Price Action w praktyce - Strategia Intraday + Longterm

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy podoba Ci się mój dziennik?

Tak
402
95%
Nie
21
5%
 
Liczba głosów: 423

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

dbrodziej pisze:Fx-Kris, gratuluję postu.
Juz dawno na tym forum, nie czytałem tak rzetelnej roboty dotyczącej PA (chyba od niepamiętnych czasów FxLamera).
Proszę , trzymaj dalej dyscyplinę postu , a jest i będzie on bardzo wartościowy)

ale żeby nie było tak słodko mam kilka pytań/uwag:
1. Setupów szukasz na wyzszych TF (D1, H4, H1) , a wejscia robisz na nizszych np Setup na H4, wejscie na M15.

Witaj i dziękuję za dobre słowo. Ja gram intraday więc setupy są z H4 lub H1 na longterm z D1.


dbrodziej pisze:mógłbyś to poprzeć jakimś przykładem/screnem?, bo nie wiem , czy czekasz na uformowanie świecy na M15 potwierdzajacej Setup, czy czekasz na momentum na m15 ww własciwa stronę czy też czekasz na swing aby zlapać dodatkowo jeszcze kilka pips?
Setup formuje się na H1 tylko wejście na M15 dokładnie opisałem na przykładzie post na pierwszej stronie: Wto 21-08-2012, 12:48.

dbrodziej pisze:2. Linie SR , które przedstawiasz, zwykle sa liniami z dołków /szczytów kilku ostatnich świec (np z 5-10 świec godzinowych) - czy z Twojego doświadczenia są one na tyle wiarygodne aby cena je respektowała - oczywiście statystycznie (bo jak wiemy cena czasem robi co chce Smile )
Oczywiście, że cena robi czasem co chce i dlatego musimy wiedzieć, że to ona tu ma ostatnie słowo .
Co do S/R takie poziomy najlepiej mi się sprawdzają w intraday. Rysowanie większej ilości lub prostokątów wprowadza zbyt duże zamieszanie. Ja jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o setupy, to nie znaczy że jak jest ich 10 to muszę każdy grać. Starannie wybieram jeden lub dwa ten, który ma według mnie najlepsze szanse powodzenia. Oceniam to poprzez doświadczenie oraz moje zasady których się rygorystycznie trzymam .
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 14:41 przez Fx-Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Storek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2012, 11:32

Nieprzeczytany post autor: Storek »

Jako ciekawostke moge dodac odnosnie AUD/USD, ze można to rozegrac jako wybicie z formacji inside bar (swieca nr 2 jako bar matka). W tym przypadku kontynuacja juz rozpoczetego trendu spadkowego. SL można ustawić w połowie świecy nr 2.

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

Wirus pisze:Tu wdałbym się w lekką polemikę Wink Raczej próba wybicia niż wybicie, ponieważ świeca dzienna jeszcze się nie zamknęła, zdarzyć może się wszystko. Oczekujące można oczywiście ustawić, ale jako jeden ze scenariuszy Wink
Wirus, faktycznie może nie do końca wyraziłem się jasno.

Jestem zwolennikiem grania swing pullback, bo są to wejścia konserwatywne. Do tego potrzebne jest kilka świec. W takiej sytuacji która jest obecnie to oczywiście że potwierdzeniem wybicia z tej konsolidacji będzie zamknięcie się świecy na D1. Ogólnie te wybicie to obraz nędzy z rozpaczą :)
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
mryko
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 619
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:58

Nieprzeczytany post autor: mryko »

Fx-Kris pisze:Ogólnie te wybicie to obraz nędzy z rozpaczą Smile
Fx-Kris ale przewaga nędzy czy rozpaczy?
:wink:
Sky is the limit

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

Jako ciekawostke moge dodac odnosnie AUD/USD, ze można to rozegrac jako wybicie z formacji inside bar (swieca nr 2 jako bar matka). W tym przypadku kontynuacja juz rozpoczetego trendu spadkowego. SL można ustawić w połowie świecy nr 2.
Storek, pisałem już o graniu wybić z insidebar - jest to zagranie obarczone większym ryzykiem niż z pullbacku bo jest dużo fałszywych wybić. Szczególnie gdy, grasz kontrtrendowo w nadziei, że zmieni się trend.

Formację insidebar rozgrywa się zgodnie z trendem. Czyli w tym przypadku longi. Trend spadkowy jeszcze nie został potwierdzony.

To zagranie które opisałeś może się nie udać.


OSOBIŚCIE NIE POLECAM TAKICH ZAGRAŃ ANI Z TRENDEM ANI KONTRTRENDOWO

Prezentujmy tu zagrania konserwatywne zgodne z trendem bo na takich agresywnych przykładach ludzie się gubią i trudno im odnaleźć później dobrą dorgę bo nie wiedzą co zrobili źle.


Dodano po 5 minutach:
mryko pisze:Fx-Kris ale przewaga nędzy czy rozpaczy?
Wink
Przewaga rozpaczy :lol: bo od nędzy do pieniędzy :wink:

Obstawiam na Fake'a. Choć na W1 silne świece. Zobaczymy czy mamy silny trend.

Dodano po 39 minutach:

Na weekend mam dla Was małe ćwiczenie. Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę.

Żeby utrwalić sobie wiedzę należy ćwiczyć :)

Z Darko39 na PW w kilka minut rozegraliśmy szybkie zagranie live na USD CHF. Dostałem od niego pytanie dlaczego zająłem pozycję jakie zaszły warunki, zdziwił się, że w tym miejscu wszedłem.

Było to agresywne wejście z M1 ale oczywiście zostały spełnione pewne założenia do zajęcia pozycji. (Gram takie trady czasami for fun 0.5 % MM lub 1% MM a, że ten tydzień był fajny bo zabrałem z rynku około 200 pips to mogłem sobie pozwolić na dodatkowe ryzyko)

Chciałbym abyście na podstawie tych informacji, które już posiadacie z tego tematu. Zrobili analizę tego wejścia. Opiszcie jakie warunki zostały spełnione do zajęcia tej pozycji. Potem to obgadamy. Korzystajcie z różnych TF.

Wykres będzie czysty, trzymajcie się tylko zasad które tu omawiamy.

UWAGA NIE POLECAM TAKICH AGRESYWNYCH ZAGRAŃ

Poniżej wykres

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 16:37 przez Fx-Kris, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
darko39
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:10

Nieprzeczytany post autor: darko39 »

Fx-Kris -dzięki bardzo ,muszę chyba na spokojnie przemyśleć :),gra była w czasie rzeczywistym i muszę powiedzieć dało wiele do myślenia i będę się starał unikać takich zagrań.

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

Jak już omówimy analizy tego zagrania.

To przedstawię Wam najważniejsze zagrożenia takich tradów.

Wtedy mam nadzieję, że większość z Was będzie wyszukiwać zagrań konserwatywnych.

Miłego weekendu. Trzymajcie się.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

stapik
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:48

Nieprzeczytany post autor: stapik »

Witam
Śledzę ten post od samego początku i uważam go za kawał dobrej roboty, Gratuluje.

A co się tyczy do ćwiczenia to ja sądzę . Długa czarna świeca z 22,08 twoje pierwsze wejście pokrywa się z jej 50%, a na M1 jest formacja odwrócenia. Drugie wejście jak dla mnie to, dołek jest niższy od poprzedniego.

Awatar użytkownika
Fx-Kris
Gaduła
Gaduła
Posty: 298
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:42

Nieprzeczytany post autor: Fx-Kris »

W związku z pytaniami odnośnie poprawnego wejścia z setupu H1 intraday na USD CHF przesyłam opis z TF trigger - gdzie należało ustawić zlecenie oczekujące sell stop.

Reasumując, nasze zlecenie oczekujące na tym setupie nie powinno być zrealizowane, a co za tym idzie brak pozycji zyskownej, a tym bardziej stratnej. Osoby które wchodziły za szybko muszą uzbroić się w trochę więcej cierpliwości.
Na M15 jest sporo czasu na podjęcie decyzji i ocenę sytuacji bo np engulfing czyli 2 świece to półgodziny.

Jeśli nie widzicie czystego wejścia, coś Wam nie pasuje, odpuszczamy. Nie musimy grać wszystkiego bo zaczyna się wtedy overtrading.

Ważna sprawa, jeśli ustawiliście zlecenie oczekujące np Sell Stop i SL, a cena poleciała w przeciwną stronę i przebiła formację wraz z miejscem ustawionego SL po prostu kasujecie zlecenie. Następny krok dla osób które to potrafią zrobić to wyznaczenie kolejnego poprawnego poziomu, gdzie cena może zawrócić ewentualnie zmiana pary i setupu - nie grajcie na siłę wszystkiego.

Obrazek

Poniżej przykłady bardzo czytelnych i silnych odbić ( jeden z nich wyszedł przypadkiem w super programie graficznym z luką :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od razu proszę o wyrozumiałość, ale trudno jest to wszystko opisać za pomocą tekstu i strzałek. Mam nadzieję, że będzie czytelne. Jakby coś to pytajcie.

Dodano po 4 godzinach 29 minutach:
stapik pisze:Witam
Śledzę ten post od samego początku i uważam go za kawał dobrej roboty, Gratuluje.

A co się tyczy do ćwiczenia to ja sądzę . Długa czarna świeca z 22,08 twoje pierwsze wejście pokrywa się z jej 50%, a na M1 jest formacja odwrócenia. Drugie wejście jak dla mnie to, dołek jest niższy od poprzedniego.

Witaj stapik, dzięki za info, że się podoba.

Wasza opinia jest dla mnie niezmiernie ważna. Wtedy wiem co ewentualnie zmienić, dodać, ująć. Gdyby było źle dajcie znać to przestane to pisać.


Wracając do analizy to samo fibo niestety nic nam nie da. Musi być jeszcze parę innych warunków spełnionych.

Na poniższych zdjęciach opiszę dokładne zasady tego zagrania. Oraz dodatkowo uczulę Was, że nie warto zagrywać AGRESYWNIE. (Pomijając już zagrania kontrtrendowe od których trzymajcie się z daleka.)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze raz uczulam nie grajcie wejść agresywnych, bo są obarczone dużym ryzykiem.
Wybierajcie fajne setupy z konserwatywnym wejściem i dobrym R:R.
Zapraszam do mojego dziennika który prowadzę na fx-forum

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Witam

Mała dygresja:
Proszę nie używać czerwonego koloru gdyż jest on regulaminowo zarezerwowany do notatek administratorów.

A wracając do tematu PA i świeć.

Podkreślę od siebie że zawsze należy patrzeć na kontekst w jakim pojawiają się świece.

Przykład poniżej pokazuje że pinbar najczęśniej rozumiany jako formacja spadkowa może mieć w pewnych okolicznościach wymowę wzrostową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ