BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Postanowiłem założyć kolejny dzienniki, gdzie dotyczyłby tylko zagrań zgodnych z BO i FBO.
Wszystkim, którzy wykorzystują lub chcą wykorzystywać BO i FBO polecam temat:

Koncepcja ZERO LINE by MightyOne: http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... php?t=9032
A najlepiej przeczytać go od momentu:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... &start=980
A już na pewno zalecam przeczytać ten cenny tekst:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 686#338686

W dziennikach jest już journal dotyczący Zero Line ale wtedy inaczej na to patrzyłem.
Wszystkich chętnych zachęcam do wrzucania screenów z zagrań lub z analiz dotyczących Bo i FBO.
I tak na koniec podaję jeszcze link do zrzutu do którego często zaglądam:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... p?id=42566

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

To tak na początek dwa zrzutu. Ogólnie nie wiem jak będę często dawał zrzuty zależy od czasu ale mam nadzieję, że przyda się komuś:

AUD/CHF.
Zrobili piękne FBO i bardzo szybko doszli do FBO, byłem w tym tradzie i wszedłem spóźniony za późno zobaczyłem, i utworzyli PB na M15 i spanikowałem nie wiem czemu. Zrzut był robiony wcześniej ale widzę przed chwilą że idealnie doszli do TP. Szybka piłka. Tylko tak grać a będziesz milionerem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Drugi zrzut to trade w którym aktualnie jestem, spóźniłem trochę wejście, ale zobaczymy co z tego będzie, ciężko mi znaleźć jakieś sensowne BO (może ktoś widzi?) stąd problem z określeniem TP. Wejście na podstawie FBO, jak narazie obiecująco to wygląda ale zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Nieprzeczytany post autor: Midas »

czerwinek pisze:Drugi zrzut to trade w którym aktualnie jestem, spóźniłem trochę wejście, ale zobaczymy co z tego będzie, ciężko mi znaleźć jakieś sensowne BO (może ktoś widzi?) stąd problem z określeniem TP. Wejście na podstawie FBO, jak narazie obiecująco to wygląda ale zobaczymy.
A ile wyżej chciałeś wejść skoro piszesz, że "spóźniłem trochę wejśćie" ? Po prostu zastanawiam się właśnie, w którym momencie wchodzić w takie pozycje, bo chyba na zmianie koloru h1 to trochę za wcześnie?

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Musisz zejść na wykres M5 i tam powstał ładny PB dwie świece później zrobili ZL na M5 i ja liczyłem na małą korektę aby wejść jednak od razu polecieli w dół, a mogłem wchodzić 5 pipsów wyżej nie czekając na korektę, natomiast jakby było minimalna korekta to i 10 pipsów może dało by radę wejść,
Poza tym, jeżeli czekasz na dany poziom i chcesz aby oni coś tam zrobili i oni to robią to nawet czasem starcza mi i taki PB z M5, po prostu jakbyś obserwował tą parę na żywo to widac od razu reakcję na tym poziomie.


Jeszcze wracając do pary GBP/AUd to aktualnie doszli do najbliższego ekstremum czyli tzw dla mnie TP1 jednak uważam, że to FBo, które powstało jest bardzo silne i na ważnym poziomie dlatego liczę na dalsze spadki. Chociaż ostatnio patrząć na AUD nie chce się wierzyć że może ona zyskiwac do jakiejkolwiek pary a forex i tak płynie swoim życiem :)

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Zapowiada sie ciekawie :) Grasz od FBO do BO? Tzn TP wyznaczac przy najblizszym poziomie BO/FBO czy wg innych zasad? Na jakich parach grasz?

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

bartek1916 pisze:Zapowiada sie ciekawie
Mam nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej jak inni powrzucają trochę swoich zagrań, może ktoś coś ciekawego zauważy lub dostrzeże co pozwoli udoskonalić trading. Jak czasem patrzy się sporo na te wykresy to aż nie chce się wierzyć że robią ciągle to samo tylko trochę się maskują inaczej :)
bartek1916 pisze:Grasz od FBO do BO
Z reguły, chociaz i fajnie jest grać jak zrobią FBO na jakimś BO wówczas można liczyć na kontynucję ruchu. Zależy w sumie na jakim interwale gramy itd, trzeba umieć się dostosować.


bartek1916 pisze:TP wyznaczac przy najblizszym poziomie BO/FBO czy wg innych zasad?
Jeżeli gram od FBO to TP dla mnie jest ekstremum jako TP1 lub BO TP2 z reguły końcowe, cena prędzej czy później musi dojść do BO aby zeżreć profity :)


bartek1916 pisze:Na jakich parach grasz
Na różnych ale im mniejszy spread tym lepiej.

Dopiero będę późnym wieczorem więc nie mam wpływu co zrobią ale SL jakby co ustawiony jest.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

czerwinek pisze:Mam nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej jak inni powrzucają trochę swoich zagrań, może ktoś coś ciekawego zauważy lub dostrzeże co pozwoli udoskonalić trading. Jak czasem patrzy się sporo na te wykresy to aż nie chce się wierzyć że robią ciągle to samo tylko trochę się maskują inaczej Smile
To ja wrzucam dzisiejszy skalp na EU :D
Właśnie... zauważyłeś ciekawą rzecz, wszędzie czytam że rynek jest zmienny i codziennie jest inny. I właśnie takie ma zadanie cena; chce abyś myślał że co chwila się zmienia, ponieważ wtedy ciężko jest znaleźć w tym sens i coś zarobić.
Dla mnie każdy dzień jest taki sam, różnica to drobne szczegóły niewpływające na podejmowane przeze mnie decyzje.
Dodam jeszcze że każdego dnia, przed każdym wejściem powtarzam sobie stworzone wcześniej reguły czytania wykresu, ponieważ bardzo wiele kosztowała mnie szkoła "lekceważenia tego co naprawdę widzę, a wierzenia w to co chciałbym zobaczyć".

Obrazek
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

Witaj Thorez :) Miło przeczytać Twój post po długim braku aktywności na forum :)
Mam pytanie do Twojego screena, pozwoliłem sobie edytować i zaznaczyć na czerwono świeczki, na których ja bym wchodził w Shorta grając na podstawie FBO. Wszystkie wejścia byłyby wcześniej niż Twoje - domyślać się mogę, że gdzieś popełniam błąd wchodząc wcześniej? Mógłbyś napisać czy byłyby to za wczesne wejścia wg Ciebie i dlaczego?

Czerwinek... fajnie, że założyłeś temat FBO na nowo :)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Thorez pisze: Dodam jeszcze że każdego dnia, przed każdym wejściem powtarzam sobie stworzone wcześniej reguły czytania wykresu, ponieważ bardzo wiele kosztowała mnie szkoła "lekceważenia tego co naprawdę widzę, a wierzenia w to co chciałbym zobaczyć".

Obrazek
Ukłony dla miszcza .
Ja w kwestii technicznej .Możesz podać informację jakich wykresów używasz jako roboczych (szablon) ,czy zmieniło się coś od czasu gdy udzielałeś się w wątku ZL ,jeśli chodzi o wykresy których używasz ?
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

ODPOWIEDZ