Pie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Supply / Demand

Korzystam
138
64%
Nie korzystam
79
36%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

1.2 - Mój faworyt czyli - banda cepów gra na breakout i jak ma wystarczająco duży zysk przestawia SL na BE. Dając nam dobrą cene do wejścia.
Przeanalizuj sobie ile razy cena zachowuje się właśnie w ten sposób, a ile razy wraca i prawdopodobnie wybija kogoś na SL.

i mówię tutaj o faktycznie silnym wybiciu bo silne wybicie po pokonaniu powiedzmy 30 - 50 pipsów raczej nie wraca do tego właśnie punktu.

W trendzie rynek tak robić nie powinien jeśli dobrze wybierzesz miejsce na breakout.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

Cancer0s pisze:
1.2 - Mój faworyt czyli - banda cepów gra na breakout i jak ma wystarczająco duży zysk przestawia SL na BE. Dając nam dobrą cene do wejścia.
Przeanalizuj sobie ile razy cena zachowuje się właśnie w ten sposób, a ile razy wraca i prawdopodobnie wybija kogoś na SL.

i mówię tutaj o faktycznie silnym wybiciu bo silne wybicie po pokonaniu powiedzmy 30 - 50 pipsów raczej nie wraca do tego właśnie punktu.

W trendzie rynek tak robić nie powinien jeśli dobrze wybierzesz miejsce na breakout.
:wink:

Bart-ek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 04 wrz 2010, 01:31

Nieprzeczytany post autor: Bart-ek »

Obrazek

Wstaję rano ,a tu taki psikus ^^

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Bart-ek pisze:Wstaję rano ,a tu taki psikus ^^
ładnie wychwycone

Mi własnie oczekujące na edku wskoczyło więc załączam
tp1 1,4396 tp2 1,4377.
Obrazek

Tak zwany bull trap czyli pułapka na kupujących. Wybicie ponad ostatni szczyt przyciąga kupujących, którzy zamieniają się w nowicjuszy i kupują pod oporem po ruchu ceny.

Nie ma co ukrywać - szczęśliwie mi weszło co do pipsa ale punkt wejścia zgodny jak zwykle z zasadami zaraz podam dlaczego dokładnie tam.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

tutaj, podejście z lupą

Obrazek

tp1 osiągnięte więc zabezpieczam na be zgodnie z zasadą najpierw ochrona kapitału - potem zyski.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

admkowal pisze:tp1 osiągnięte więc zabezpieczam na be zgodnie z zasadą najpierw ochrona kapitału - potem zyski
Piękne powiedziane i też piękna zasada :)

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Na szczęście dla późnowstających była jeszcze szansa żeby się załapać na tego shorta :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

MaxRipper pisze:Piękne powiedziane i też piękna zasada
trzeba sobie tak mówić przynajmniej ja tak robię bo wiem, że tylko zwiększyłem prawdopodobieństwo teraz wypięcia mnie na be i kontynuowanie ruchu bo prawda jest taka, że warunki który mnie skłoniły do wejścia będą obowiązywać do 4432. Z tym, że zadałem sobie pytanie czy wolę większe straty i 15-20% większą skuteczność czy mniejsze straty, więcej be i wyjścia na plus nieco rzadsze. No i doszedłem do wniosku że moim celem jest chronić kapitał i stabilnie budować zyski.

gutek04 pisze:Na szczęście dla późnowstających była jeszcze szansa żeby się załapać na tego shorta
bardzo fajne wejście!, ten sposób stosuję jak mam wejście na tf>m30 i przez to dużego stopa i bardzo fajnie się to sprawdza.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

admkowal pisze: trzeba sobie tak mówić przynajmniej ja tak robię bo wiem, że tylko zwiększyłem prawdopodobieństwo teraz wypięcia mnie na be i kontynuowanie ruchu bo prawda jest taka, że warunki który mnie skłoniły do wejścia będą obowiązywać do 4432. Z tym, że zadałem sobie pytanie czy wolę większe straty i 15-20% większą skuteczność czy mniejsze straty, więcej be i wyjścia na plus nieco rzadsze. No i doszedłem do wniosku że moim celem jest chronić kapitał i stabilnie budować zyski.
Własnie widzę, że w pewien sposób nieumyślnie zacząłem stosować się do tej zasady. Na razie widzę olbrzymie zmiany w wynikach jednak zobaczymy co z tego wyniknie w dłuższym terminie.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

bardzo fajne wejście!, ten sposób stosuję jak mam wejście na tf>m30 i przez to dużego stopa i bardzo fajnie się to sprawdza.
Jak rozumiem to był sarkazm... :D

ODPOWIEDZ