Złośliwa ręka rynku - mechanika rynku

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

dulf pisze:Macie jakieś inne pomysły ?
Realizacja części zysków i sprzedanie więcej po wyższej cenie. Duzi nie lubią przepłacać. :wink:

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Halflife pisze:
dulf pisze:Macie jakieś inne pomysły ?
Realizacja części zysków i sprzedanie więcej po wyższej cenie. Duzi nie lubią przepłacać. :wink:
Czyli zmasowany "atak" szybkiego profitu ? Krótkie ruchy z dużym kapitałem , to muszą sporo ryzykować na takich jazdach .
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

dulf pisze:
Halflife pisze:
dulf pisze:Macie jakieś inne pomysły ?
Realizacja części zysków i sprzedanie więcej po wyższej cenie. Duzi nie lubią przepłacać. :wink:
Czyli zmasowany "atak" szybkiego profitu ? Krótkie ruchy z dużym kapitałem , to muszą sporo ryzykować na takich jazdach .
Dlaczego ryzykują? Ryzykują ci którzy od nich kupili, a później zostali zaskoczeni przez kontynuacje spadków. Duzi zarobili dwa razy.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Halflife pisze: Dlaczego ryzykują? Ryzykują ci którzy od nich kupili, a później zostali zaskoczeni przez kontynuacje spadków. Duzi zarobili dwa razy.
A ,w ten sposób , taka jazda z czkawką :lol: , teraz łapię .(lepiej późno niż wcale).
Strasznie mnie wkurza ten schemat bo jak sie gra lipnym kapitałem to zależy mi na dużej ilości pip , zamknięcie części pozycji nie bardzo mi pasuje .
Ta ,logika nie ziemska .Lepiej narobić w gacie i zamknąć wszystko ,co ja to p..
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
sds
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:29

Nieprzeczytany post autor: sds »

dulf pisze: Dla mnie to bajkowa teoria spisku ,wydaje mi się że na rynku jest zbyt duża ilość kasy aby podlegał takim manipulacjom .Macie jakieś inne pomysły ?
Bajkowa może i tak, ale także jaka elegancka.

Oczywiście nie wiem za i po co tudzież kto za czym stoi ale tym razem zgadza się z tym z Twojego obrazka co do pipsa.

1. Jest linia trendu - czerwona i ktoś na to gra

2. Świeca przy zielonej kresce wybija tych z longami i idą cierpem w dół

3. To w brązowym to tzw. Pivot - świeca w innym kierunku niż ciąg pozostałych. Po zamknięciu powyżej pivota (jest ładny korpus i tzw. trzy słupki odwrotu) więc ceny idą w stronę gdzie są SL tych z wybicia i BE tych co weszli wcześniej.

4. Filoletowe to miejsce by wybić tych co miało ich wybić, po tym jest czarna czyli pivot w drugą stronę.

5. To "Co to/" to jest formacja Mr.Yogiego - szczyty/dołki cięte nożem, po której jest zwykle break w kierunku "nożowników
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 22:27 przez sds, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Halflife pisze:Duzi zarobili dwa razy.
Smart money
dulf pisze:
Halflife pisze: Dlaczego ryzykują? Ryzykują ci którzy od nich kupili, a później zostali zaskoczeni przez kontynuacje spadków. Duzi zarobili dwa razy.
A ,w ten sposób , taka jazda z czkawką :lol: , teraz łapię .(lepiej późno niż wcale).
Strasznie mnie wkurza ten schemat bo jak sie gra lipnym kapitałem to zależy mi na dużej ilości pip , zamknięcie części pozycji nie bardzo mi pasuje .
Ta ,logika nie ziemska .Lepiej narobić w gacie i zamknąć wszystko ,co ja to p..
weak long\short

Taki jest slang dealerów bankowych.

eurjpy_m5
MNI EURO-YEN: Fundamental levels (orders, options, technicals)
Y112.00 Option barrier, offers on approach, stops
Y111.67/70 Oct 2011 high, Bollinger band
Y111.50 Strong offers
Y111.40/45 Medium offers (Y111.43 - 21 Mar high)
Y111.25/30 Medium offers (Y111.25 - 27 Mar high)
Y111.00 Strong offers, stops
Y110.89 European high
Y110.85 ***Current market price 1213GMT Wednesday
Y110.17 European low
Y110.00 Strong demand, stops
Y109.85/80 Medium demand
Y109.55/50 Medium demand
Y109.20/15 Medium demand (Y109.18 - 26 Mar low)
Y109.10/00 Strong demand
Y108.96 21 Day MA
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Czyli właściwie akcje przebiegają w taki sposób że ciągle mam poczucie że trzeba grać przeciw rynkowi .Tzn. z tych wykresów wynika że sprzedaż następuje gdy bieżący wykres ceny rośnie ,a kupowanie gdy spada .
Nie ma "fajowego" czekania górka ,dołek inne bzdety tylko cena łapie jakiś poziom no niby związany z jakimś dołkiem albo górką ale ja bym to nazwał raczej szpilką , reakcja ceny jest bardzo szybka ,czyli następuje gwałtowne ładowanie zleceń przeciw ruchowi ceny .Dobrze kombinuje , czy coś mi się wydaje ?
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

dulf pisze:Tzn. z tych wykresów wynika że sprzedaż następuje gdy bieżący wykres ceny rośnie ,a kupowanie gdy spada .
Sprzedaj drogo, kupuj tanio.

dulf pisze:Nie ma "fajowego" czekania górka ,dołek inne bzdety tylko cena łapie jakiś poziom no niby związany z jakimś dołkiem albo górką ale ja bym to nazwał raczej szpilką , reakcja ceny jest bardzo szybka ,czyli następuje gwałtowne ładowanie zleceń przeciw ruchowi ceny .Dobrze kombinuje , czy coś mi się wydaje ?
Dobrze.

ps. idealnie otwarłeś pozycje tylko niestety dałeś sie złapać na weak short.

Dziwne (czasami dośc wymyślne systemy) z forum to nie wszystko. Nie sądze żeby używał ich ktokolwiek z osób które tak naprawde rysują ten wykres.
(co nie znaczy ze sa złe poprostu w pewien sposób mniej lub bardziej udany opisuja działania rynku)

Poczytaj dziennik GH - moim zdaniem tam jest dobra metoda.
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 639#436639

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 22:59 przez Esco, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

dulf pisze:Czyli właściwie akcje przebiegają w taki sposób że ciągle mam poczucie że trzeba grać przeciw rynkowi .Tzn. z tych wykresów wynika że sprzedaż następuje gdy bieżący wykres ceny rośnie ,a kupowanie gdy spada .
Tak, kupno po spadku w kontekście trendu wzrostowego. Sprzedaż po wzroście w kontekście trendu spadkowego.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Esco pisze: Poczytaj dziennik GH - moim zdaniem tam jest dobra metoda.
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 639#436639
Zerknę .
Pozycji nie otworzyłem , tam był wykalkulowany Sell Limit , sam się otworzył .
Olałem wszystkie systemy ,, wiem że jest tylko jedno co rządzi rynkiem ,a nazywa się - poziom ceny .Można je przewidzieć gapiąc się godzinami na wykres
:lol:
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

ODPOWIEDZ