Naprawdę stracone pokolenie? Coś dla młodych

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

imperator_wszechswiata pisze:tak się zastanawiam jakie warunki trzeba by było spełnić, aby nie zaliczać się do społeczności straconego pokolenia...
Moim zdaniem, wystarczy znaleźć sobie dobrą dupę.:)

I już jesteś jak tygrys-zwycięzca.:)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Ludzie myślą, że dzięki studiom dostaną pracę. Liczą się umiejętności, a w Polsce często znajomości.

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

jamesfisher pisze:Liczą się umiejętności, a w Polsce często znajomości.
Czyli liczy się umiejętność zawierania znajomości. Zresztą nie tylko w Polsce.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

stophouse pisze:
jamesfisher pisze:Liczą się umiejętności, a w Polsce często znajomości.
Czyli liczy się umiejętność zawierania znajomości. Zresztą nie tylko w Polsce.
Czekam na kierunek studiów "Zarządzanie Znajomościami"

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

skco pisze:
Czekam na kierunek studiów "Zarządzanie Znajomościami"

Ale takie kierunki już są a raczej specjalności. Tak fajnie to się nazywa "Komunikacja w biznesie " :wink:
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

skco pisze:Czekam na kierunek studiów "Zarządzanie Znajomościami"
trzeba isc na studia by takie zrobic :mrgreen: przeciez tam jest masa ludzi .. potem sie trza zapisac do polskiego ala PI Phi ka alpha :lol: ogolnie przejawic jakies zaangazowanie i aktywnosc.. kiedys mozna sie otrzec.. o "swoja prawde" :516:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
basketmat
Gaduła
Gaduła
Posty: 235
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:00

Nieprzeczytany post autor: basketmat »

reptile jako dodatek, który spowoduje, że szybciej się dorobię, bo lepiej będę mógł zbudować biznes , ale nie uzależniam mojego życia finansowego od skończenia studiów :564: Nie wyobrażam sobie obudzić się po 5 latach imprezowania i stwierdzić: "co teraz?"
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Znajomy ma plany założenia szkoły/studium "Jak być atrakcyjnym społecznie" :)
Podpytam się o szczegóły.

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Nie chciałem zaczynac nowego tematu, więc pozwoliłem sobie napisać tutaj.
@Grzegorz nakreslił istotny problem, ja pozwoliłem sobie przybliżyć jego istotę. Wspólnie z synem prowadzimy firmę, problem z zatrudnieniem młodych ludzi nie leży zasadniczo w braku osób spełniających określone warunki zatrudnienia, choć przyznam, że znalezienie średnio rozgarniętej sekretarki zajęło mi kilka tygodni, generalnie leży on w polityce prawa pracy. Jak w poniższym filmie, jezeli już zatrudnisz, możesz napotkać wiele problemów ze zwolnieniem nieudacznika, musisz honorować jego zwolnienia, urlopy i masę innych rzeczy które pracownik jest w stanie wygenerować.

Nie bez znaczenia jest koszt zatrudnienia, policzmy wszystkie obciążenia jakie musi zapłacić pracodawca, niejednokrotnie jest to połowa pensji zatrudnionego, a jak obiecuje Tusk, one wzrosną. Nadmierne ingerowanie państwa w umowy pracy prowadzi do rozwoju szarej strefy gdzie młodzi są zmuszani do pracy bez ubezpieczeń i umowy o stałe zatrudnienie.

Pomijając co @Grzegorz napisał, cytuję:
Problem jest w tym, że większość tych młodych osób najzwyczajniej w świecie NIC NIE POTRAFI KONKRETNEGO! Potrafią korzystać z komputera, obsługiwać elektroniczne urządzenia, ale nie za to się komuś płaci. Myślą tylko, żeby się "gdzieś załapać", a nawet nie potrafią sprecyzować gdzie i co mogliby robić.
Generalnie zmierzam do tego, że bezpośrednia umowa (mam tu na myśli umowę którą akceptują obudwie strony, (patologię na razie pomińmy) między pracodawcą a zatrudnionym, na jasnych zasadach jest lepszym wyborem niż kulawe i niejednokrotnie absurdalne prawo obowiązujące dzisiaj.
Pomysły na podwyższanie płacy minimalnej powodują wzrost bezrobocia i powiększanie tzw. szarej strefy. Czy w tym k....a rządzie jest jakiś normalnie myślący prawnik-ekonomista czy ktoś potrafiący to ogarnąć i zaproponować coś co spowoduje spadek obciążeń pracodawcy a tym samym wzrost zatrudnienia ????

Wbrew mojej stopce, nikłe są szanse, że będzie dobrze, przynajmniej do czasu aż sami zaczniemy decydować kogo, gdzie i jak zatrudnimy i na jakich zasadch.
Wielu właścicieli firm zatrudniłoby wiele osób, ale na Boga, nie na takich warunkach........

Krótki filmik ale jak wymowny
http://www.youtube.com/watch?v=ZfjPMgujcac

Reasumując, myślę, że problem nie leży w braku miejsc pracy, takowe są wszędzie, lecz w ich kosztach i komplikacjach dla pracodawcy kiedy jest zmuszony po prostu zwolnić człowieka który jego oczekiwań nie spełnia.
Wiem, pojawią się głosy broniące pracownika, ale to w końcu ja, jako pracodawca powinienem decydować kogo i na jakich warunkach (obopólnie zaakceptowanych) przyjmę i zwolnię.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ