Nauka handlu demo vs real

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Nauka handlu demo vs real

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Cześć,

udało mi się pozałatwiać wiele spraw w moim życiu i wreszcie mam trochę więcej czasu.
Za 3 tygodnie jadę do Irlandii do pracy (etat). Planuję zakupić urządzenie mobilne (tablet / smartphone / coś innego) i nauczyć się handlować.
Póki co interesuje mnie tylko nauka, a nie zarabianie kasy. O zarabianiu będę myślał za rok/dwa.
No i pytanie do was. Czy lepiej uczyć się na demo, czy real?
Forexem interesuję się dośc długo, w międyczasie udało mi się wyzerować jedno konto MagicToken ($50), 2 konta real (2x 50PLN) i ileś rachunków demo.

Wydaje mi się, że porażki były związane głównie z tym, że handel był 'z doskoku', a nie usystematyzowany. Z doskoku był dlatego, że studia + praca na etacie + praca na zlecenie to dość czasochłonna sprawa.

Jako że póki co interesuje mnie tylko nauka, to i broker może być gówniany etc. Stąd pytanie do was jak sądzicie, czy lepiej pakować się w demo, czy real.
Przypominam że póki co nie potrafię nigdzie zarabiać :), więc nie dotyczy mnie problem z emocjami, które to mają kluczowy wpływ na real, a na demo znikomy. Zarówno na jednym jak i drugim tracę w podobnym tempie i nie widzę większej różnicy.

Strategia która mi najbardziej pasuje to czysty wykres + linie trendu / poziomy wsparcie-opór / fibo. Otwieranie zleceń na ~20min do kilku godzin.

Jak uda mi się złożyć działający zestaw z urządzeniem mobilnym, to założę dziennik.

Michal87
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:21

Nieprzeczytany post autor: Michal87 »

Ze swojej strony proponuję przeczytać kilka książek np. Analizę techniczną Murphiego , Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobienstwie sukcesu - Roberta Minera , pozycje dr Eldera .
Założyć konto demo i spróbować testować nabytą wiedzę a po kilku miesiącach otworzyć konto rzeczywiste z kwotą , która nie będzie zbyt mała ani zbyt duża. Grać na mniejszych pozycjach i ćwiczyć :)

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

nie dosc ze FX nie nalezy do najlatwiejszych zajec... to jeszcze nauka na tablecie ??? ja sobie tego nie wyobrazam... takie zabawki to tylko do kontroli jak ewentualnie wybywasz w teren a zostawiasz wlaczona pozycje... no ale swiat nalezy do odwaznych

Jak dla mnie to trzeba siąść na dupie... 2 monitory i sie gapisz... ale probuj jak nie masz innej mozliwosci

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Ze względu na to, że pracuję na etacie, to
Jak dla mnie to trzeba siąść na dupie... 2 monitory i sie gapisz... ale probuj jak nie masz innej mozliwosci
jest niemożliwe :/. A raczej możliwe, ale w nieciekawych godzinach.
Dlatego właśnie was pytam, co o tym sądzicie.

Czy w takim razie nikt nie używa urządzeń mobilnych do normalnego handlowania? Wszyscy ci którzy używają, to tylko kontrolują?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 18:52 przez Chrisdot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

Zacznij od razu na realu, najmniejszym możliwym lotem. Na demo nauczysz się tylko obsługi platformy, szkoda czasu.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Czemu odrazu taki pesymizm?

Do gry na D1 wystarczy godzina dziennie na ogarnięcie sytuacji technicznej na kilku parach i zapoznanie sie z kalendarzem.

Nawet na W1 można przecież grać i analizy robic w weekend.

W FX to jest najlepsze ze każdy moze dopasowac system do swoich potrzeb / możliwości.

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

W zupełności zgadzam się z Esco.
Halflife pisze:Zacznij od razu na realu, najmniejszym możliwym lotem.
Co do lota się zgadzam, co do od razu na realu już.. nie do końca ;p

Sęk w tym, że różni ludzie będą różnie traktować grę na demie; kluczowym czynnikiem jest kreatywność- u jednych gra na demie wyzwoli dużą kreatywność, u innych znikomą. A to w sposób decydujący wpłynie na na sensowność tkwienia w demie.

Ja sam jestem najlepszym przykładem na to, że czasami długa gra na demie nie jest zła. Ponad rok się "bawiłem", ale wiele rzeczy odkryłem za darmo i "technicznie ewoluowałem". Od 4 miesięcy real i.. jestem dokładnie na 0, z czego jestem bardzo dumny ;D

Widzę, że potrafisz być obiektywny, stwierdzając, że nawet na demie nie potrafisz jeszcze zarabiać a to dobrze rokuje na twoją przygodę z demem.

Z drugiej strony jeśli masz wolnego tysiaka na microloty, to możesz też i tak, ale jest jeden szalenie ważny warunek powodzenia takiej misji: kategorycznie nie możesz zmieniać wielkości lota, bo nauka weźmie w łeb. Stracisz potencjał porównawczy (obiektywizm), bo niby microloty, ale zawsze kasa.

Podsumowując: dla jednego będzie lepsze demo, dla innego microreal. Sam siebie znasz najlepiej.
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

graj na koncie demo i real jednocześnie, na konie real małe loty a demo do testowania nowych pomysłów, strategii itd.

lajza
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2010, 12:02

Nieprzeczytany post autor: lajza »

Można Demo
ale
to tak
jak z kolorową gazetą
:wink:
efekt może być wystrzałooooowy
ale
pożytku żadnego
..........................................
Tylko Real
z małym lotem
0.01
cala

:lol:
różnica pomiędzy +10 pipsów a -10 pipsów
to na koncie
+ 20 lub - 20

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Było już wiele razy.
Demo tylko do poznania platformy - real nawet nad mikro czy mano loty to całkiem inna bajka.
Najlepiej aby wkład nad początek był jak najmniejszy, jak uda się przetrwać 3 miesiące to zwiększyć poziom i tak kolejne 3 miesiące.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ