FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Denon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 07 maja 2012, 13:50

Nieprzeczytany post autor: Denon »

Akhh,

Niestety nadal nie rozumiem Twojego oburzenia. Proszę nie odbierz mnie źle, ale wydaje mi się, że sytuacja jaka ma miejsce za kulisami pary EUR/CHF nie do końca jest Ci znana. Pozwól, że pozwolę sobie na wytłumaczenie we własnym imieniu zaistniałej sytuacji.

Swiss National Bank uwolnił znaczną część ekspozycji na walucie obcej (tutaj EUR), której dorobił się broniąc dalszych spadków. Eskalacji problemu świadkami byliśmy w 2011 roku, czego efektem były sukcesywne interwencje, skutkujące co jakiś czas podniesieniem tzw. podłogi. Aktualnie wszyscy wiemy, że takim poziomem (podłogą) jest kurs 1.20, dlatego nie rozumiem co dziwnego jest w tym, że broker broni się przed powiększaniem pozycji przez klientów.

Nie dość, że mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną, której twórcą jest jakby nie było sam SNB, to jeszcze dziwisz się, że broker nie chce być w pośredni sposób zaangażowany w pozycję z której praktycznie nie da się zabezpieczyć. Nie analizując sytuacji jedynie od strony FxPro, widać jak na dłoni, że inni brokerzy - jak przykładowo wspomniany FxPrimus - poradzili sobie z sytuacją nakładając ujemny spread po obydwu stronach rynku. W takiej sytuacji bardziej bym się bał, gdyby jakiś animator usilnie przyjmował na siebie zwiększone ryzyko jednostronne nie mając zbytniej możliwości na odnalezienie drugiej strony transakcji dla siebie samego. W końcu nie ma jak zabezpieczyć pozycji między klientami, skoro wszyscy są po jednej stronie rynku.

Dodatkowo najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w sytuacji kiedy warunki gry się zmieniły w trakcie jej trwania, to dla Ciebie jest to nie do przyjęcia, że broker tak samo dba o swoje interesy. Przecież nie mamy do czynienia z normalnymi warunkami. Aktualnie nawet największe banki inwestycyjne głowią się jak poradzić sobie z bieżącą sytuacją, oczywiście docelowo na niej zarabiając. Na rynku nie ma przecież darmowych obiadków, a zasady powinny być równe dla każdego.
Trader Team - szkolenia, forum, wydawnictwo, oprogramowanie MetaStock®, dane MetaStock Xenith™ (Eikon), panel RTRS oraz systemy transakcyjne.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Denon, wg mojej wiedzy ta informacja dotyczy fx pro ecn, bo na mt4 juz jakis czas temu widzialem zerowy swap.

Zakladam ze wiesz, co to ECN i ta sytuacja dowodzi tylko ze ECNem fx pro jest tylko z nazwy. ECN nie powinien miec jakiejkolwiek ekspozycji na cokolwiek i zarabiac na prowizjach.

Ale z drugiej strony zgodze sie ze zerowy swap na fx pro to w obecnej sytuacji rynkowej niezle warunki - MM bronia sie rekami i nogami przed ta para.
A ECNow za te pieniadze przeciez nie ma :wink:

Janko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lis 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: Janko »

amerro pisze:ZDECYDOWANIE ODRAZDAM współpracę z firmą FxPro i ich platformą MT4. Utrudniają handel jak tylko mogą. Rekwotowania, a także zrywanie połączeń po kilka/kilkanaście razy na dzień (nawet kiedy zlecenia są otwarte) to norma w tej firmie. Jeżeli chcesz być nie miło zaskoczonym i rozczarowanym współpracą z brokerem Market Maker, to wybierz FxPro. Jeżeli chcesz walczyć tylko z rynkiem, a nie dodatkowo z brokerem, to omijaj szerokim łukiem FxPro. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy, aby angażować się we współpracę z tym brokerm.

Raz jeszcze ZDECYDOWANIE ODRADZAM FxPro. Dla własnego dobra wybierz innego brokera.
Niestety wczoraj zwiecha kilkuminutowa. Dzisiaj około 9 też kilka minut ciszy.
Z czymś się znowu borykają jak kiedyś.

Awatar użytkownika
Jekert
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:15

Nieprzeczytany post autor: Jekert »

Tak, są chwilowe problemy z połączeniem. Miejmy nadzieję, że uporają się równie szybko z tym jak kilka miesięcy temu.
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Denon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 07 maja 2012, 13:50

Nieprzeczytany post autor: Denon »

Yankee pisze:Denon, wg mojej wiedzy ta informacja dotyczy fx pro ecn, bo na mt4 juz jakis czas temu widzialem zerowy swap.
(...)
Ale z drugiej strony zgodze sie ze zerowy swap na fx pro to w obecnej sytuacji rynkowej niezle warunki - MM bronia sie rekami i nogami przed ta para.
A ECNow za te pieniadze przeciez nie ma :wink:
Z tego co wiem, to ruch ten jest zabiegiem solidaryzującym między ofertami.
Trader Team - szkolenia, forum, wydawnictwo, oprogramowanie MetaStock®, dane MetaStock Xenith™ (Eikon), panel RTRS oraz systemy transakcyjne.

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

dziala wam?

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Mam pytanie do obu IB czyli kol. Jekerta i Denona - czym oferta FXPro wyróżnia się na tle rynku, to znaczy w czym jest REALNIE lepsza od np. Dukasa, MBT.
Zainstalowałem sobie demo cTradera i jestem rozczarowany kosztami - spread na edku od 0,9 do 1,2 + prowizja 0,37 pipsa - drogo jest.
Szukam sobie dobrego broka, ale podstawowy warunek to niskie koszty transakcyjne i brak poślizgów.

pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

quapi pisze:Mam pytanie do obu IB czyli kol. Jekerta i Denona - czym oferta FXPro wyróżnia się na tle rynku, to znaczy w czym jest REALNIE lepsza od np. Dukasa, MBT.
Zainstalowałem sobie demo cTradera i jestem rozczarowany kosztami - spread na edku od 0,9 do 1,2 + prowizja 0,37 pipsa - drogo jest.
Co prawda, nie jestem żadnym z wymienionych ale po krótce mogę zrobić małe porównanie...

Pomijając takie kwestie jak sposoby wpłat, wypłat, lokalizacja brokera itp. itd.
Faktycznie na cTraderze spready są trochę większe niż np. w Dukascopy. Wynika to z faktu, że oferta ECN FxPro jest świeższa na rynku i nie pozyskali oni jeszcze tak dużej ilości dostarczycieli płynności. Być może się to w przyszłości zmieni.

Co do prowizji. W FxPro to 30 USD od 1mln USD obrotu jednak dochodzi oferta rabatowa zależna od miesięcznego obrotu. W Dukascopy prowizja jest zależna od stanu konta, sumy wpłat oraz obrotu i może wynosić 5 do 48 USD - ew. rabat. Dlatego może to być oferta zarówno droższa, jak i tańsza...

Zupełnie inna jest także platforma. Jedni są zachwyceni prostotą cTradera, a innych ona razi i wolą rozbudowane JForex lub są uzależnieni od MT4. To wynika indywidualnych preferencji dlatego zawsze zachęcam potestować różne dema i zobaczyć co komu odpowiada.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Raposo - dziękuję za odpowiedź
Z prowizjami jest jeszcze gorzej niż myślałem - nie uwzględniłem tej przy zamknięciu.
Czyli mamy łącznie od 1,6 do 1,9 pipsa za roundturn.
A jeszcze do tego dochodzą niemałe swapy

Muszę się jednak dobrze zastanowić czy stać mnie na grę u ECN-a
pozdrawiam
J.
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ma problemu.
quapi pisze:Czyli mamy łącznie od 1,6 do 1,9 pipsa za roundturn.
W tym "najgorszym wariancie" można tak liczyć, zależy jak wstrzelisz się w spread.
quapi pisze:A jeszcze do tego dochodzą niemałe swapy
Na to akurat bym nie patrzył, bo swapy występują wszędzie, a i tak są niższe niż u polskich brokerów...
quapi pisze:Muszę się jednak dobrze zastanowić czy stać mnie na grę u ECN-a
W ECN dodatkowo płaci się za ten komfort psychiczny, gdzie nie musimy się martwić czy broker nie kombinuje przeciwko nam i dostarcza czystorynkowe (na jego możliwości) warunki. Aktywniejsi i zamożniejsi klienci są bardziej pożądani dla brokerów stąd rabaty i różnicowanie polityki prowizyjnej, co może skutkować zdecydowanie niższymi kosztami transakcyjnymi niż w pozostałych modelach rynkowych...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ