Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
temek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 19 wrz 2011, 21:23

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: temek »

Ciekawa sytuacja na złocie, trzecia próba przebicia silnego oporu na 1800, a więc bardzo duża szansa na zmiane trendu i kierunek ku dolnej granicny kanału.
W następnym tygodniu nie ma żadnych ważnych wydarzeń (Ben nie przemawia), więc fundamenty nie powinny przweszkadzać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bendek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2012, 00:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Bendek »

Przy okazji na D1 w piątek narysował się fakey pin bar, co dodatkowo wzmocniło negatywną wymowę. Sesja w Azji potwierdziła przypuszczenia, iż złoto może się trochę obsunąć. Zobaczymy co będzie dalej.

CTS
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 26 kwie 2008, 12:03

Re:

Nieprzeczytany post autor: CTS »

CTS pisze:
_/_/Dariusz_/_/ pisze:
_/_/Dariusz_/_/ pisze:SP500 D
Dzisiaj cel na Sp500 osiągnięty, teraz pojawia się miejsce dużego oporu i musimy obserwować reakcję ceny, ale na 1441 popyt może zostać skonsumowany przez podaż .
czekałem z sell limit na 1441, niestety tam nie doszli. Teraz w obliczu jutrzejszej decyzji FED trochę strach się tak ustawiać, cena jest zbyt blisko i mogą odpalić w kierunku 1450 ... równa liczba itd, nawet gdyby to miał być ruch fałszywy ściągający ewentualne stopy ustawione powyżej1441

zastanawiam sie za to czy nie zostawić S z limitem powiedzmy na 1.3030 na Eur/Usd. Jest miejsce na taki ruch, cena tak się zachowuje jak gdyby to 1,30 przyciągało jak magnes. Ostateczny stop dla takiej zagrywki to 1.31, profit 1.2750

o ile w ogóle dobrym pomysłem jest ustawianie jakichkolwiek zleceń przed dosyć kluczowym wydarzeniem dla rynków na kolejne dni może tygodnie
no i wszystko jak dotąd sie sprawdza, poza tym że na Edku wywalili cenę 70 pips wyżej niż zakładałem ustawienie sl. Magia QE3 jednak była wielka, a może po prostu chodziło o ściągnięcie jak największej liczby stop losów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Czesiek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:37

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Czesiek »

Widzę, że temat umiera a szkoda bo mam pytanie :)

fxlamer -> jak to jest z respektowaniem poziomów przez ceny? Ostatnio właśnie obserwuję edka i widzę, ze zachowuje się dość dziwnie. Jak widać cena oscyluje sobie w pewnych granicach wokół poziomu 1.3000. Jednakże jak dobrze się przypatrzymy jest tam wiele poziomów tygodniowych. Co w tym dziwnego, ano to, że ceny bardzo dobrze respektują poziomy tygodniowe, a nie mają szacunku do poziomu 1.3000 który występuje też na dużo wyższych TF.

silent80
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012, 00:49

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: silent80 »

Wziął ktoś tu dziś longa?
Nie wiem jak wy ale ja nie czekam na setup ze świec. Uważam że nie ma sensu, u różnych brokerów są różne godziny i świece wyglądają różnie więc to co u jednego może być formacją świecową u innych wygląda zupełnie inaczej. Jeśli cena wchodzi w strefę S/R wchodzę z palca albo ze zlecenia.
eurusd4h.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

expedient warzywniaka

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

silent80 pisze:Wziął ktoś tu dziś longa?
Nie wiem jak wy ale ja nie czekam na setup ze świec. Uważam że nie ma sensu, u różnych brokerów są różne godziny i świece wyglądają różnie więc to co u jednego może być formacją świecową u innych wygląda zupełnie inaczej. Jeśli cena wchodzi w strefę S/R wchodzę z palca albo ze zlecenia.
eurusd4h.JPG
Tak, tak, wziął, wziął... :564:

silent80
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012, 00:49

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: silent80 »

expedient warzywniaka pisze:
silent80 pisze:Wziął ktoś tu dziś longa?
Nie wiem jak wy ale ja nie czekam na setup ze świec. Uważam że nie ma sensu, u różnych brokerów są różne godziny i świece wyglądają różnie więc to co u jednego może być formacją świecową u innych wygląda zupełnie inaczej. Jeśli cena wchodzi w strefę S/R wchodzę z palca albo ze zlecenia.
eurusd4h.JPG
Tak, tak, wziął, wziął... :564:
Miło :lol:
A jak odniesiesz się do tego co napisałem o wchodzeniu w pozycję? Co sądzisz (sądzicie, jeśli ktoś ma ochotę się wypowiedzieć jeszcze;) ) o formacjach świecowych na poziomach SR i SD i różnicach godzinowych u innych brokerów?

expedient warzywniaka

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Jak zaczniesz grać w oparciu o świece z H4 to graj nimi do końca. Zasada jest taka. Dziś świeca u Ciebie wyglądająca jak pinbar a u mnie jak niewiadomoco, Tobie zapłaci, mi nie. Jutro mój pinbar mi zapłaci a Ty w to nie wejdziesz bo nie dostaniesz sygnału. Skup sie na swoim wykresie i nie licz na złoty strzał.

daytrademillionaire
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2012, 18:48

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: daytrademillionaire »

silent80 pisze:
expedient warzywniaka pisze:
silent80 pisze:Wziął ktoś tu dziś longa?
Nie wiem jak wy ale ja nie czekam na setup ze świec. Uważam że nie ma sensu, u różnych brokerów są różne godziny i świece wyglądają różnie więc to co u jednego może być formacją świecową u innych wygląda zupełnie inaczej. Jeśli cena wchodzi w strefę S/R wchodzę z palca albo ze zlecenia.
eurusd4h.JPG
Tak, tak, wziął, wziął... :564:
Miło :lol:
A jak odniesiesz się do tego co napisałem o wchodzeniu w pozycję? Co sądzisz (sądzicie, jeśli ktoś ma ochotę się wypowiedzieć jeszcze;) ) o formacjach świecowych na poziomach SR i SD i różnicach godzinowych u innych brokerów?
Cześć,

Co do różnicy w wyglądzie wykresów, jedno bardzo dobre rozwiązanie podał mój poprzednik. Czyli trzymanie się swojego wykresu i skupienie się jedynie na tym co on nam pokazuje. To bardzo dobra zasada, bo jak coś jest do wszystkiego to koniec końców okazuje się , że jest do niczego. Zupełnie jak w życiu.

Ja natomiast mam kolejne rozwiązanie, które wydaje mi się mieć sporo sensu. Mianowicie chodzi mi o formacje które niezależnie od strefy czasowej wyglądają tak samo.

Pasują one do wątku, można nimi handlować nago i niezależnie od ramki wyglądają i oznaczają to samo.

Pierwsza formacja to konsolidacja. Nie wyobrażam sobie , jak inaczej mogła by wyglądać, jeżeli się mylę to wybaczcie.

Kolejna to luka. Tak, chodzi mi o zwykłą lukę jaka ma miejsce np po weekendzie. Myślę ,że śmiało można uznać ją za formację świecową, a już na pewno za jedno z dział w arsenale PA. Wiadomo, że luki są powszechnie wykorzystywane jako sygnał wejścia w pozycję. Podobno większość luk w końcu się domyka.

-- Dodano: 04 lis 2012, 16:38 --

Cześć,

Myślałem trochę od wczorajszego dnia o tym temacie. Czyli formacjach działających na każdej ramce czasowej, niezależnie od brokera i strefy czasowej.

Wydaje mi się , że wartą uwagi sprawą jest to, jak zachowuje się cena w okolicach okrągłych numerów. Czyli np: 1,2200 1,2300 itd. Na każdym wykresie powinno wyglądać to tak samo, albo cena przebije poziom, odbije się lub będzie konsolidowała. Niezależnie od strefy czasowej i ramki będziemy widzieli to samo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

ej.gif
ej m15 niewidoczne.gif
witam ponownie

temat trochę przycichł, więc go trochę obudzę. Wykres EUR/JPY. Może ktoś postara się wypowiedzieć wyciągnie świeże wnioski. Opiszę tylko wykres o co chodzi. Mamy wykres h1 widać mocne wsparcię czy jednak wszytko? Jak przyjrzymy mu się aż do m1 widać więcej, dla porównania nie widać tego prawie w ogóle już na m15. Ktoś postara się to opisać dlaczego tak jest jakieś wnioski?

P.S. Mam nadzieję, że wywiąże się głęboko merytoryczna dyskusja i tylko takich odpowiedzi oczekuje.

pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Yaaa man

ODPOWIEDZ