AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
13
41%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

Yenn pisze:Warto czasem powiedzieć coś pozytywnego, nie tylko jak się im noga podwinie.
Projekt mi się podoba ale za wolno im to idzie ? :)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Yenn pisze:Warto czasem powiedzieć coś pozytywnego, nie tylko jak się im noga podwinie. Otóż dzień jak widać był z takich że rynek łeb urywa a moje zlecenie wchodziły niemal idealnie i platforma super. Duży plus dla protradera że można 1 klawisz przypisać jako: złóż zlecenie market czy zamknij. Mi się klawiaturą traduje lepiej niż myszką.
W dodatku niebo a ziemia w porównaniu z przejściami na wielu MM.
Dzięki za miłe słowa. Jako, że padają on od osoby, z tak dużym doświadczeniem, pozwoliłem sobie przesłać je do PFSoftu :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
devport
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:29

Nieprzeczytany post autor: devport »

Jak dla mnie AT2 czy PT2 nie będzie płynnie nigdy działał...
Why?
Śmiem przypuszczać, że PT2 jest pisany jak Serwer PT2 w JAVIE, a Java wydajnością nie grzeszy... Stąd problem z obsługą dużej ilości wykresów...
MT4 pisany w C++ problemu tego nie ma, lecz jak widać dla FPSoftu ważniejszy jest Design platformy niż jej wydajność...
Z drugiej strony Wydajność do giełdy za bardzo nie jest potrzebna pod warunkiem, że gra się średnioterminowe pozycje lub lepiej długoterminowe, gdzie można pozwolić sobie na oczekiwania przy przeładowywaniu danych na wykresie...

Gdybym tylko znał programowanie transmisji SSL to starałbym się zrobić dla siebie serwer pośredniczący między Serwerem PT2, a klientem MT4

Taka moja uwaga.
Wracam po latach przerwy....

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
epoxer pisze:Jak dla mnie AT2 czy PT2 nie będzie płynnie nigdy działał...
Why?
Śmiem przypuszczać, że PT2 jest pisany jak Serwer PT2 w JAVIE, a Java wydajnością nie grzeszy... Stąd problem z obsługą dużej ilości wykresów...
MT4 pisany w C++ problemu tego nie ma, lecz jak widać dla FPSoftu ważniejszy jest Design platformy niż jej wydajność...
Z drugiej strony Wydajność do giełdy za bardzo nie jest potrzebna pod warunkiem, że gra się średnioterminowe pozycje lub lepiej długoterminowe, gdzie można pozwolić sobie na oczekiwania przy przeładowywaniu danych na wykresie...

Gdybym tylko znał programowanie transmisji SSL to starałbym się zrobić dla siebie serwer pośredniczący między Serwerem PT2, a klientem MT4

Taka moja uwaga.
Serwer Protrader'a jest napisany w Javie, client w .NET.

Dodam tylko, że LMAX Exchange też bazuje na JAVIE i wszystko chodzi jak należy :)

http://www.infoq.com/presentations/LMAX
http://code.google.com/p/disruptor/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

Damian77 pisze:sprawdzam po miesiacu raporty i nadal z zaokraglaniem do formatu walutowego alior sobie nie radzi,

mam pytanko do Pana z Aliora, czy bedzie to sprostowane czy mam juz zakopać i zapomnieć?
zmienilem podstawowego lapka i nawet tego syfu nie instalowalem, ale chcialbym jeszcze druknac sobie prawidlowe raporty za czerwiec, czy to juz niemozliwe? czy na pozostalych komputerach tez odinstalowac aliora?
Raporty zostaną poprawione, jednak poprawka ta zostanie wgrana wraz innymi zmianami w Alior Trader. Na chwilę obecną nie mogę podać konkretnej daty.

Odpowiadając na pytanie z wątku dot. BZWBK:
Damian77 pisze:Alior czyta konkurencje, ale moze moglby tez odpowiedziec na pytania z watku Alior?
temat "raporty" - od czerwcowej aktualizacji sa nadal niepoprawione a mamy sierpień -konkurencja takie coś załatwia w dzień , góra dwa
Nie jest naszą intencją aktualizowanie oprogramowania wraz z każdą poprawką. Zamierzamy udostępnić wersję zawierającą więcej zmian aniżeli tylko te w raportach. Pełny changelog udostępnimy wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji.

Pozdrawiam,
Dariusz Wiśniewski
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

Dariusz Wiśniewski pisze: Nie jest naszą intencją aktualizowanie oprogramowania wraz z każdą poprawką. Zamierzamy udostępnić wersję zawierającą więcej zmian aniżeli tylko te w raportach. Pełny changelog udostępnimy wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji.

Pozdrawiam,
Dariusz Wiśniewski
19. czwerwca tez mi Pan odpisal , ze bedzie to naprawione,
to mam prośbę, jak bedzie już normalny format walutowy w raportach to Pan napisze na forum, nie bede tracil czas aby uruchamiac ALiora i sprawdzac czy juz naprawiliscie, oczywisccie wstecz, nie tylko od daty aktualizacji AT jesli to kiedys nastapi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Dariusz Wiśniewski pisze:
. Zamierzamy udostępnić wersję zawierającą więcej zmian aniżeli tylko te w raportach. Pełny changelog udostępnimy wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji.
Czy mógłby Pan napisać w jakim terminie to nastąpi ? Tak mniej więcej : w sierpniu, wrześniu czy później.

marcia
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2012, 10:35

Nieprzeczytany post autor: marcia »

Witam

Mam pytanie odnośnie spredu na DAX-ie ,zawsze po 22 było 8 ,a dziś zerknęlam i jest 80pkt :shock: czy tak jest naprawdę czy to tylko błąd?

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Tak jest, bo to ECN. W piątki wieczorem spada płynność, przez co spread wzrasta.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

gfx pisze:Tak jest, bo to ECN. W piątki wieczorem spada płynność, przez co spread wzrasta.
Proszę nie wprowadzać w błąd. Alior jest ECN tylko na walutach reszta to zwykle CFD.

ODPOWIEDZ