[USD/CAD]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

Nievinny pisze:Co na to nasz ekspert - jaguarII ?
...Nievinny proszę Cię...żaden tam ze mnie expert...przegladam rozne stronki dotyczace tej pary i wyrazam swoje opinie...

a wracajac do USD/CAD mysle ze o spadkach chyba na razie zapomnimy...na pewno nie powtórzymy minimum z poczatku listopada ten rekord na poziomie 0,9052 jest raczej nieosiagalny w najblizszym czasie,możemy jedynie osiagnąć w ramach korekty lub wybicia z konsolidacji poziom ostatniego większego wsparcia na poziomie 0,9750 i okolic...

Patrzac z punktu widzenia fundamentow które determinują AT bardzo wysoki wzrost gospodarczy w Kanadzie którego główną siłą napędową jest przemysł wydobywczy a więc na pierwszym miejscu ropa naftowa ale też i złoto miały i będą mieć bardzo duże znaczenie...chyba że nasza para należąca do tzw par surowcowych (commodity Currencies) podda sie wpływom giełd światowych...wtedy korelacja surowców z USD/CAD bedzie miało drugorzędne znaczenie,bowiem recesja i kłopoty na rynakach amerykanskich w sposób oczywisty odbija się na północnym sąsiedzie...pędząca gospodarka kanadyjska wymusza w sposób oczywisty zwiekszenie stóp procentowych przez BOC,ale biorąc pod uwagę USA i Kanadę (bo tak naprawdę te 2 kraje bardzo ściśle ze sobą współpracuje cos takiego jak UE) a więc min...import kanadyjskiej ropy do USA to przy tak wysokich kosztach ekstrakcji ropy i niskiej ceny ropy na rynkach swiatowych dolar kanadyjski nie ma szans na umacnianie się wręcz przeciwnie efekt może byc zupełnie odwrotny...

Patrzac z perspektywy czasu na rok 2007 widać ze ropa i złoto bylo dość mocno skorelowane z USD/CAD dopiero w listopadzie 2007 kiedy nastąpiło gwaltowne załamanie i spadki giełd na świecie proces ten został zachamowany...dobrze zostało to zobrazowane na załączonym rysunku poniżej...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

stawikowo
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: stawikowo »

jaguarII pisze:pędząca gospodarka kanadyjska wymusza w sposób oczywisty zwiekszenie stóp procentowych przez BOC
Witam,
Piszesz, że BOC powinien podnieść stopy a jednak prognoza na jutro mówi, że stopy zostaną obcięte. Pewnie masz na mysli długi okres, czy tak? Jak zachowa się kurs do czasu ogłoszenia, chyba ma jeszcze miejsce by urosnąć?

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

własnie nie ... w dłuzszej perspektywie beda ciecia stóp procentowych .... w sumie pospieszyli sie z cięciami sadzilem ze jeszcze teraz przynajmniej pozostawia na tym samym poziomie,jesli nie podniosa,widocznie recesja zbiera wieksze zniwo niz sadzilismy o północnego sasiada zahaczajac...

co do wzrostow ...nieuniknione...sadze ze jeszcze cena nie zostala calkowicie zdyskontowana i po danych pojedziemy jeszcze do gory sporo...

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Przebijamy linię trendu i spadamy. Oczywiście o ile przebijemy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

karol1989
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2006, 18:42

Nieprzeczytany post autor: karol1989 »

Stifler pisze:Mozliwy gartleyek, bardzo ladnie zgrupowaly sie zniesienia:
Ponieważ dopiero zaintersowałem się tą techniką gry to mam takie pytanie: Pełna formacja by była w momecie gdyby wykres zawędrował gdzieś w okolice 1.0475 gdzie znajduje się 78.6 zniesienie fibo i gdzieś z tamtąd odbił.
No ale odbiliśmy jakieś 100 pip wcześniej i teraz w tej sytuacji można to potraktowac jako sygnał sprzedarzy czy raczej powinienem się wstrzymac z otwarciem pozycji.

Awatar użytkownika
Stifler
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 14 lut 2007, 18:18

Nieprzeczytany post autor: Stifler »

Ja się wstrzymałem, dopóki kurs nie zjedzie poniżej punktu C to formacja jest nadal w stanie się utworzyć.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jutro Core CPI - spodziewam się danych lepszych od prognoz (te skazują na -0.1%).

Co do techniki to po zamknięciu poniżej linii możemy się spodziewać 0,9760 - i raczej nie więcej, gdyż należy być ostrożnym. Teraz zależy od ram czasowych, bo najkorzystniej byłoby sprzedać opcję call.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Nievinny pisze:Przebijamy linię trendu i spadamy. Oczywiście o ile przebijemy

Mógłbyś zapodać ten indykator który pokazuje ci na rożnym timeframe czy rośnie, czy maleje?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Giez pisze:Signal Bars
Dzięki wielkie ale mam problem, wskaźnik wrzuciło mi do strategii, jest na szaro, nie mogę go uruchomić. Powinien trafić do wskaźników.. Nie wiem czemu nie działa..

Sory za offtop..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Stifler
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 14 lut 2007, 18:18

Nieprzeczytany post autor: Stifler »

U mnie wychodzi cos takiego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ