"teoria spiskowa"

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Nie mówię ze wszystko z tego jest sfabrykowane. Z pewnością jest w tym ziarnko prawy. Jednak większość to szukanie sensacji oparte na niejasnych słabych korelacjach pomiędzy wydarzeniami.
berta1984 pisze:Esco pytanie za 1000 pkt dla ciebie, po co i w jakim celu mieli by to robic,
Esco pisze: Większość z tych teorii nie ma na celu nic więcej poza "wyciskaniem muppetów" którym wydaje się że są wyjątkowi bo świat się myli a tylko oni posiedli tajemna starożytna wiedzę z "DVD series".

radekFXnoob
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 17 kwie 2012, 12:44

Nieprzeczytany post autor: radekFXnoob »

Esco pisze:Dasz mi komputer z platforma to stwierdzę czy broker cie dyma.
Telefon to stwierdzę bezsprzecznie czy jesteś na podsłuchu czy nie.
Esco, a ile byś wziął za takie usługi ? Na razie pytam orientacyjnie, może kiedyś będę potrzebował :P

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Stforex

Większość rzeczy które wymieniłeś to:
kolonizacja po prostu kolonizacja nowych obszarów przez kapitalizm.

Wczoraj czytałem ze podobne rzeczy się dzieją teraz w Birmie.
Nawet nasi specjaliści chcą tam system bankowy tworzyć od zera.

To nie jest spisek to biznes. Po prostu jak ktoś inwestuje w obcym kraju dolara to liczy ze odbierze dwa ta samo jak otwierając pozycja liczysz na to ze odbierzesz więcej niż ryzykujesz.

Tylko w PL niektórzy myślą że jak przyjdzie zagraniczny inwestor to on będzie do naszej gospodarki dokładał.

radekFXnoob

Takie sprawy to na PW.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Esco: masz rację, to jest podbój ekonomiczny, kapitalizm, dymanie słabszych, jak zwał tak zwał. Jednakże, zamiast szukać wielkich spisków na szczycie świata, zacząłbym szukać tych małych na własnym podwórku, bo to co się dzieje, dalekie jest od normalności.

To chyba nawet Ty napisałeś, że teorie spiskowe mają na celu dezinformację i odwrócenie uwagi. Zgadzam się w 100%.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Jest korelacja czy nie?

Naniesione daty "Bilderberg meetings".

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

W jaki wątek by nie zajrzeć to wszędzie jest spamujący na potęgę INK. Nie zdarzyło mi się jeszcze trafić na merytoryczna wypowiedź tego forumowicza. Zawsze wypowiada się tylko po to aby zanegować idee autora wątku lub myśl przewodnią wątku. Czytając Inka przypomina mi się pewien koleś, którego poznałem kilka lat temu. wielokrotnie zaczynał dyskusję zdaniem : " Nie znam się na tym, ale chętnie się wypowiem".
Czyżby to była ta sama osoba ?
Co do teorii spiskowych to dziwię się osobom je negującym od razu z założenia. Tak się ostatnio składa, że teorie spiskowe coraz częściej okazują się faktami.
Np. osławione chemitreils. Sam w nie nie wierzyłem i uważałem je za bzdurny wymysł.
Niestety jakieś 2 tygodnie temu przeczytałem wypowiedź jakiegoś naukowca (nie pamiętam nazwiska), który jest doradcą rządowym w Waszyngtonie. Powiedział on, iże chemitreils to po prostu rozpylane metale ciężkie w atmosferze w celu walki z globalnym ociepleniem.
Mnie samego to zatkało i obecnie jestem powściągliwy w krytyce teorii spiskowych.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

MarioDM pisze:Niestety jakieś 2 tygodnie temu przeczytałem wypowiedź jakiegoś naukowca (nie pamiętam nazwiska), który jest doradcą rządowym w Waszyngtonie.
W ten sposób powstają miejskie mity.

Ktoś gdzieś kiedyś coś powiedział.

berta1984
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 17 sie 2009, 18:14

Nieprzeczytany post autor: berta1984 »

W ten sposób powstają miejskie mity.

Ktoś gdzieś kiedyś coś powiedział.

to prawda dlatego, jak sie pisze cos o kims to trzeba byc pewnym ze on tam pracowal, a to jest naprawde latwo sprawdzic w dobie internetu wystarczy search :wink:

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Esco pisze:Ktoś gdzieś kiedyś coś powiedział.
Tak to się rozprzestrzenia. Fakty się nie liczą :)
Zawsze się znajdzie jakiś ekspert który lubi być w centrum zainteresowania.
Już od czasu Ericha von Danikena wiadomo że głupie teorie to milionowy interes.
W czasie, gdy sprzedaż niecałych 100 tys. egzemplarzy zapewnia miejsce na amerykańskich listach bestsellerów, dystrybucja książek żerujących na teoriach spiskowych osiąga inny rząd wielkości: rozprowadzono ponad milion egzemplarzy New World Order Pata Robertsona, 2 miliony Gravediggers Phyllis Schlafly w 2 miesiące, 5 milionów None Dare Call It Conspiracy, 6 milionów podobnie zatytułowanego dzieła None Dare Cali It Treason sprzedano w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy od chwili wydania w 1964 roku, a potem jeszcze milion. (Autor twierdzi, że jest to [amerykański] rekord wszechczasów w zakresie sprzedaży tak wielu egzemplarzy w tak krótkim czasie.)
http://niniwa2.cba.pl/daniel_pipes_potega_spisku.htm

Jak już pisałem kilkukrotnie - głupich nie sieją oni sami rosną. :)

Chemicuda widziałem bardzo często w latach '80 więc przypuszczam że komuniści wtedy działali w spisku z rządem USA :mrgreen:
Aż chce się powiedzieć weźcie się puknijcie w web2.0
http://www.faa.gov/regulations_policies ... trails.pdf
http://www.af.mil/shared/media/document ... 13-001.pdf

Zdaję sobie sprawę że "wierzący" w to nie uwierzą bo im nie o to chodzi.
Wręcz agresja skierowana do "innych" pokazuje jak mocno zostali poddani psychomanipulacji.
Na pocieszenie powiem że z tego się przeważnie wyrasta panowie....
No chyba że rozkręcicie biznes w oparciu o ten chłonny rynek to wtedy czapki z głów.
Bo w innym przypadku nie ma sensu tkwić w tym i lepiej spożytkować czas na cieszenie się życiem i robienie wartościowych rzeczy.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Oj ludzie - światem rządzi jedna zasada:

ZYSK

Wszystkie inne działania to tylko pochodna dążenia do zysku - każde działanie ludzkie powodowane jest zyskiem - a już szczególnie ludzi posiadających władzę.

I oni "wymyślają" różne działania tyko po to aby mieć ZYSK. A ludzie się tego oczywiście domyślają tworząc różne teorie spiskowe.

Tyle w temacie. 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ