Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Good Will Hunting pisze:Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób jest naliczany, kiedy i dlaczego? Zupełnie się w tym nie orientuje, do tej pory zawsze miałem 0.00 podczas kiedy u innych pojawia się -x.xx chociażby.
Każdy broker indywidualnie ustala wysokość swapu oraz moment naliczenia. Przeważnie jest to 23 lub 24 czasu polskiego. Zazwyczaj też jednego dnia naliczana jest potrójna wartość swapu (za weekend) - na ogól ze środy na czwartek. Jak jest dokładnie u AM? Sprawdź na ich stronie - musi być.

Dlaczego jest naliczany? Wielokrotnie pisaliśmy o tym na tym forum - poszukaj ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

fievral
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2011, 23:15

Nieprzeczytany post autor: fievral »

Polecacie jakis system dobry dla poczatkujacych?

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

Nie ma podziału na systemy dla początkujących i dla zaawansowanych, tylko na skuteczne i nieskuteczne. Niestety to, który jest skuteczny musisz przekonać sie sam, bo każdy podobno jest opisywany jako skuteczny :)
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Najlepiej jeżeli od początku będzie to system związany z Price Action - czyli czysty wykres, do tego poziomy + linie trendu, ewentualnie do tego jakiś drobny pomocniczy wskaźnik typu Fibo ;)
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
denaturaton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 mar 2011, 08:42

Nieprzeczytany post autor: denaturaton »

Ja mam takie pytanie do osób które początki na rynku forex mają już za sobą.

Mianowicie , generalnie wiem już na jakiej zasadzie odbywa się gra na rynku i teraz szukam strategi która pozwalała by mi wyhaczać odpowiednie momenty do otwierania/zamykania pozycji (czyli tego czego szukają wszyscy)

Ale do sedna. Od jakiegoś czasu staram się systematycznie czytać forum i zainteresowały mnie strategie
GMMA in COLOR- ta jako pierwsza
SPGM jako kolejna
NLA teraz mi się rzuciła w oczy.

No i przyznam szczerze, że zaczynam mieć już mętlik w głowie. Mam pełno szablonów wskaźników i tak naprawdę jako początkujący nie jestem obiektywnie w stanie stwierdzić co mi pomaga a co przeszkadza.

SPGM mi się podoba bo jest w zasadzie czysty kroczący wykres świecowy z jedną szybką średnią.

Czy powinienem się na razie trzymać jednego, czy szukać aż trafie na coś co mi leży.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Dobrze zrobisz jeżeli przetestujesz różne systemy najpierw na danych historycznych, następnie pewien czas na demo (z tym jest różnie w zależności od osoby) następnie real z jakimiś małymi pozycjami i jeżeli któraś ze strategii będzie Ci najlepiej "leżała" to warto się jej trzymać. Jeżeli jest to strategia która pasuje do Twojej osobowości i przynosi zyski to TRZYMAJ SIĘ TEGO PLANU ;)
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

pyth0n
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2006, 15:20

Nieprzeczytany post autor: pyth0n »

jakie znaczenie ma zamknięcie się świecy na jakimś poziomie i otwarcie nowej?
jak to czytać? a i czytałem też że same świece generują sygnały ( młotek itd. ) o co w tym chodzi? :oops:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Poczytaj o formacjach świecowych. Najlepiej od razu "łyknij" całą książkę Steve'a Nisona o świecach - to rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

pyth0n pisze:jakie znaczenie ma zamknięcie się świecy na jakimś poziomie i otwarcie nowej?
jak to czytać? a i czytałem też że same świece generują sygnały ( młotek itd. ) o co w tym chodzi? :oops:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=13859
a podstawy:
http://www.google.pl/search?q=analiza+w ... =firefox-a
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

Nikt nie udzieli Ci jasnej odpowiedzi na to pytanie, musisz sam wyciągnąć wnioki obserwując rynek. Polecam książke na ten temat.

Nison, Steve - Świece i Inne Japońskie Techniki Analizowania Wykresów.

Znajdź w sieci ebooka :)

ODPOWIEDZ