HEDGE - PROSTY SYSTEM DLA KAZDEGO

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Duke
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2007, 15:11

Nieprzeczytany post autor: Duke »

shandir - U jakiego brokera masz konto no-swap?
Jesli sie zabezpiecza kontraktami to co najwyzej wychodzi na zero :wink: (zarobi tylko raz na spreadzie)
Poza tym z tego co wiem to nie da sie zrobić dobrego hedge zrobionego np. z krótkiej na kontraktcie jpy i długiej na gbp/jpy tak zeby zarabiać na swapach, ale pewny na 100% nie jestem.

shandir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:38

Nieprzeczytany post autor: shandir »

Konta non swap mam w ForexGen i Velocity. Lepiej się jakoś czuję z tym drugim, aczkolwiek z oboma nie miałem żadnych problemów, wpłaty/wypłaty ok.
Zarobi na swapie i na pieniądzach które masz u niego, to też pracuje :-). Jak by miał swap to pewnie byś tej pozycji nie otworzył. A hedge na kontraktach się nie da zrobić, ale można je wykorzystać do globalnego zabezpieczenia wszystkich krótkich pozycji. Przy odpowiednim wolumenie powinno to się spokojne dać zrobić, pamiętaj, że broker ma znacznie korzystniejszą sytuację niż indywidualny trader.

Fuerte007
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2005, 12:03

Nieprzeczytany post autor: Fuerte007 »

Najlepiej robic hedge wykorzystujac opcje - najlepiej na saxo banku.

shandir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:38

Opcje

Nieprzeczytany post autor: shandir »

Zgadzam się że zdecydowanie najlepiej, tylko opcje g/j na x-trade i innych forex option borkerach są bardzo drogie - hedge się nie kalkuluje. Ile kosztuje put wygasający za rok 1 lot g/j na obecną cenę w saxo banku? Napisałbyś coś więcej jak to wygląda w saxo banku?

shandir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:38

Nieprzeczytany post autor: shandir »

Dla zainteresowanych niestety Velocity przestał dawać możliwość używania kont non - swap, tak więc na chwilę obecną został tylko forexgen. Jak znajdę jeszcze jakiegoś w miarę sensownego brokera to dam znać.,

Awatar użytkownika
godmode
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:11

Nieprzeczytany post autor: godmode »

Ktoś coś kiedyś chyba pisał o marketivie - ponoć oferują no swap accounts.
Ja otwarłem r-ek na Fxgen, moja kasa właśnie tam płynie.

shandir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:38

Nieprzeczytany post autor: shandir »

Jeszcze jest:
http://www.migfx.ch/forex/islamic-forex ... ounts.html
Płaci się co prawda 5usd per lot per doba, ale za to broker renomowany (a przynajmniej tak wygląda).

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Marketiva i Crown Forex nie maja swapu. Problemem przy graniu na koncie swapowym i nie swapowym jest szybkość wypłat. Jeżeli jedno konto zarobi 100% to drugie tyle samo straci, robimy wtedy przetasowanie kapitału czyt. konto zyskowne dzielimy na dwa i wysyłamy kasę do konta które zbankrutowało, różnica pomiędzy tym to nasz zysk ze swapów. Trzeba jednak pamiętać o tym co napisałem na początku - szybkość wypłat. Wycofanie z kasy od brokera do banku to ok 5 dni roboczych wysłanie jej do drugiego brokera to ok 2 dni robocze do tego prowizja za przelanie kasy w jedną i drugą stronę i same koszty zjadają nam ok 8- 10 dni w których możemy zarabiać a do tego jeszcze 3 dni na odrobienie spreadu swapami. takich przetasowań na usd/jpy w roku może być 5-8 co daje nam 40-60 dni w roku na których nie zarabiamy. Czyli ok 300 dni roboczych razy 10,7 $ za swap = 3210$ - 19% podatku = 2600$ zysku. Żeby tak zagrać potrzeba ok 10000$ na koncie, a łączny zysk to 26% na czysto za siedzenie i nic nie robienie, no może poza przelewami.



A teraz powiedźcie mi w jaki sposób zminimalizować czas poświęcany na przelewy i koszty tych że przelewów.

Awatar użytkownika
godmode
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:11

Nieprzeczytany post autor: godmode »

Właśnie zasiliłem 2 moje r-ki: Fgen i Oandę. Przelew wykonałem z multibanku, czas realizacji w obu przypadkach to 3 dni robocze. Żaden z banków pośredniczących nie pobrał prowizji (dotarło tyle ile wysłałem) co mnie trochę zddziwiło. Multibank pobiera niewielką prowizję.

Może wartoby otworzyć konto bankowe za granicą np w usa, wtedy przelewy między dwoma amerykańskimi brokerami moznaby robić w 2-3 dni, ktoś tego próbował ....?

Awatar użytkownika
godmode
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:11

Nieprzeczytany post autor: godmode »

Co do Fgen to mam mieszane uczucia, niby na r-ku typu Pro prowizja na majorach wynosi 1 pips, ale czas realizacji transakcji wynosi ponad 6 sek. Oanda jest z 10 razy szybsza. Jakoś nie mam do nich pełnego zaufania.

ODPOWIEDZ