Fraktale , Sieci neuronowe ,Algorytmy genetyczne...

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Olexander sam powiedział, że podczas optymalizacji wyszły mu 3 niezależne "obszary", które dawały profit. Żeby nie rezygnować z zysku :wink: powielił sieć 3 razy, każdą z innymi ustawieniami i dorobił do niech moduł walki i pieniądze na koncie: zarabiający najlepiej dostaje największą działkę do grania.
Powidział też, że używa sieci probabilistycznych. Te są bardzo proste do implementacji nawet w MQL4 i sieć złożona z kilkunastu neuronów nie byłaby problemem z wyliczeniem wyjścia, jak i podtrenowaniem pomiędzy tickami.
A na wejście sieci podaje najprawdopodobniej wartości obliczone "jakoś" ze średnich ruchomych.
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
emsi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:07

Nieprzeczytany post autor: emsi »

Coraz ciekawiej się robi:

"Besides EURUSD, in the calculations is used EURJPY.

Covetnik is comprised of three subsystems for the purpose of diversification. If one of them for some reasons begins to pour, then two others can vytashchit' schet v pribyl'. No poka, to t'fu-t'fu-t'fu, all three give profit. "

Awatar użytkownika
emsi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:07

Nieprzeczytany post autor: emsi »

LesioS pisze: Powidział też, że używa sieci probabilistycznych. Te są bardzo proste do implementacji nawet w MQL4 i sieć złożona z kilkunastu neuronów nie byłaby problemem z wyliczeniem wyjścia, jak i podtrenowaniem pomiędzy tickami.
A na wejście sieci podaje najprawdopodobniej wartości obliczone "jakoś" ze średnich ruchomych.
Wiesz może gdzie mogę poczytać coś więcej o programowej implementacji sieci probabilistycznych?
Większość informacji jakie znajduję to sprawy teoretyczne.

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

emsi pisze:A jednak się myliłem:
"With the start the adviser schityvet history in last year of i obuchayet na ney to neyroset'. Potom set' doobuchayetsya v protsesse torgovli."
To dlatego Better na początku Mistrzostw właściwie "nie działał"...
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

emsi pisze:Wiesz może gdzie mogę poczytać coś więcej o programowej implementacji sieci probabilistycznych?
Większość informacji jakie znajduję to sprawy teoretyczne.
Nie wiem, nie szukałem. Teoria mi wystarczy, żeby coś takiego zaimplementować :wink:
A sprawa jest (w miarę) prosta: nieliniowy neuron jest zawsze taki sam, struktura sieci probabilistycznej jest w miarę prosta (x wejść, y neuronów w 1-ej warstwie ukrytej, z wyjść <w przypadku Bettera powinno wystarczyć z == 1>). Jedyne, co trzeba zaimplementować to algorytm uczenia sieci, który dla każdej struktury jest właściwie inny, ale dla sieci probabilistycznej jest jednym z najprostszych mi znanych.
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
emsi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:07

Nieprzeczytany post autor: emsi »

Zaimplementować sieć to można w zasadzie od zaraz (to raptem kilka pętli, trochę mnożenia i dodawania ;). Problemem, przynajmniej dla mnie na tym etapie, jest ten algorytm uczenia.
Nic, trzeba będzie troszkę przysiąść i poczytać :)

Better:
"The leaning procedure are programmed within the EA.

The conversion into MQL was not very difficult. The most time consuming part was coding of trading .procedures.
The .algorithm .of .NN .was .converted .quite .fast .because .MQL .is .a .C-like .language.
The .only .difference .that .made .me .change .slightly .the .code .was .a .restriction .on .dimensionality .of .arrays .in .MQL - .they .are .allowed to be maximum four-dimensional"

Po co mu były tablice więcej niż 4-wymiarowe?

Awatar użytkownika
emsi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:07

Nieprzeczytany post autor: emsi »

winters wrote (a):
Dear Sir, do you use modified version of PNN or the standard one?
Better:
Modified

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

fryk pisze:
emsi pisze:A jeśli chodzi o podejście minimalistyczne to to jest niezłe:

http://tiny.pl/jz6d
testował to ktoś? wyniki bardzo interesujące :)

Obrazek
Nikt nie potestował to się pobawiłem. To intrygujące, że tak prymitywnego perceptronu można stworzyć w zasadzie całkiem dochodowy automat.

Test 2005-01 : 2007-12

Obrazek
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
emsi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:07

Nieprzeczytany post autor: emsi »

fryk: źle testujesz.

Po pierwsze: NIE UŻYWAJ CONTROL POINTS!
Po drugie: zoptymalizuj np. dla EURUSD dla danych od 1 do 30 listopada.
Wybierz najlepszy wynik i przetestuj dla grudnia. Zarobił? Jesli tak to możesz próbować dalej, jeśli nie to... Think twice!

Better:
"In fact, at the outlet, we have three options:
* f < -A: SHORT
* - A <f <A: "I do not know"
* f > A: LONG"

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

emsi: jesteś w błędzie :)

Po pierwsze: control points do tego ea są w sam raz! Pomyśl chwilę!
Po drugie: optymalizowałem na okresie 2003-01-01 - 2007-07-01 a ten test jest dla okresu 2005-01-01 - 2007-12-12.

Optymalizacja na 20 dniach? Uśmiecham się ironicznie :)
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

ODPOWIEDZ