Co na początek?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Mateusz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:37

Co na początek?

Nieprzeczytany post autor: Mateusz »

Witam, jako że zainteresowałem się rynkiem Forex oraz od jakiegoś czasu gram na demie chciałbym od czegoś konkretnego zacząć. Tylko od czego... Materiały jest tyle ,że nie wiem od czego zacząć. Poznałem w miarę platformę MT4 , podstawowe pojęcia też rozumiem, obecnie studiuję świece oraz formacje świec. Pytanie co dalej? Mam stosować jakieś wskaźniki? Trochę poczytałem o strategii ZL ale to wyższa szkoła jazdy jak narazie. Będę wdzięczny za odpowiedzi mniej więcej w jakiej kolejności zacząć to wszystko ogarniać.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Price Action, filmy Asmodeusa i więcej nie trzeba.

stapik
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:48

Nieprzeczytany post autor: stapik »

W zupełności się zgadzam. istna kopalnia wiedzy dostępna za darmo.
Szkoda że nie nagrywa dalej :(

Awatar użytkownika
Mateusz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:37

Nieprzeczytany post autor: Mateusz »

Jakiś link może? Chodzi i asmodeus8 ? Jego stronka nie istnieje już.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »


Awatar użytkownika
men_28
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:42

Nieprzeczytany post autor: men_28 »

Ja na sam początek wybrałbym dobrą platformę. Moim zdaniem dobrym wyborem byłby GO4X ponieważ Każdy nowy inwestor na start otrzyma 500 zł, a więc jest okazja na samym początku zwiększyć kapitał początkowy. Dodatkowo mamy możliwość wygrania atrakcyjnych cennych nagród. Jeżeli jest, ktoś zainteresowany to odsyłam do strony https://www.go4challenge.pl/

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Ja CI polecam wybrać prostką strategię ,która nie musi przynosić "tysięcy" pips tygodniowo ,tylko ma mieć przejrzyste i jasne zasady i oczywiście podpasować pod Twój charakter. Jak już takową ogarniesz to ćwiczysz na demo. Nie potrafię CI powiedzieć ile ,bo to zależy od każdego z osobna i od systemu. Jak już poczujesz się na siłach ,lecisz na konto real i tyle..A z czystej teorii to polecam przeczytać Price Action Fxlamera ,tam masz zawarte wiele informacji w pigułce.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Mateusz nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po jakimś czasie i przetestowaniu n systemów będziesz wiedział czy lepiej czujesz się z czystym wykresem czy wśród wskaźników różnej maści.

Przez kolejne 2 lata nauki albo zrezygnujesz albo będziesz wiedział jaki TF i forma analizy Ci pasuje. Czytaj wszystko albo poszukaj sobie jakiegoś mentora, który wprowadzi Cie w główne tematy i może nakieruje na jakąś strategię.

Nie ma skrótów.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

cyprys
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 23:07

Nieprzeczytany post autor: cyprys »

Moim zdaniem jeśli ktoś chce poznać praktykę inwestowania, a nie tylko ogólniki to polecam zulutrade:

http://futvalue.zulutrade.com

Dla osób, które tego nie znają:
Za zupełną darmochę można założyć konto demo i podpiąć do niego tzw. dostawców, czyli zarejestrowanych, aktywnych inwestorów, których wyniki są na bieżąco monitorowane - jest ich tysiące, więc można sobie dobrać wg. uznania lub skorzystać z aktualnych rankingów. Później wszystkie transakcje, które są przez nich dokonywane automatycznie kopiowane są do naszego konta. Można więc zobaczyć na własne oczy, jak to robią najlepsi inwestorzy na świecie i poczuć prawdziwą walkę z rynkiem. Tego typu doświadczenia i obserwacje dają moim zdaniem więcej, niż dziesiątki godzin teoretycznych szkoleń, które średnio później przekładają się na realia.

Pozdrawiam,
Cyprys

Awatar użytkownika
men_28
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:42

Nieprzeczytany post autor: men_28 »

Oczywiście, że na forex nie ma "skrótów" ale na niektórych platformach mamy możliwość konsultacji z doradcą... to zawsze coś.

ODPOWIEDZ