Zapraszam na blog

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Witam. Zapraszam na mój blog poświęcony analizie EURUSD pod kątem formacji harmonicznych z naciskiem na formację OneToOne.

http://www.formacja121.blogspot.com

Pozdrawiam.

kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2012, 14:38

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: kowal »

Kolejny blog o niczym ;(
99% blogów poświęcona jest subiektywnym aspektom rynku. Jest ich nadmiar! a co gorsza są w 100% bezurzyteczne :(
sorry, za tą krytykę, ale taka jest prawda!

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

kowal a co rozumiesz przez obiektywny aspekt ryneku ? :)

kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2012, 14:38

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: kowal »

Np. narzędzia, systemy etc., które są jasno sprecyzowane tj. nie są uzależnione od stanu emocjonalnego, czy też innego, danej osoby i nie ma wątpliwości przy ich wyznaczaniu.

Piotrek91
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:33

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: Piotrek91 »

Jeśli opublikowałby statystyki z REAL konta owszem warto było by zaglądać na tego bloga. (zakładam że zarabiałby)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

kowal pisze:Np. narzędzia, systemy etc., które są jasno sprecyzowane tj. nie są uzależnione od stanu emocjonalnego, czy też innego, danej osoby i nie ma wątpliwości przy ich wyznaczaniu.
trzeba było od razu powiedzieć że wolałbyś blog ktory pokaże tobie nieuznaniowy system ;) blogi jak najbardziej powinny prezentowac subiektywne podejscie, to jest przeciez blog

"Blog od wielu innych stron internetowych różni się zawartością. Niegdyś weblogi utożsamiano ze stronami osobistymi (czy domowymi)[1]. Dziś ten pogląd wydaje się nieuzasadniony, wciąż jednak od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autor."

mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Najlepszym narzędziem wg mnie jest cena i parę kresek (w tym kreski generowane przez Fibo) Sam blog jest moim subiektywnym podejściem ale przecież pokazuję gdzie i czego szukam - formacji 121 i potencjalnych setupów skąd może wyjść sygnał aby do tej formacji dotrzeć. Jeśli ich nie ma to nie ma też sygnałów - proste. Czy mój system się sprawdza - jak dla mnie tak, przede wszystkim wiem czego i gdzie szukać. Teraz np obseruję sobie FE100 czy aby nie ma tam wejścia w S z targetem na formacji 121 - w tym momencie potencjalny setup mam na poziomie 2933. Wczoraj zagrywałem L z poziomu trzech dołków z targetem na FE61,8 i tam szukałem S z targetem na 2881 (S weszła - target niestety nie doszedł).
Blog jest o formacjach 121, ja zaś stosuję kilka technik i kilka rodzajów potwierdzeń - niestety pisanie o wszystkim zajęłoby zbyt wiele czasu - ja zaś jestem gaduła :)

Dziękuję Ink. za wsparcie.

kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2012, 14:38

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: kowal »

Ink. pisze:
kowal pisze:Np. narzędzia, systemy etc., które są jasno sprecyzowane tj. nie są uzależnione od stanu emocjonalnego, czy też innego, danej osoby i nie ma wątpliwości przy ich wyznaczaniu.
trzeba było od razu powiedzieć że wolałbyś blog ktory pokaże tobie nieuznaniowy system ;) blogi jak najbardziej powinny prezentowac subiektywne podejscie, to jest przeciez blog
Nie myl subiektywnie działającego systemu z systemem opracowanym przez jakąś osobę. Ten drugi może być zarówno subiektywny jak i obiektywny. Różnica polega na tym, że subiektywne systemy działają w oparciu o Twoje widzimisię w danej chwili (np. wyznaczenie formacji - dla jednych wykres będzie przypominał jakąś flagę a dla drugiego będzie to jakaś strzałka - czy co tam sobie jeszcze wymyśli). Natomiast obiektywne systemy mają jasno sprecyzowane warunki i nie ma możliwości różnej ich interpretacji przez dwie osoby a nawet przez tą samą w różnym czasie.
Natomiast nie kwestionuję tego, że blogi powinny być indywidualnym podejściem autora do tego co opisuje. Chodzi jednak o przedmiot tego co prezentuje na swoim blogu.

mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

Re: Zapraszam na blog

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Tak zgadzam się poniekąd, dlatego postanowiłem prezentować moje setupy a nie tylko pisać o dupie-marynie. Moze w konwencji: setup - i dlaczego akurat tam. Ograniczę się jednak do EURUSD.

ODPOWIEDZ