Price Action w praktyce - Strategia Intraday + Longterm

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy podoba Ci się mój dziennik?

Tak
402
95%
Nie
21
5%
 
Liczba głosów: 423

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

Esco pisze:Witam

Mała dygresja:
Proszę nie używać czerwonego koloru gdyż jest on regulaminowo zarezerwowany do notatek administratorów.

A wracając do tematu PA i świeć.

Podkreślę od siebie że zawsze należy patrzeć na kontekst w jakim pojawiają się świece.

Przykład poniżej pokazuje że pinbar najczęśniej rozumiany jako formacja spadkowa może mieć w pewnych okolicznościach wymowę wzrostową.
Co do koloru czerwonego zarejestrowałem, niebieski też jest ładny :)

Esco nie rozumiem za bardzo co maiłeś na myśli pisząc że " pinbar najczęściej rozumiany jako formacja spadkowa może mieć w pewnych okolicznościach wymowę wzrostową" - pinbar ma zarówno wymowę spadkową jak i wzrostową uzależnione jest to od tego w która stronę skierowany ma knot, dziub czy jak ktoś woli nos.

Siła takiej świecy zależy od TF na którym się znajduje. Pinbary z D1 są silniejsze od H1, a słabsze od W1 itd. Na każdym TF możemy mieć inny trend lub mikro trend dlatego najważniejsze jest miejsce w którym znajduje się pinbar i w którą stronę jest skierowany i do którego trendu się odnosimy.

Interesują Nas Pinbary:

Wzrostowe z knotami w dół - w trendzie wzrostowym
Spadkowe z knotami do góry - w trendzie spadkowym

Pinbar spadkowy z TF -MN może być grany na kilkaset pips w górę na TF z H1 (przykład poniżej 500 pips) i w niczym to nie przeszkadza. Uzależnione jest od tego czy jest się longtermowcem czy intradayowcem lub też scalperem.

Dodam jeszcze, że połączenie dwóch świec z formacji engulfing również daje pinbar.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Najważniejsze to zidentyfikować trend i odczytywać pojawiające się w odpowiednim miejscu ( poziomy S/R, LT ) sygnały zgodne z trendem . Co staram się w tym temacie prezentować i omawiać dość szczegółowo.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 01:10 przez Fx-Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Fx-Kris pisze: Esco nie rozumiem za bardzo co maiłeś na myśli pisząc że " pinbar najczęściej rozumiany jako formacja spadkowa może mieć w pewnych okolicznościach wymowę wzrostową" - pinbar ma zarówno wymowę spadkową jak i wzrostową uzależnione jest to od tego w która stronę skierowany ma knot, dziub czy jak ktoś woli nos.
Jakim sygnałem jest czerwony pinbar skierowany knotem do góry ale zatrzymujący się przed wsparciem?

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

Esco pisze:Jakim sygnałem jest czerwony pinbar skierowany knotem do góry ale zatrzymujący się przed wsparciem?
Już rozumiem co miałeś na myśli.

Zwracam na to uwagę od momentu jak zacząłem pisać ten temat, a ludzie i tak strzelają zleceniami w formacje zawieszone w powietrzu.
Fx-Kris pisze:Najważniejsze to zidentyfikować trend i odczytywać pojawiające się w odpowiednim miejscu ( poziomy S/R, LT ) sygnały zgodne z trendem

Choć czasami cena zatrzymuję się przed wsparciem lub oporem i nie dotykając S/R odbija. Dzieje się tak ponieważ znajdują się tam silne poziomy supply and demand często połączone z round numbers. Takie sytuacje można obserwować szczególnie na długo nieodwiedzanych poziomach. Oczywiście wtedy należy zadać sobie pytanie jak jest narysowane S/R za pomocą prostokąta czy jednej lini.

Mi natomiast w intraday najlepiej sprawdzają się linie. Wyczekuje odbicia dopiero po przetestowaniu S/R lub LT najlepiej z dodatkową konfluencją.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

stapik
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:48

Nieprzeczytany post autor: stapik »

Muszę się jeszcze dużo nauczyć.

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

stapik pisze:Muszę się jeszcze dużo nauczyć.
Poprawne odbicia od S/R przedstawię w formie rysunku już niebawem. Tak aby nie było żadnych wątpliwości jak to poprawnie interpretować.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

GBPUSD_W

Do zagrania na pullbacku intraday 50-60 pipsów , longterm TP 1.56.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Objective perspective, just businiess...

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:GBPUSD_W

Do zagrania na pullbacku intraday 50-60 pipsów , longterm TP 1.56.
Dariusz, to jest zagranie kontrtrendowe. Na poziomie 1.5764 jest silne wsparcie z D1 do którego mamy około 40 pips. Tam najprawdopodobniej nastąpi odbicie long. Obecnie leci swing pullback z breakout'u który nastąpił we wtorek 21.08.2012.
Zasada mówi nie sprzedawaj na wsparciu. Zobaczymy czy wsparcie jest silne. Bynajmniej obecnie mamy trend wzrostowy. Sugeruje grać shorty dopiero poniżej zielonego LT i poniżej wsparcia z 1.5764

Zerknij na moją analizę, którą wkleiłem powyżej z 25.08 godzina 20:50.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

Fx-Kris pisze:Dariusz, to jest zagranie kontrtrendowe. Na poziomie 1.5764 jest silne wsparcie z D1 do którego mamy około 40 pips. Tam najprawdopodobniej nastąpi odbicie long. Obecnie leci swing pullback z breakout'u który nastąpił we wtorek 21.08.2012.
Zgadza się CT ,dlatego napisałem że intraday 50-60 pips i jest opór D.
Potem to nie do końca wiadomo, ale obecna sytuacja na W sugeruje zejście ceny niżej, chociaż mamy ładny PB M, ale do końca M pozosało 5 dni.

Musimy poczekać do R na D i jego przełamania.
Objective perspective, just businiess...

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:Zgadza się CT ,dlatego napisałem że intraday 50-60 pips i jest opór D.
Potem to nie do końca wiadomo, ale obecna sytuacja na W sugeruje zejście ceny niżej, chociaż mamy ładny PB M, ale do końca M pozostało 5 dni.
Obecne zajmowanie pozycji short wiąże się z dużym ryzykiem ponieważ nie ma w pobliżu żadnego ważnego poziomu oporu i nie wiadomo jak ustawić SL. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 159110 to odległość 104 pips z Tp jak proponujesz na 40 - 50 pips RR jest negatywne i nie nadaje się na grę intraday.

CT jest zagraniem agresywnym !

W tym temacie staram się koncentrować tylko na zagraniach z trendem i wejściach konserwatywnych, które mają największą szansę powodzenia.

Jeśli będziemy prezentować tu konserwatywne zagrania sporo osób nauczy się ustawiać bezpieczniejsze zlecenia zgodnie z trendem. ( Ja potrafię grać agresywna szarpankę z M15 i M5 ewentualnie M1, tylko po co to robić gdy jest możliwość koncentrowania się na bezpieczniejszych zagraniach w odpowiednich miejscach.)
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:Zgadza się CT ,dlatego napisałem że intraday 50-60 pips i jest opór D.
Oczywiście "support" :oops:
Objective perspective, just businiess...

ODPOWIEDZ