AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
13
41%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 32

m.prymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:46

Nieprzeczytany post autor: m.prymus »

Hey jest mozliwosc do protradera 2 podlaczenia konA BANKOWEGO, tak jak to jest w metadrader?? jezeli nie www. to moze jakis program ktory bedzie mi to obliczal w domu... Mam pytanie takze czy jest mozliwosc przeniesienia swoich trejdow historycznych na wykres, nie moglem znalezc takich opcji, chcialbym dodac jescze, ze w raportach nie chce mi przenoscic do Exela, rysuje tylko czysta tabelke, jescze jedno pytanie -
jak najlepiej obliczyc, ile pipsow jestem do przodu lub do tylu w danym okresie czasu, jest taka mozliwosc automatyczna??
Ostatnio zmieniony 04 sie 2012, 13:03 przez m.prymus, łącznie zmieniany 1 raz.

trader305

Nieprzeczytany post autor: trader305 »

Panie Dariuszu,

W zwiazku z tym ze pozwolilem sobie w watku sasiednim porownac oferte Aliora i BZ WBK chcialbym rozwinac temat plynnosci oraz roznicy w spreadach jakie sa widoczne na obu platformach. Oba domy maklerskie korzystaja z platformy Integral i oficjalnie twierdza ze maja tych samych (pewnie z malymi wyjatkami) dostawcow plynnosci. Roznice w spreadach czasem sa dosc znaczne bo siegaja 0,5 pipsa i zazwyczaj jest to na korzysc Aliora u ktorego czesto widac spread ujemny.

W zwiazku z powyzszym prosze o fachowe wytlumaczenie jak to jest mozliwe ze (niemalze) ci sami dostawcy plynnosci na tej samej platformie wystawiaja inne oferty bid/ask. Mysle takze ze wielu uzytkownikow przyjeloby bardzo pozytywnie wyjasnienie na czym tak naprawde (bez wnikania w tajemnice handlowa) polega wasza wspolpraca z Integralem - czy oni tylko dostarczaja platforme do przesylu ofert z instytucji z ktorymi BM Alior Banku ma oddzielnie i niezaleznie podpisane umowy (to by tlumaczylo roznice w spreadach) czy tez to Integral ma podpisane umowy z dostawcami plynnosci a BM Alior Banku jest ich pasywnym odbiorca (wtedy roznice wytlumaczyc jest juz ciezej). Rozwialo by to znaczna czesc powstalych watpliwosci i zdecydowanie wzmocnilo transparentnosc branzowa.

marcia
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2012, 10:35

Nieprzeczytany post autor: marcia »

gfx pisze:Tak jest, bo to ECN. W piątki wieczorem spada płynność, przez co spread wzrasta.
Ale wzrost z 8 punktów na 80 jest moim zdaniem dość duża :roll: Czy oznacza to ,że jeśli np. w niedzielę w nocy podczas sesji azjatyckiej chciałabym sprzedać pozycję którą miałam wcześniej kupioną muszę się liczyć ze stratą 80 punktów na daxie?

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Przepraszam, zapomniałem, że DAX to nie forex.

i3odzio
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2010, 09:29

Nieprzeczytany post autor: i3odzio »

Zauważyłem, że po zmianie PT1 na PT2 punkty na daxie w spreadzie pokazywane są bez przecinka, tzn. 80 oznacza 8 punktów a jak jest 10 oznacza 1 punkt. Instrument kwotowany jest z jednym miejscem po przecinku. Także rozjazd na 80 punktów nie jest możliwy choćby nie wiem jaki to był market maker...

Dodano po 4 minutach:
trader305 pisze:Panie Dariuszu,

W zwiazku z tym ze pozwolilem sobie w watku sasiednim porownac oferte Aliora i BZ WBK chcialbym rozwinac temat plynnosci oraz roznicy w spreadach jakie sa widoczne na obu platformach. Oba domy maklerskie korzystaja z platformy Integral i oficjalnie twierdza ze maja tych samych (pewnie z malymi wyjatkami) dostawcow plynnosci. Roznice w spreadach czasem sa dosc znaczne bo siegaja 0,5 pipsa i zazwyczaj jest to na korzysc Aliora u ktorego czesto widac spread ujemny.

W zwiazku z powyzszym prosze o fachowe wytlumaczenie jak to jest mozliwe ze (niemalze) ci sami dostawcy plynnosci na tej samej platformie wystawiaja inne oferty bid/ask. Mysle takze ze wielu uzytkownikow przyjeloby bardzo pozytywnie wyjasnienie na czym tak naprawde (bez wnikania w tajemnice handlowa) polega wasza wspolpraca z Integralem - czy oni tylko dostarczaja platforme do przesylu ofert z instytucji z ktorymi BM Alior Banku ma oddzielnie i niezaleznie podpisane umowy (to by tlumaczylo roznice w spreadach) czy tez to Integral ma podpisane umowy z dostawcami plynnosci a BM Alior Banku jest ich pasywnym odbiorca (wtedy roznice wytlumaczyc jest juz ciezej). Rozwialo by to znaczna czesc powstalych watpliwosci i zdecydowanie wzmocnilo transparentnosc branzowa.
Również poproszę o wyjaśnienie kogoś z Aliora.

Korzystałem z kilku różnych ecn-ów i nigdy nie widziałem ujemnych spreadów, poza platformą aliora. Ciekawe czy sprawa wyglada tak, że reszta brokerów ucina ujemne jakims botem (zarabiajac na nas kase jak market maker), czy po prostu Alior ma lepszych dostawców cen po drugiej stronie...

m.prymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:46

Nieprzeczytany post autor: m.prymus »

Czy w jakis sposob jest szanas przestawienia wykresu w skali czasu z GMT+1 na czas londynski GMT?

marcia
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2012, 10:35

Nieprzeczytany post autor: marcia »

i3odzio dzięki za odpowiedż też podobnie myślałam ,że chyba zabrakło przecinka ,ale chciałam się upewnić ,a było to dość trudne nawet dzwoniąc na infolinię :roll:

i3odzio
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2010, 09:29

Nieprzeczytany post autor: i3odzio »

m.prymus
Nie widziałem takiej opcji w AT. Czemu chciałbyś przestawić czas? Ma to wpływ na analizę? :)

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

Witam po weekendzie,
trader305 pisze:Panie Dariuszu,

W zwiazku z tym ze pozwolilem sobie w watku sasiednim porownac oferte Aliora i BZ WBK chcialbym rozwinac temat plynnosci oraz roznicy w spreadach jakie sa widoczne na obu platformach. Oba domy maklerskie korzystaja z platformy Integral i oficjalnie twierdza ze maja tych samych (pewnie z malymi wyjatkami) dostawcow plynnosci. Roznice w spreadach czasem sa dosc znaczne bo siegaja 0,5 pipsa i zazwyczaj jest to na korzysc Aliora u ktorego czesto widac spread ujemny.

W zwiazku z powyzszym prosze o fachowe wytlumaczenie jak to jest mozliwe ze (niemalze) ci sami dostawcy plynnosci na tej samej platformie wystawiaja inne oferty bid/ask. Mysle takze ze wielu uzytkownikow przyjeloby bardzo pozytywnie wyjasnienie na czym tak naprawde (bez wnikania w tajemnice handlowa) polega wasza wspolpraca z Integralem - czy oni tylko dostarczaja platforme do przesylu ofert z instytucji z ktorymi BM Alior Banku ma oddzielnie i niezaleznie podpisane umowy (to by tlumaczylo roznice w spreadach) czy tez to Integral ma podpisane umowy z dostawcami plynnosci a BM Alior Banku jest ich pasywnym odbiorca (wtedy roznice wytlumaczyc jest juz ciezej). Rozwialo by to znaczna czesc powstalych watpliwosci i zdecydowanie wzmocnilo transparentnosc branzowa.
Uważam że jest to bardzo dobre pytanie i z chęcią udzielę wyjaśnień.

Integral w obrocie na rynku Forex pełni funkcję instytucji, za pośrednictwem które tzw. Liquidity Providers przesyłają kwotowania poszczególnych par walutowych. Odbywa się to poprzez utworzenie dedykowanego (dla każdego brokera) strumienia danych. Aby broker (w naszym przypadk Alior) mógł otrzymywać strumień danych oraz zawierać transakcje z wybranym LP musi mieć z nim podpisaną stosowną umowę. W praktyce oznaca to, że Alior może mieć innych Dostawców Płynności pomimo tego że współpracuje z tym samym Partnerem Technologicznym (Integral).
W przypadku posiadania tych samych Dostawców Płynności możliwa jest również różnica w kwotowaniach, ponieważ broker z każdym Dostawcą Płynności może negocjować oferowane ceny (spread na ofertach od danego LP). Najcześciej broker może uzyskać lepsze ceny jeżeli wykonywany jest stosowny obrót.

Jeżeli chodzi o ujemne spready na platformie Alior Trader to mogę powiedzieć tylko tyle, że Alior Bank pokazuje dokładnie takie kwotowania jakie otrzymuje od Dostawców Płynności. W przypadku gdy tych Dostawców jest 18, ujemny spread bardzo często będzie się pokazywał – żaden algorytm do kwotowań nie jest idealny i mogą pojawiać się minimalne opóźnienia u poszczególnych Dostawców Płynności.
Dlaczego na żadnej platformie MT4 nie można zaobserwować ujemnego spreadu? Jest to dobre pytanie. Nasuwają mi się dwie możliwe odpowiedzi:
- platforma MT4 ma zaprogramowane ustawienie, aby nie wyświetlać tzw. „inverted spread”
- celowa konfiguracja MT4 przez brokera do takiego działania.

Mam nadzieję że udało mi się dostarczyć choć trochę cennych informacji.

Pozdrawiam,
Dariusz Wiśniewski

Dodano po 36 sekundach:
m.prymus pisze:Czy w jakis sposob jest szanas przestawienia wykresu w skali czasu z GMT+1 na czas londynski GMT?
Nie ma takiej możliwości.

Dodano po 13 minutach:
i3odzio pisze:Zauważyłem, że po zmianie PT1 na PT2 punkty na daxie w spreadzie pokazywane są bez przecinka, tzn. 80 oznacza 8 punktów a jak jest 10 oznacza 1 punkt. Instrument kwotowany jest z jednym miejscem po przecinku. Także rozjazd na 80 punktów nie jest możliwy choćby nie wiem jaki to był market maker...
Dokładnie tak. W chwili obecnej Alior Trader wylicza spread dla instrumentu GER30 (DAX) jako krotność najmniejszej jednostki zmiany cen (0,1 punkta). Stąd 80 pips spreadu, czyli 8 punktów
m.prymus pisze:Hey jest mozliwosc do protradera 2 podlaczenia konA BANKOWEGO, tak jak to jest w metadrader?? jezeli nie www. to moze jakis program ktory bedzie mi to obliczal w domu...
Obawiam się że nie zrozumiałem pytania i tego jaki rezultat chciałby Pan uzyskać.

Dodano po 1 minutach:
MarioDM pisze:Czy mógłby Pan napisać w jakim terminie to nastąpi ? Tak mniej więcej : w sierpniu, wrześniu czy później.
Niestety nie mam wiedzy o dacie najbliższego upgrade'u wersji aplikacji.

Dodano po 3 minutach:
m.prymus pisze:Mam pytanie takze czy jest mozliwosc przeniesienia swoich trejdow historycznych na wykres
PFSoft nie przewidział takiej możliwości.
m.prymus pisze:chcialbym dodac jescze, ze w raportach nie chce mi przenoscic do Exela, rysuje tylko czysta tabelke,
Problem jest znany i zgłoszony. Na chwilę obecną pozostaje korzystać z generowania raportów do PDF lub HTML
m.prymus pisze:jak najlepiej obliczyc, ile pipsow jestem do przodu lub do tylu w danym okresie czasu, jest taka mozliwosc automatyczna??
Nie ma możliwości wykonania tego automatycznie - pozostaje sposób pracochłonny, czyli ręcznie.
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

i3odzio
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2010, 09:29

Nieprzeczytany post autor: i3odzio »

Nie chcę chwalić platformy na początku tygodnia ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony czasem realizacji moich transakcji. Ostatnio wszystko hula z prędkością światła. Zlecenia wchodzą szybciej niż w BZWBK. Czwartkowo-piątkowe dane nie zawiesiły handlu więc myślę, że dzisiaj na benie też powinno być ok... Zobaczymy..

ODPOWIEDZ