdy lot warty jest 60 pips, to dzielac to na 4 , to dostaje Pan 4 loty po 1,000 zl(nie znam przelicznika w Polsce-podaje to dla przykladu) co daje 240 pips i te 240 pips jest 100%.
Mathias
Czyli rozumiem ze te 4loty to caly Twoj "dzienny" depozyt.
Moze niefortunne wyrazenie, bo lot kojarzy sie jednoznacznie - jako 100K jednostek, niezaleznie od wielkosci konta.
Ale ten "lot" to 1/4 dziennego depo jesli zrozumialem i stad te duze wyniki procentowe...

Awatar użytkownika
mathias100
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 25 lut 2008, 02:49

Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: mathias100 »

Yannkee---odp


Lot - kontrakt na rynku FOREX opiewający, zazwyczaj na 50-100 000 USD przy wykorzystaniu dźwigni finansowej.


Procenty ZAWSZE sa te same. zmiena sie tylko suma przeznaczona na inwestycje. Depozyt moze byc kilka razy wiekszy. Ile Pan wykorzystuje pieniedzy z depozytu na inwestycje, to Pana sprawa. mowilem ze to przyklad, ze nie znam przelicznikow w Polsce. .
Mathias

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Widze ze z rozumieniem polskiego tez nie najlepiej ale nie ma sprawy :wink:
Wlasnie to mniej wiecej napisalem w poprzednim poscie, moze zbyt zawile

Pozdro

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Yankee pisze:Widze ze z rozumieniem polskiego tez nie najlepiej ale nie ma sprawy :wink:
Wlasnie to mniej wiecej napisalem w poprzednim poscie, moze zbyt zawile

Pozdro
Jak na Mój punkt widzenia bo bardzo dobrze rozumie polski zarówno w czytaniu i pisaniu 8) ale to tak off topic :)

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

mathias100 pisze:Normalny scenariusz mojej pracy jest taki: 1 pozycja zostaje zamknieta po 50 pipsach,od chwili wejscia na rynek, 2 pozycja po 100 pipsach od chwili wejscia, 3 pozycja po 150 pisach no I 4 pozycja- co jest bardzo rzadkie zjawisko po 200 pipsach. Zakladajac taki scenariusz przy tak dobrym rynku, zarobilbym 500 pipsow
Takimi samymi założeniami i realizacja pipsów charakteryzuje się strategia OZfX , która jest podana w temacie Systemy i strategie autorstwa Stiflera...

Mówisz ze masz wielu przyjaciół brokerów.Czy jest to więc w jakis sposób powiazane?...czy po prostu przypadek a może jest to pewien kanon inwestycyjny wsród brokerów i analityków...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mathias100
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 25 lut 2008, 02:49

Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: mathias100 »

Jaguarll---odp

Fajowo. Nawet nie wiedzialem ze jest taka koncepcja- swietnie,moze wrescie przekona to Was do metody.
Moi koledzy niestety nie zawsze tak pracuja. Jestem wzywany jak "ambulans", jak trzeba troche odrobic. Jest to sprawa delikatna, sprawa prestizu.
Wole nie wypowiadac sie na temat pracy brokerow. Kazdy stara sie jak moze i kazdy jest fachowcem w swojej dziedzinie. Jeden robi to lepiej, drugi gorzej.
pozdrawiam
Mathias

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Re: Od mathias100

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

mathias100 pisze:Jest to sprawa delikatna, sprawa prestizu.
Wole nie wypowiadac sie na temat pracy brokerow. Kazdy stara sie jak moze i kazdy jest fachowcem w swojej dziedzinie. Jeden robi to lepiej, drugi gorzej.
pozdrawiam
Mathias
Matgias Tu Ciebie popieram w 100%

Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

Przy założeniach że istnieje możliwość wyzerowania depo, posługiwanie się procentami wprowadza w błąd. Stąd te kosmiczne liczby. Myślę że należy w pierwszej kolejności założyć, że do tej gry potrzebujemy jakiejś wielokrotności depozytów, aby nie wypaść za szybko z gry.
np. mając 2000$ depo, zarabiamy 1000$ >>> 50% - źle liczone, bo
faktycznie musimy mieć (np. 5 razy więcej) 10 000$ depo, zarabiamy 1000$>>>10% i to jest prawdziwy procent od faktycznej kwoty przewidzianej do gry.
Uzupełnianie konta kilka razy na dzień, chyba nie wchodzi w grę i jest chyba niewykonalne poleceniem przelewu. Poza tym po co sobie zajmować tym czas? Po całkowitym zliczeniu zysków może się faktycznie okazać że jest to lepszy sposób od "tradycyjnego" z jednym całym depo.

Wyniki są bardzo dobre, więc śledze wątek dalej i słucham z zaciekawieniem :)

Jak statystycznie często trafia się czyszczenie konta? I jaki trzeba posiadać całkowity kapitał do tego systemu? ...wylicze sobie z ilości wpadek...

Pozdrawiam
Forex Fun Trader

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

nie wiem czy ja głupi jestem czy co?.. ale kompletnie tej metody nie rozumiem.. Skąd się biorą 4 pozycje, one wszystkie są na 1 parze, skoro tak to czym to się różni od 1 pozycji... jak narazie to nie rozumiem tego:(
pozdrawiam
Trade what you see, not what you think!

Zablokowany