Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Buho »

BoosTone, to była klasyczna sytuacja do zagrania,
u mnie na screenie masz świece momentum jako świece przebijającą SR, a SR to jest ZL,
tak naprawde knot którego szukasz w strone strat, zobaczysz w tym przypadku po połączeniu dwóch świec które były w korekcie, widać to na wykresie H2 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
BoosTone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2012, 19:40

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: BoosTone »

No już trochę lepiej ;) A mógłbyś pokazac kilka ZL opisanych 1,2,3
1.momentum
2.cialo zamkniete w kierunku profitow
3.informacja o kierunku strat

Bo chciałbym mniej więcej zobaczyc jak to wygląda bo nadal dokładnie nie wiem czy dobrze odczytuje.
Poniżej plik i dobrze to rozumiem ? najbardziej chodzi mi o nr 3. Zl przypadkowe tylko dla podania przykładu.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

magnes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:14

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: magnes »

@BoosTone
NA tą sytuację spójrz szerzej. Zobacz, że najpierw cena odbija od ZL nr 1 idzie up i odbija od ZL nr 2 teraz naszym celem będzie ZL nr 3. Teraz spójrz na wielkość świec (Momo). Świeca z ZL nr 2 jest dużo większa niż świeca ZL nr 3 to może być wskazówką że będziemy szli down. Oczywiście można tradować pod ZL nr 3 i próbować wejścia up na mniejszym tf. Skończyłoby to się stratą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alleluja i do przodu.

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Buho »

BoosTone: zapoznaj się z artykułem na ten temat w tym linku, http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ead&id=703
widzę, że jest napisany krótko i na temat, może coś Ci rozjaśni, poza tym do tej techniki trzeba trochę praktyki i doświadczenia aby wszystko się stało jasne :)

Awatar użytkownika
wiciom
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2012, 21:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: wiciom »

Witam

USD/JPY
Decyzja na podstawie powtarzających się sekwencji ZL na różnych interwałach i dobrych prognozach wzrostowych dla par JPY.
Wejście przy odbiciu od MZ na H1, SL pod poprzednim dołkiem.
Po zwyżce, przesunięcie SL ponad BE.
Wyjście na TP = 80 pips na plus.

Pozdrawiam

Wicio M

P.S. Na EUR/JPY nie było już tak "różowo". Na równoległej pozycji - tylko 34 pips na plus - ponieważ wyszły dane i kursy się rozjechały, musiałem na gwałt zamykać z ręki ... Było już blisko tradycyjnego TP 80, ale "przechytrzyłem" i poszło...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

skąd wiecie żeby wejść w dane momo jeżeli np. w ciągu tygodnia na wykresie h4 pojawi się 4 , 5 lub nawet 6 momo, dlaczego to, a nie inne ?? ... ??

Dla zobrazowanie mojego problemu skorzystałem z wykresu zamieszczonego przez radoslav47 i naniosłem moje pytanie na wykres :) może ktoś coś mi coś podpowie ?

AHA ważnej jest to, iż pamiętam o tym, żeby poszukać na niższych interwałach czasowych jakiejś formacji lub znaku, iż wykres znowu będzie spadał jeżeli mówimy o momo spadkowym :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

magnes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:14

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: magnes »

Nikt tego nie wie które momo zadziała a które nie. Nie da rady wygrywać każdej transakcji.
Alleluja i do przodu.

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

mam pytanie :
1.
czy jak już raz strefa zero line w danym momo została przebita i nie zadziałała to takie momo należy już że tek powiem spisać na straty ??
2.
i druga sytuacja czy jeżeli dane momo zadziałalo czyli cena doszła do ZL i się cofnęła w przeciwną stronę to czy należy jeszcze pamiętać o takim momo bo cena może się 2 raz cofnąć do ZL ??

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

turnip4 pisze:mam pytanie :
1.
czy jak już raz strefa zero line w danym momo została przebita i nie zadziałała to takie momo należy już że tek powiem spisać na straty ??
Wtedy wg mnie należy uważać taką złamaną zl za straconą - ale zawsze może działać to tak: złamany opór staje się wsparciem.
turnip4 pisze:2.
i druga sytuacja czy jeżeli dane momo zadziałalo czyli cena doszła do ZL i się cofnęła w przeciwną stronę to czy należy jeszcze pamiętać o takim momo bo cena może się 2 raz cofnąć do ZL ??
Może się cofnąć ponownie - ale wiesz - wiele zależy od aktualnego kontekstu zachowania ceny, TF, tego w jakim czasie się to dzieje (pora dnia), jak długo rysuje się dana formacja.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytania.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

dziękuję koledze za szybką odpowiedź :)

dołączam plik jpg z parą GBP/USD

Mamy trend spadkowy i o tym pamiętam, a tak przedstawiają się moje warianty:
1. Mamy na dole w kółku formacje GWIAZDY PORANNEJ więc można grać na wzrosty jeżeli cena wybije się z INSIDE BARA, jednakże zasięg wzrostów ograniczony linią spadkową oraz co WAŻNIEJSZE gramy pod prąd (niezgodnie z trendem)
2. Mamy trend spadkowy więc czekam (patrz inside bar), a może wybije się w dół :P i wtedy co ? gramy na spadek ALE ogranicza nas teoretycznie zero line z H4, a jak wiadomo zeroline nie zawsze wypada idealnie. Można by spróbować zagrać na spadki i wtedy zamykamy pozycje przy zero line dużej dziennej białej świecy (3 świecy formacji gwiazdy porannej).
3. Czekamy dłużej aż cena powróci do zero line z 3 świecy formacji gwiazdy porannej i tam szukamy wejścia na long, ale znowu gramy pod prąd
4. czekać aż cena przebije wsparcie (najniżej położona zielona linia) i wtedy szukac okazji na sell

wiadomo że najlepiej było by rozegrać wariant 2 i 3 jednak czy jeżeli zajdzie wariant 2 to zdążymy pozamykać krótkie pozycje.... hmmm..... i tu mam zawsze problem jeszcze jednej natury mianowicie na jakim horyzoncie czasowym szukać potwierdzenia na inside bara ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ