TMS Brokers - Tak dla przestrogi

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

GO4X to zupelnie co innego. DM TMS Brokers rozdziela dwie uslugi:
TMS Brokers - jako platformy TMS Direct (od Saxo Bank)
GO4X - platforma MT4, dziala jako MM.

Wiec prawidlowe nazewnictwo gra kluczowa role. Autor watku napisal w tytule TMS Brokers wiec zrozumialem ze opisuje sytuacje na platformie TMS Direct stad moje zdziwienie. Natomiast GO4X... no coz tutaj otwierajac rachunek nie spodziewalbym sie czegos wiecej

joorek1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:52

Nieprzeczytany post autor: joorek1 »

Do autora tematu - moim zdaniem jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to powinieneś złożyć reklamację - jeżeli uważasz, że odpowiedź w reklamacji nie jest szczegółowa, nieprawdziwa to możesz zwrócić się o dodatkowe wyjaśnienia. Również, w przypadku gdy dom maklerski powołuje się na określone zapisy w umowie to warto przeanalizować czy faktycznie odnoszą się do Twojej sytuacji. Wiele zapisów w regulaminach jest niejednoznacznych, ocennych, odwołujących do praktyk rynkowych. Pamiętajcie, że jeżeli jesteście osobami fizycznymi (nie prowadzącymi działalności gospodarczej) czyli tzw konsumentami to jesteście bardziej chronieni.
Dodatkowo, możesz sprawę przedstawić do KNF z prośbą o wyjaśnienie:

http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/Serw ... index.html

Na pewno sprawą zainteresuje się KNF i poprosi dom maklerski o wyjaśnienie. Jeżeli wyjaśnienie będzie lakoniczne to na pewno podejmie działania.

Pamiętajcie o swoich prawach i z nich korzystajcie.

p.s. pewnie ktoś mi zarzuci że do mój pierwszy post i że dopiero dzisiaj się zarejestrowałem. Fatycznie, nie jestem aktywnym uczestnikiem tego forum ale czasami lubię poczytać o foreksie.

Pozdrawiam wszystkich. Niech moc będzie z wami

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

P.S. pominalem jeszcze nowe uslugi: TMS MT4 i GoCash.

Generalnie nawet sam broker podkresla ze GO4X jest bardziej do nauki dla poczatkujacych natomiast dla bardziej profesjonalnego tradingu zalecane jest przejscie z GO4X na TMS.

Jednak warto aby autor doprecyzowal gdzie ten problem sie pojawil

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

jakas dziwna historia, polski broker z siedziba w warszawie, kradnie ci 3 kola i nie poszedles o tym porozmawiac z prezesem?.
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

FXNewsTrader
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2011, 08:24

Nieprzeczytany post autor: FXNewsTrader »

1. Co do KNF to napiszę faktycznie prośbę o wyjaśnienie i zbadanie czy takie zachowanie i zapisy ich regulaminu są zgodne z prawem.

2. Niestety nie mam screenshot`a z platformy z tego dnia bo po przesłanej przez nich reklamacji zrezygnowałem z ich usług.

3. Nadal uważam, że ten broker to strata czasu. Należy także uważać na mówienie, że GO4X jest dla początkujących, ponieważ w swoich działaniach i promocjach zachęcają ludzi do wpłaty większej gotówki do GO4X.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

FXNewsTrader pisze:nie gram małym kapitałem ale kwotą ok. 200k zł.
FXNewsTrader pisze:Należy także uważać na mówienie, że GO4X jest dla początkujących
Inwestujac takie srodki trzeba bylo wczesniej troche sie rozejrzec i sprawdzic jak broker dziala.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mam pytanie.
Proszę mi objaśnić ten temat.
Zlecenia SL i TP leżą po stronie serwera brokera. Jeśli zlecenie to nie zadziałało to bez różnicy czy platforma byłaby włączona czy nie ?.
Mógłby to ktoś objaśnić?.
Czy broker ECN może wyłączyć np. platformę i zlecenia wiszące na jego serwerze nie wypuścić na rynek?,czy to jest możliwe?.
Na rynku regulowanym jest tak że broker przyjmuje zlecenie,kasuje prowizje i momentalnie to zlecenie jest na rynku w arkuszu zleceń.
Prosiłbym kogoś aby nam to objaśnił.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

zz pisze:Zlecenia SL i TP leżą po stronie serwera brokera. Jeśli zlecenie to nie zadziałało to bez różnicy czy platforma byłaby włączona czy nie ?
Zlecenia SL, TP czy te oczekujace na otwarcie pozycji sa na serwerze brokera/dostawcy. Wiec nawet jak masz wylaczony komputer i platforme to wszystko zadziala.

W przypadku MT4 wyjatkiem jest Trailig Stop, ktory dziala tylko w momencie wlaczonej paltformy na komputerze. Tak jak strategie EA. Chyba ze masz VPS.

Dlatego jak pamietam Saxo Bank (i cala reszta TMS, IDM...) podkreslali ta roznice, ze u nich wszelkie zlecenia sa na serwerach brokera wiec przy wylaczonej platformie dzialaja wszystki zlecenia rowniez kroczace,

FXNewsTrader
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2011, 08:24

Nieprzeczytany post autor: FXNewsTrader »

Własnie i to był mój błąd. Uwierzyłem w mit SaxoBanku i bardzo podobała mi się ich platforma (zresztą do dzisiaj podoba).

Kroczący SL działa także przy wyłączonej platformie w GFT.
bartek1916 pisze:
FXNewsTrader pisze:nie gram małym kapitałem ale kwotą ok. 200k zł.
FXNewsTrader pisze:Należy także uważać na mówienie, że GO4X jest dla początkujących
Inwestujac takie srodki trzeba bylo wczesniej troche sie rozejrzec i sprawdzic jak broker dziala.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

bartek1916 pisze:zz napisał:
Zlecenia SL i TP leżą po stronie serwera brokera. Jeśli zlecenie to nie zadziałało to bez różnicy czy platforma byłaby włączona czy nie ?


Zlecenia SL, TP czy te oczekujace na otwarcie pozycji sa na serwerze brokera/dostawcy. Wiec nawet jak masz wylaczony komputer i platforme to wszystko zadziala.

W przypadku MT4 wyjatkiem jest Trailig Stop, ktory dziala tylko w momencie wlaczonej paltformy na komputerze. Tak jak strategie EA. Chyba ze masz VPS.

Dlatego jak pamietam Saxo Bank (i cala reszta TMS, IDM...) podkreslali ta roznice, ze u nich wszelkie zlecenia sa na serwerach brokera wiec przy wylaczonej platformie dzialaja wszystki zlecenia rowniez kroczace,
Nie zrozumieliśmy się.
Chodziło mi o to co się dzieje z tymi zleceniami w momencie kiedy broker wyłącza swoją platformę czyli zlecenia złożyłeś ,a broker całą swoją aplikację wyłączył,a następnie włączył możliwość składania zleceń jak mu już pasuje.
Co w takiej sytuacji dzieje się ze zleceniami które klient złożył.
Czy może powiedzieć że np. przez 15 minut nie działa cała aplikacja brokera,a potem włączy i realizuje zlecenia po włączeniu?,o to mi chodziło.
Moim zdanie z regulaminów które czytałem to broker powinien uwzględnić reklamacje w takich sytuacjach.
Ciekawe jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ