Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

To jest cały Forex...nie martw się. W poniedziałek ruszamy od nowa:)

Klimek84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2012, 12:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Klimek84 »

No to ruszamy od nowa :)
Obrazek

Czy dobrze rozumiem że po długim okresie spadkowym, nastąpiła świeca zwana doji któa sygnalizuje wejście w longa?
I gdzie według tego powinienem ustawić TP.
Proszę o pomoc dla początkującego kolegi :)

Edit:
z drugiej strony patrząc po drodze było więcej długich świec czerwonych a te zielone jakieś niemrawe. Popatrzyłem na m15 i zobaczyłem opór na 82.206-82.216 do którego właśnie dochodzi cena i zastanawiam się na shortami.
Głowa mała...

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Zacznij od wyższych ram czasowych a zobaczysz jaki mamy trend długoterminowy. Do tego ten przykład nijak ma się do systemu ZL. Otwórz tą parę w wydaniu tygodniowym i powiedz mi teraz czy odrzucasz spadki czy dalej się nad nimi zastanawiasz. W następnej kolejności otwieramy D1. Po analizie wysokich TF masz pogląd jak przypuszczalnie poruszy się cena. Teraz wystarczy wyszukać ładny setup w kierunku trendu i mamy duże szanse na powodzenie. Grasz tylko z zachowania ceny czy wspierasz się ZL?
Przykład jaki podałeś pięknie wpisuje się w strategię opartą na price action. Wsparcie, pinbar i trend. Zadziałało!
Jeśli możesz rozwiń swoją strategię będzie łatwiej komentować.
PS: Jeśli zaśmiecam wątek proszę o jakieś info:)

Klimek84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2012, 12:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Klimek84 »

Sprawa na w1 i m1 (usd/jpy) sprawia że nie miałem (i chyba nadal nie mam) pojęcia gdzie pójdzie cena bo właśnie dochodzi do ZL sprzed 252dni. I tu pojawia się pytanie czy nastąpi ponowny spadek czy będzie zaliczać kolejne starze ZL.
Jeśli chodzi o moją strategie to ... dopiero ją sobie buduję. W grze patrze przede wszystkim na PA i na ZL wspierając się dodatkowo kanałem tworzonym przez 3 MA 55 high/low i srednia z tych dwóch (zaczerpnięte z tematu NLA).
Może niezbyt rozsądne uczyć się na koncie real ale z drugiej strony konta demo za bardzo lekceważyłem więc ...
I jeśli o mnie chodzi to nie zaśmiecasz tematu :)

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

witam czy mógł by ktoś wrzucić screen z przykładowymi wejściami na parach EUR/USD oraz GBP/USD z dzisiejszego dnia lub z ostatnich 2 dni ?? bo jestem ciekaw czy tylko ja nie widziałem okazji do gry dzisiaj na tych parach czy źle patrze :)

z góry dzięki pozdrawiam
turnip

-- Dodano: 09 sty 2013, 23:10 --

i jeszcze jedno pytanie co zrobić jak cena przebija obszar Might Zone ?? ma to jakieś znaczenie czy należy czekać na inna momo ??

radoslav47
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2011, 02:13

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: radoslav47 »

Może nie ta para którą chciałeś ale na aud/usd było kilka potencjalnie dobrych możliwości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pisząc ten podpis, czuję, że piszę historię.

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

radoslav47 pisze:Może nie ta para którą chciałeś ale na aud/usd było kilka potencjalnie dobrych możliwości.

dzięki troszkę się rozjaśniło. A jeszcze jedno zauważyłem, że zaznaczasz sobie czerwona kreską koniec świecy poprzedzającej momo (w tym przypadku bo gra była na sprzedaj)... a czy jeżeli cena by sie cofnęła nie do tej Twojej kreski tylko do lini MZ (do połowy korpusu momo) to też przeprowadził byś transakcje ??

radoslav47
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2011, 02:13

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: radoslav47 »

To czy wszedłbym w pozycję zależy od wielu innych czynników, to czy cena cofnie się dokładnie do mojej kreski czy tylko do MZ, nie jest najważniejszym aspektem. Poczytaj dzienniki w dziale journal, np Droga do zwycięstwa, albo B0 & FBO, traktują o tym temacie a tutaj już nikt się nie udziela.

edit.

Dorzucam wykres, już z konkretnymi zagraniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pisząc ten podpis, czuję, że piszę historię.

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

mam pytanie odnośnie bieżącej sytuacji na EUR/USD (obraz z H1).

Legenda najpierw:

Zielone pole to obszar MZ (biała świeca) z H4
Niebieskie pole jak widać obszar dla bialej świecy w H1
I oczywiście obszar różowy świeca czarna z H1 też tak jak widać

Wskaźniki sobie odpuszczamy chociaż nieraz jeszcze na nie patrzę :P

PYTANIE:

1) . czy w tym przypadku opłaca się zawierać transakcje sell ?? jak widać cena dotyka już różowego MZ, dodatkowo widać
że powstał młot po naszym momo, co świadczy, że cena wróci (i tak też się dzieje) do MZ, jednakże jak już wcześniej było wspomniane, dobrze jest (a na pewno lepiej) jak świeca następująca po momo dotknie MZ ?? no i jeszcze dodatkowo dziś mamy wzrosty jeżeli chodzi o EUR/USD bo na D1 jest biała świeca.

2). Czy lepiej poczekać aż cena dotknie niebieskiego pola a już najlepiej jak dotknie pola niebiesko-zielonego i tam szukać wejścia ??

3). I CHYBA NAJWAŻNIEJSZE Z MOICH WĄTPLIWOŚCI czy lepiej szukać wejścia w środku MZ czy w górnej części czy w dolnej?? czy nie ma na to reguły?

-- Dodano: 17 sty 2013, 17:57 --

I jeszcze odnośnie Pary GBP/USD tu pytanie konkretne jak sobie radzic jezeli na obszarze zielonym czy to w okolicach ceny
1,5987 czy to w okolicach obszaru 1,6038 rysuje nam się czarna świeca? jak takie coś rozegrać?? rozgrywać czy też lepiej poczekać ? albo rozgrywać tylko i wyłącznie w oparciu o obszary z większych ram czasowych.

GENERALNIE to mam problem bo rozumiem że momo z D1 oraz H4 są ważniejsze no ale co z tymi momo na H1 jeżeli momo spadkowe zawiera się w momo wzrostowym ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

COFAM WSZYSTKIE POWYŻSZE PYTANIA przeczytałem ten temat od strony 1 do strony 100 i wszystko jest wyjaśnione nawet po 5 razy :) sorry za spam dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

ODPOWIEDZ